Skocz do zawartości

[grupa xt '08] gdyby nie ta cena...


mjack

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o matchmakery, tylko o hmm... estetykę? :D Hayes i Formula też używają dzielonych klamek, a manetek nie produkują. Niedługo będę kupować hamulce hydrauliczne i zastanawiam się pomiędzy Avid Juicy 5 a Shimano XT'08 ale do wyjaśnienia wątpliwości nowy temat założę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Najnowsze, sugerowane ceny dla sprzedawców(czyli całkiem realne)

Grupa Xt

 

Przerzutka tylna, 9 rzędowa, typ GS, LOW NORMAL 204 zł

Przerzutka tylna, 9 rzędowa, typ SGS, LOW NORMAL 204 zł

Przerzutka tylna, 9 rzędowa, typ GS, TOP NORMAL 204 zł

Przerzutka tylna, 9 rzędowa, typ SGS, TOP NORMAL 204 zł

Przerzutka tylna, 9 rzędowa, typ GS, TOP NORMAL - SHADOW 216 zł

Przerzutka tylna, 9 rzędowa, typ SGS, TOP NORMAL - SHADOW 216 zł

Przerzutka przednia, TOP-SWING, uniwersalna, pod oś suportu 107 zł

Przerzutka przednia, TOP-SWING, uniwersalna, śr. 31.8/34.9mm 112 zł

Przerzutka przednia, DOWN-SWING, uniwersalna, śr. 31.8/34.9mm 112 zł

Przerzutka przednia, TOP-SWING, uniwersalna, śr. 31.8/34.9mm, tarcza 44/48 112 zł

Przerzutka przednia, DOWN-SWING, uniwersalna, śr. 31.8/34.9mm, tarcza 44/48 112 zł

Adapter przerzutki przedniej, śr. 28.6mm (do FDM760) 2 zł

Adapter przerzutki przedniej, śr. 28.6mm (do FDM761) 2 zł

Adapter przerzutki przedniej, śr. 31.8mm (do FDM761) 2 zł

Adapter przerzutki przedniej, śr. 28.6mm do: 970/971/805/806/760A/761A/600/601/580/581/530/531 2 zł

Adapter przerzutki przedniej, śr. 31.8mm do: 970/971/805/806/760A/761A/600/601/580/581/530/531 2 zł

Dzwignia przerzutki /hamulca lewa, 3 rzędowa, do V-Brake, z OT40SP56LM 239 zł

Dzwignia przerzutki /hamulca prawa, 9 rzędowa, do V-Brake, z OT40SP56LM + OT40SP30LM 239 zł

Dzwignia przerzutki /hamulca, 3 / 9 rzędowa, do hamulców tarczowych, z OT40SP56LM + OT40SP56L 598 zł

Dzwignia przerzutki /hamulca lewa, 3 rzędowa, do V-Brake, z OT40SP56LM 304 zł

Dzwignia przerzutki /hamulca prawa, 9 rzędowa, do V-Brake, z OT40SP56LM + OT40SP30LM 306 zł

Dzwignia przerzutki /hamulca lewa, 3 rzędowa, do hamulców tarczowych, z OT40SP56LM 365 zł

Dzwignia przerzutki /hamulca prawa, 9 rzędowa, do hamulców tarczowych, z OT40SP56LM + OT40SP30LM 367 zł

Dzwignia przerzutki lewa, 3 rzędowa, z OT40SP56LM 148 zł

Dzwignia przerzutki prawa, 9 rzędowa, z OT40SP56LM + OT40SP30LM 150 zł

Dzwignia hamulca V-BRAKE, lewa 66 zł

Dzwignia hamulca V-BRAKE, prawa 66 zł

Dzwignia hamulca V-BRAKE na 3 palce, lewa 66 zł

Dzwignia hamulca V-BRAKE na 3 palce, prawa 66 zł

Dzwignia hamulca tarczowego lewa 134 zł

Dzwignia hamulca tarczowego prawa 134 zł

Dzwignia hamulca tarczowego lewa 134 zł

Dzwignia hamulca tarczowego prawa 134 zł

Hamulec przedni V-Brake, z okładziną S70C, z śrubą 25.0mm 80 zł

Hamulec tylny V-Brake, z okładziną S70C, z śrubą 25.0mm 80 zł

Zacisk hamulca tarczowego przód, standard, 160mm, okładzina żywiczna 195 zł

Zacisk hamulca tarczowego tył, standard, 160mm, okładzina żywiczna 195 zł

Hamulec tarczowy przedni z BLM775A lewa, przewód 750mm, 160mm Manitou, okładzina żywiczna 391 zł

