Skocz do zawartości

[przerzutka tył] stukanie w rame


Loko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam alivio z tyłu i tak mi sie roztańczyła ze obecnie na kazdym najmniejszym wyboju tłucze mi rame .Planuje kupić nowa cos lx .Jezdze raczej turystycznie ,ale niekiedy po duzych nierównosiach i lubie skakac z krawezników .Mozecie polecic jakis model który nie bedzie walił tak mocno o rame ,tylko najlepiej jakis konkretny bo tam wiem ze są długie i krótkie wozki ale nie wiem jak one sie maja z kompatybilinością i w ogóle itd .Mam łancuch hg ,korbe acera ,kaseta hg 8 kółek ,czekam na pomoc .Chciałbym wydac jak najmniej ,tzn ponizej 100 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zmien przerzutke na sramowska. Do 100zł to spokojnie kupisz zestaw Sram 3.0. NIby najnizszy model ale ja mam i jestem baaaaardzo zadowolony ;) pO 5 tysiacach kilometrow ma tylko malutkie luzy na wozku ktore absolutnie nie przeszkadza w jezdzie. Precyzyjne dzialanie, dobra zrzuca i wrzuca nic tylko brac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienisz na LX, to niestety klamkomanetki też pójdą do wymiany.

Dlaczego jeśli można wiedzieć? przerzutka lx nie chodzi z manetkami alivio? pierwsze słyszę. jak nie ma walić w ramę to: 1 wkręć śrubę napinającą sprężynę przerzutki, 2 skróć łańcuch, 3 jeździj na przełożeniach 3:1 ;) , 4 podklej ramę czymś miękkim w potencjalnym miejscu styku... 5 wymień przerzutkę na nową z mocną sprężyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na srama jaki model i jakie do tego beda gripy ,najlepiej kompatybilne z shimano przednia przerzutką .Jak juz bede kupowac srama to cos klasy lx ,bo przy tej okazji wymiany chciałbym jednak poprawić troche napęd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie lubie gripów :)i wolałbym odgrzebać coś z manetek tj manetki TRiGGER SRAM X 7 ,do tego wypatrzyłem przerzutke sx5 (x-7 odpada bo musze na nia dłuzej pooszczedzac) i pytanie pojawia się jaka niedroga kaseta ,bo z tego wychodzi ze musze zmienic kasete na 9 ,no to jaka kaseta i jaki łancuch .Nie wiem jak sie ma kompatybilność kasety i szczególnie łancucha do sx5 bo w shimano to kojarze cos ze hg ,ig .Korbe mam teraz acera .Jakby ktos mogłbym podrzucic propozycje bedzie fajnie .Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...