Skocz do zawartości

Poison Light Frame Club


Toosh

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad zakupem - Poison Zyankali 2007. Przyznam, że spodobała mi się bardzo ta ramka. Czy myślicie że poradzi sobie na maratonach z moimi 85 kilo ? Czy będzie wystarczająco sztywna?

czytając light-bike itp myśle że 85kb to żadne problem na tym poisonie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki spam od ex shopu dostalem

 

Poison od wielu lat zdobywał uznanie i gusta maniaków rowerowych na rynkach europejskich.

Agresywna polityka cenowa, jakość oraz potwierdzona gwarancja pozwoliła w krótkim czasie na stworzenie silnej marki rowerowej, która na równi konkuruje ze światową czołówką.

Poison to nie tylko rowery to styl bycia, narzucanie trendów, innowacje techniczne oraz szereg ludzi stojących dumnie za swoim produktem.

Rok 2006 to pierwsze kroki na rynku polskim. Trucizna jak mawiają niektórzy ruszyła z ogromną siłą zalewając ulice swoją mocą. Grono klientów którzy po raz pierwszy natknęli się na markę z niedowierzaniem podziwiali jej piękno. Doskonała kompozycja kolorystyczna, światowe marki produktów barwią ramę każdego Poisona.

Cena... to chyba ostatni czynnik, a zarazem pierwszy jakim kieruje się klient. W przypadku Poisona nie będziesz miał żadnych wątpliwości.

Przestrzeganie trendów mody oraz ogrmny wybór skrupulatnie dobranego osprzętu to czynniki wyrózniające Poisona z tłumu.

Ride your own way! ... do zobaczenia na szlaku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe rozwiazanie zastosowali - usuneli monitorek z prawej manetki zeby blokada sie zmiescila. Musze sprobowac bo u mnie manetke umiescilem w dosc nietypowy sposob - z lewej strony kierownicy i to jeszcze od gory a nie od dolu. A to dla tego ze takie ustawienie klamek jest dla mnie idealne a wtedy nie ma miejsca na manetke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich trucicieli :) Od kilku miesięcy jestem zadowolonym posiadaczem poisona. Oto moja furka:

http://images21.fotosik.pl/270/940db54cc1f905ce.jpg

http://images21.fotosik.pl/270/2022354faf1c64cd.jpg

http://images21.fotosik.pl/270/18dd2fe00e4bd70f.jpg

http://images21.fotosik.pl/270/9b875fedc626c157.jpg

 

Pełna specyfikacja wagowa:

 

Amortyzator Rock Shox Pilot XC alu rura 185 mm + gwiazdka 1833

Rama Poison Zyankali 2007 18`` + piwoty + hak 1612

Koło tył (Mavic X 221, DT Competition, Novatec) 1085

Koło przód (Mavic X 221, DT Competition, Sachs Neos) 865

Korby Shimano Deore LX Hollow Tech II 822

Opona tył Continental Twister Supersonic 1,9 368

Opona przód Continental Twister Supersonic 1,9 368

Hamulce Avid Single Digit 7 + 6 alu śruby, 2 fajki, 2 gumki 351

Łańcuch Sachs PC 51 104 ogniwa 289

Pedały Exustar E - PM 25 274

Kaseta Sram 5.0 11-28 233

Przerzutka tył Shimano XTR 952 SGS + alu śruby 228

Sztyca Smica 350 mm 214

Siodełko Boplight Velo 198

Klamki Avid Single Digit 7 177

Linki, pancerze, końcówki linek i pancerzy 156

Mostek BBB Litestem 100 mm 151

Manetki Sram Centera 3x8 145

Kierownica Uno 565 mm 142

Przerzutka przód Shimano Deore LX + alu śruby 139

Dętka tył Maxxis Ultra Light 131

Dętka przód Maxxis Ultra Light 124

Środek suportu Shimano Deore LX Hollow Tech II 104

Stery FSA Orbit + Top Cap + alu śruba 91

Rogi Boplight 59

Zacisk koła tył Boplight 35

Zacisk koła przód Boplight 30

Chwyty Author pianka 100 mm 21

Zacisk sztycy alu no name 20

Podkładki alu FSA 2 x 5 mm 7

Korki do kierownicy 2 szt. 4

 

SUMA: 10276 gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kupić tego Poisona, ale bałem się o sztywność. Na Light-Bike'u pisał ktoś że tylny trójkąt nie jest zbyt sztywny.