Hamulec tarczowy przedni z BLM775A lewa, przewód 750mm, 160mm standard, okładzina żywiczna 406 zł

Hamulec tarczowy tylny z BLM775A prawa, przewód 1450mm, 160mm standard, okładzina żywiczna 416 zł

Hamulec tarczowy tylny z BLM775A prawa, przewód 1600mm, 160mm standard, okładzina żywiczna 416 zł

Prowadzenie linki hamulca V-BRAKE, SM-VBRK,kąt: 90 2 zł

Mechanizm korbowy, 170mm, 44X32X22, HOLLOWTECH II, łożyska BSA 652 zł

Mechanizm korbowy, 175mm, 44X32X22, HOLLOWTECH II, łożyska BSA 652 zł

Mechanizm korbowy, 180mm, 44X32X22, HOLLOWTECH II, łożyska BSA 652 zł

Mechanizm korbowy, 175mm, 48X36X26, HOLLOWTECH II, łożyska BSA, z osłoną 663 zł

Piasta przednia, do hamulców tarczowych, 36H, czarna 100 zł

Piasta przednia, do hamulców tarczowych, 36H 100 zł

Piasta przednia, do hamulców tarczowych, 32H, czarna 100 zł

Piasta przednia, do hamulców tarczowych, 32H 100 zł

Piasta przednia, 36H 83 zł

Piasta przednia, 32H 83 zł

Piasta przednia, do hamulców tarczowych, Center Lock, 36H , czarna 103 zł

Piasta przednia, do hamulców tarczowych, Center Lock, 36H 103 zł

Piasta przednia, do hamulców tarczowych, Center Lock, 32H , czarna 103 zł

Piasta przednia, do hamulców tarczowych, Center Lock, 32H 103 zł

Piasta przednia, do hamulców tarczowych,Center Lock, ośka 20mm, 36H 153 zł

Piasta przednia, do hamulców tarczowych,Center Lock, ośka 20mm, 32H 153 zł

Piasta przednia, do hamulców tarczowych,Center Lock, ośka 15mm, 36H 146 zł

Piasta przednia, do hamulców tarczowych,Center Lock, ośka 15mm, 32H 146 zł

Piasta tylna, 8/9 rzędowa, do hamulców tarczowych, 36H , czarna, 135mm 130 zł

Piasta tylna, 8/9 rzędowa, do hamulców tarczowych, 36H, 135mm 130 zł

Piasta tylna, 8/9 rzędowa, do hamulców tarczowych, 32H , czarna, 135mm 130 zł

Piasta tylna, 8/9 rzędowa, do hamulców tarczowych, 32H, 135mm 130 zł

Piasta tylna, 8/9 rzędowa, 36H , 135mm, czarna 138 zł

Piasta tylna, 8/9 rzędowa, 36H , 135mm, zacisk 173mm 133 zł

Piasta tylna, 8/9 rzędowa, 36H , 135mm, zacisk 173mm 133 zł

Piasta tylna, 8/9 rzędowa, do hamulców tarczowych, 36H , 135mm, zacisk 173mm, Center Lock, czarna 153 zł

Piasta tylna, 8/9 rzędowa, do hamulców tarczowych, 36H , 135mm, zacisk 173mm, Center Lock 153 zł

Piasta tylna, 8/9 rzędowa, do hamulców tarczowych, 32H , 135mm, zacisk 173mm, Center Lock, czarna 153 zł

Piasta tylna, 8/9 rzędowa, do hamulców tarczowych, 32H , 135mm, zacisk 173mm, Center Lock 153 zł

Kaseta CSM770 9 rzędowa, 11-12-14-16-18-21-24-28-32, srebrna 195 zł

Kaseta CSM770 9 rzędowa, 11-13-15-17-20-23-26-30-34, srebrna 195 zł

Łańcuch CN-HG93, 114 ogniw + PIN, 8 rzędowy, pakowany fabrycznie 68 zł

Łańcuch CN-HG93, 114 ogniw + PIN, 9 rzędowy, pakowany fabrycznie 78 zł

Łańcuch CN-HG93, 116 ogniw + PIN, 9 rzędowy, pakowany fabrycznie 78 zł

Kaseta CSM7709132 + łańcuch CNHG93 9rzędowy, 114 ogniw 252 zł

Kaseta CSM7709134 + łańcuch CNHG93 9rzędowy, 114 ogniw 252 zł

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo... niech sobie podniosą jeszcze te ceny to może wtedy niektórzy zobaczą ile to warte i przejdą na inną markę.

Ja jeżdżę na Sramie, z części Shimano mam tylko piastę przednią XT 98r. i hamulec tylny v-brake deore (z którego i tak nie jestem zadowolony).

 

 

"Ale z drugiej strony podoba mi się to, bo może xtr i xt znowu staną się elitarne jak za starych dobrych czasów... "

 

Elitarne bo drogie?

Jak ja widzę podwyżkę ceny tego samego towaru o kilkanaście % to go już nie kupię, bo nie dam tyle zarobić koncernowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj że Shimano jest takie złe, znajdź mi w podobnej cenie, wadze i trwałości choćby kasetę xt, która kosztowała ok. 130 zł.

Gdyby nie tanie pedały shimano, większość z nas czułaby opory przed wejściem w system spd, bo w końcu nie każdego stać na eksperymenty z Crankami "a może mi się spodoba". Poza tym 540 mają opinię jednych z najtrwalszych pedałów. Gdzie jest Sram?

Pokaż mi korbę od Srama? Truvativ w relacji cena/jakość się nie umywa.

Łańcuchy Srama też nie grzeszą trwałością.

 

Fakt, przerzutki im się udały, a jeszcze bardziej manetki, ale za cenę choćby x-9 mamy na allegro nowego xtr-a, który to jak wiadomo jest już w pełni zawodniczy, o wadze i czynniku lansu przewyższającym x-9

 

Dla porównania:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=521654023

X-9 najtaniej za 190 zł.

 

Myślałem nawet co by kupić manetki x-9(manetki)+x-9 na tył, co by mnie kosztowało ze 400 zł. Na szczęście w porę oprzytomniałem i zdałem sobie sprawę, że na moim obecnym poziomie , dopłacanie 200 zł za różnicę między pracą deore+xt shadow, jest po prostu nieopłacalne, bo nie stać mnie na wydanie 200 zł za lepsze dwa dzyndzelki i zmieniacz z tyłu. Wolę tą sumę zainwestować na pkp w góry.

 

Wg. mnie shimano, przynajmniej do zobaczenia cennika na 2009, wypadało najlepiej w stosunku cena/jakość.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardzo podrożało... ale XT to genialna grupa i ten, kto jeździł będzie skłonny dac nawet te kilkanaście procent więcej za taką jakość. Wiem, bo sam mam piasty, korbę, kasetę, łańcuch, przerzutkę przednią i heble hydraulicznie 08' (poza piastami, które są starsze). Kumpel z którym śmigam ma jeszcze manetki i przerzutkę tylną i też jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to konkurencja ladne zyski bedzie miec :D

Jaka konkurencja, to shimano ma jakąś konkurencję?

 

Nie wiem czy pamiętacie ale nie dalej jak 3lata temu zrobiła się luka cenowa pomiędzy XT a XTR. XTR wyskoczył z ceną do góry jako typowy racing a XT się nie zmienił i zaczeło się pchanie osprzętu(głównie przerzutki, hamulce Vki)XT chociażby do marketów. Było sporo miejsca i ptaszki ćwierkały że Shimano szykuje niespodzianke pomiędzy XT a XTR w postaci nowej grupy. Na chwile obecną widać że Shimano wraca do starej praktyki i będzie równo zaczynając np od 20% ceny XTR to Acera, 40% Alivio i reszta będzie dzielona proporcjonalnie.

 

Bez strachu panowie to jest cena sugerowana sprzedaży. Ja bym chciał zobaczyć jakie będą ceny dla sklepów. Jeżeli Pawlak baaa Shimano Europe nie wprowadzi polityki jaka ma obecnie 7Anna(tzn. nasze ceny albo w dziób i nie masz CB na półce) to rabaty na osprzęt shimano wzrosną z 10 do 20%.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra... Mialem kupowac kola za 1000zl na ktore wciaz zbieram kase i kasete XT co daje laczna sume 1200zl...

Teraz pewnie bede musial wydac z 1400zl... -.-

Oczywiscie nie zapominam o tym, ze mam do wymiany linki, pancerze, opony i klocki...

Do tego dodam studniowke 500zl, granitur z 200zl i planowany wyjazd z kolegami w gory w ferie 500zl

A jak jeszcze do tego dodac, ze chcialem zmodernizowac inne czesci w rowerze (sztyca, siodelko, mostek, przerzutki bo o kasecie juz wspomnialem)

oraz fakt, ze chcialbym wystartowac w paru maratonach (cena maratony + nocleg) i ze koncza mi sie smary do roweru

To moge co najwyzej obudzic sie z tego koszmaru albo pocalowac sie w... :P

 

Mowilem juz, ze nie mam jeszcze kupionego stroju na rower? :D

Pozdrawiam,

Artro

 

PLEASE SOMEBODY HELP ME!!!! THIS IS NIGHTMARE!

Mam nadzieje tylko, ze sprzedawcy z Allegro pojda po rozum do glowy i nie zapali im sie zielona lampka do ubjiania interesow...

 

Aha, i mam pytanie do uzytkownika MarcinGoluch

Moze podasz adresy jakis hurtowni ze sprzetem rowerowym? Jak tam jest z cenami? Na pewno musi byc duzo taniej niz na Allegro skoro tylu osobom sie oplaca sprzedawac czesci po i tak juz zanizonej cenie + oplaty allegro

 

Aha i jeszcze slowko ;)

Moze dobrym pomyslem bedzie kupowanie hurtowe na FR.PL tzn ktos zalozy temat np. ze bedzie kupowal kasete XT i kto bedzie chcial sie podlaczyc, to sie do tematu wpisze i potem ew. wysle kase. W ten sposob mozna by sporo zaoszczedzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra... Mialem kupowac kola za 1000zl na ktore wciaz zbieram kase i kasete XT co daje laczna sume 1200zl...

Teraz pewnie bede musial wydac z 1400zl... -.-

Oczywiscie nie zapominam o tym, ze mam do wymiany linki, pancerze, opony i klocki...

Do tego dodam studniowke 500zl, granitur z 200zl i planowany wyjazd z kolegami w gory w ferie 500zl

A jak jeszcze do tego dodac, ze chcialem zmodernizowac inne czesci w rowerze (sztyca, siodelko, mostek, przerzutki bo o kasecie juz wspomnialem)

oraz fakt, ze chcialbym wystartowac w paru maratonach (cena maratony + nocleg) i ze koncza mi sie smary do roweru

To moge co najwyzej obudzic sie z tego koszmaru albo pocalowac sie w... biggrin.gif

 

Mowilem juz, ze nie mam jeszcze kupionego stroju na rower? dry.gif

Pozdrawiam,

Artro

Nie żal się tak, bo smutno się czyta... :D

Niektórzy mają znacznie mniej niż Ty i żyją, nie musisz też jechać na ferie i uprawiać kolarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tak sprzedawcy będą się o nas martwić. Polowałem ostatnio na kasetę XT i łańcuch XTR kaseta na chwile obecną zmieniła cenę następująco: 3 mc temu 135 zł - 1 mc temu 165 zł - teraz już nawet po 180 widziałem choć jeszcze za 165 się kupi. Łańcuszek z 58 na 67 i z tego co słyszałem to jeszcze nie koniec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTRO nie podam adresów hurtowni bo 90% sklepów mi znanych zaopatruje się bezpośrednio u Pawlaka.

Ale o czym Ty tu do cholery piszesz właściwie?! Garnitur na studniówke, wypad na ferie, a koła za 1400zł. To kurde kup garnitur za 200, koła za 200 i przestań biadolić. A robisz coś w kierunku żeby ta kasa przyszła w twoją stronę?

Mamy rozmawiać o powodach i sposobie ominiecia podwyżki czy kto jakie sobie majty kupi na sezon 2009?!

 

Przepraszam, że mnie poniosło ale miałem wrażenie, że narzekanie to domena ludzi z nieco starszego rocznika niż większość tu obecnych.

 

Do działań Panowie, do działań!

 

Shimano musi coś zrobić z płynością dostaw bo sezon 2008 nie może się więcej powtórzyć. Zaamwiamy 6zestawów hamulców tarczowych a dostajemy 4 z czego brakuje kabla i jakiś dupereli z osprzętu. Oczywiście nikt z R&P nie poinformował nas o obcięciu zamówienia i nie może powiedzieć kiedy zostanie i czy wogóle zostanie uzupełnione.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra... Mialem kupowac kola za 1000zl na ktore wciaz zbieram kase i kasete XT co daje laczna sume 1200zl...

Teraz pewnie bede musial wydac z 1400zl... -.-

Oczywiscie nie zapominam o tym, ze mam do wymiany linki, pancerze, opony i klocki...

Do tego dodam studniowke 500zl, granitur z 200zl i planowany wyjazd z kolegami w gory w ferie 500zl

A jak jeszcze do tego dodac, ze chcialem zmodernizowac inne czesci w rowerze (sztyca, siodelko, mostek, przerzutki bo o kasecie juz wspomnialem)

oraz fakt, ze chcialbym wystartowac w paru maratonach (cena maratony + nocleg) i ze koncza mi sie smary do roweru

To moge co najwyzej obudzic sie z tego koszmaru albo pocalowac sie w... :)

 

Mowilem juz, ze nie mam jeszcze kupionego stroju na rower? ;)

Pozdrawiam,

Artro

I co się tak żalisz skoro jak znam życie Ty z własnej kieszeni nie wydasz ani złotówki... :D

Jak zaczniesz pracować, to dopiero zobaczysz jak ciężko wydaje się własne,ciężko zarobione pieniądze na poszczególne elementy. Dopiero wtedy mając pieniądze zaczniesz zastanawiać się czy faktycznie warto. Czy faktycznie dana rzecz jest Ci niezbędna. I jestem pewny że wtedy nie kupisz nawet połowy z planowanych modernizacji.

A tak to sobie pomarudzisz żeby pomarudzić a kase i tak weźmiesz od rodziny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się tego było spodziewać. Kurs EUR od lipcowego dołka z ok. 3,20 (kurs średni) poszybował w górę o 30 %, GBP ponad 20%, a USD o ponad 50%. Co prawda zeszłoroczne cenniki były ustalane końcem, 2007 kiedy kursy były wyższe od lipcowych, ale i tak wzrost rok do roku jest spory. Niestety pewnie nawet prywatny import nie osłodzi goryczy, bo silna konkurencja już dawno spowodowała przełożenie umocnienia złotówki na niższe ceny. Zapasy z zeszłorocznego sezonu pomału się wyczerpują, a ceny pomału rosną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funt w chwili obecnej od dołka wzrósł jakieś 10% i jeszcze nie jest tak źle. Co do USD i Eur to jest jakiś koszmar. Ramy ściągałem z początkiem lipca, widelec również, znajomy spore zamówienie w stanach zrealizował z końcem lipca w największym dole. Jak sobie policze ile zaoszczędziłem to gęba sama się uśmiecha.

 

Poza UK radze zwrócić na kierunki zakupu Kanada i sporo biedniejsza w sprzęt Australia(minus to spore koszy wysyłki z AU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo tych kaset Srama i Shimano.

Kupiłem nowego Srama PG 850 za 44zł. waży z tego co pamiętam 260g. (11-32) czyli troche lżej niż XT

A za cenę XT, można mieć takich kaset co najmniej 3.

Wiadomo, ze nie wszystko co od Srama jest najlepsze ale warto przekalkulować swoje pieniądze jak w tym przypadku podanym wyzej i na pewno sie nie straci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek

 

Fakt, jakiś dumpingowych cen nie ma, do tego trzeba jeszcze doliczyć tax stanowy, czyli około 10-15 %. No i transport+ewentualne cło.

 

Ale podam może przykład. Za czasów kiedy ja kupowałem i $ CAD był po 2.20(w lipcu poniżej 2 zł) Trance x2 kosztował 1800$. 1800$x2.2+tax= około 4400zł. O ile w grę wchodzi jeszcze przesyłka, to srednio opłacalny biznes, ale jeżeli tak jak ty Krzyskiemz, byłeś w kanadzie, to bierzesz rower jako swój(chyba że waży ponad 32 kg...) i śru do krainy miodem płynącej. W porównaniu do polskiego sklepu oszczędzasz niecałe 3 tys. (w Polsce taki rower to 7299)

 

Oczywiście za przykład podałem zwykły kanadyjski sklep, taki jak w Polsce, z podobną liczbą pracowników do wykarmienia, ... ebay to całkiem inna, piękniejsza bajka.

 

pozdrawiam

 

p.S.Za przykład podałem markę chyba najmniej różniącą się cenami w porównaniu do polski. Specialized, Cannondale, Santa Cruz, to dopiero są ogromne różnice.

 

P.S.2.Carbon, pg850 to kaseta szosowa pod napęd 8 rzędowy, na dodatek 260 g to waży 11-28. Producent dla 11-32 podaje 310 g. PRODUCENT.

 

edit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...