No to zdaje się ja na LB napisałem o tej sztywności, ale nie pisałem, że "tylny trójkąt nie jest zbyt sztywny"... Oto mój post z LB:

"Moja rama przy rozmiarze 18`` z piwotami i hakiem waży 1612 gram. Jakość wykonania przyzwoita - rama estetyczna, ładnie wypolerowane spawy. Dość twardy lakier - po 40 km klepania łańcuchem w dolną rurę tylnych widełek żadnych odprysków na lakierze. Mały minus za dokładność przyklejenia naklejek - w niektórych miejscach delikatnie pomarszczone, poza tym jakby "odstają" od powierzchni ramy, ale zdaje się są pociągnięte bezbarwnym. Rama raczej sztywna. Tylne widełki tylko nieznacznie rozchylają się przy pełnym nacisku hampla (Avid SD 7). Rury owalizowane. Wzmocnienie główki ramy przyspawane tylko od strony zewnętrznej - od środka jest dość znaczna szpara, w którą pewnie wciśnie się sporo błota. Ogólnie spoko ramka. Zobaczymy co czas przyniesie..."

Owszem trochę sie rozgina, ale przy max naciśnięciu tak sztywnego hampla jak Avid SD7 w zestawie z klamką tej samej firmy, ustawionej na max siłę to mnie nie dziwi...

 

Mi to zalatuje bajkopisarstwem, bo watpie aby czlowiek mogl wyczuc sztywnosc tego elementu. Podczas jazdy jest feftylion elementow, ktore moga pracowac.

No wiesz... ja tego nie wyczuwam jakimiś dodatkowymi zmysłami. Proste testy: wsiadam na rower, naciskam hample i cisnę w korbę - gwarantuję Ci, że widać jak się odkształca. A co do tylnego trójkąta - sztywny podjazd i nie za miękkie przełożenie - gdy ramka będzie mało sztywna i klocki ustawione blisko obręczy zaczną Ci obcierać z tej strony, z której ciśniesz korbę ;) A to już spokojnie da sie wyczuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałem przedstawić następnego Poisona. Rowerek użytkuje już od września 2006. Sprawuje się wyśmienicie. Ważę 63 kg... wiec jeszcze nie udało mi się żadnej części złamać, czy zajechać.

Rower budowany był z myślą stworzenia dość lekkiej maszyny do jazdy turystycznej. Choć w tym sezonie rower jest testowany na MazoviaMTB.

Poniżej specyfikacja.

Specyfikacja pochodzi z forum Light-Bike i jest już lekko nieaktualna.

Rower dziś ma tylna przerzutkę XTR RD-952 ze śrubami alu. Dorabiam do niej karbonowy wózek.

Tylne koło będzie na dniach: Rotaz, DT Revo, SUN UFO.

Poluje na lekkie siodełko: SLR, Tune.

Liczę, ze uda mi się zejść wtedy do wagi bliskiej 7.x kg.

 

Pozdrawiam,

 

S.

 

Specyfikacja:

 

Klamki – Avid FR5 – 150g

Hamulce (P/T) – Shimano LX, BR–M580, alu trzpienie, alu śruby, wiercone szufladki – 316g

Kable – Promax – 115g*

Kaseta – Shimano XTR, CS–M960 (12–34), pierścień DuraAce – 242 g

Łańcuch – SRAM PC59, 108 ogniw – 274 g

Korba

– – Ramiona, suport – Shimano XT, FC–M760 – 695g

– – Śruby koronek – alu no name – 8g

– – Koronki – Shimano XT 32/44 – 42 g i 82g

Przerzutka przednia – Shimano XTR, FD–M952, 31.8mm, śruby Ti – 109g

Przerzutka tylna – SRAM Quarz – 207g

Widelec – SID Race 2005, alu piwoty (6g) – 1257g

– – Gwiazdka – Cane Creek – 9g

Rama – POISON E605 Superlight 17”, alu piwoty (8g) – 1531g

Gripy – pianka – 12g

Kierownica – Tioga XC Concept, 560mm – 120g

Stery – Cane Creek ZS 22 LT – 86g

Kapsel/śruba – Tiso (9g) / śruba alu (2g) – 11g

Podkładka – Woodman carbon, 5mm – 2g

Pedały – VP Components VP–199 – 248g

Zaciski kół (P/T) – Mounty Special Lite Axles – 64g

Opaski na obręcz (P/T) – Continental – 16g

Siodło – Decathlon Velo Ti (bez plastikowych osłonek) – 178g

Sztyca – Promax carbon, 27.2x350mm – 209g

Zacisk sztycy – ZOOM CF, 31.8mm – 17g

Manetki – SRAM Quarz 3x9 – 122g

Mostek – KBIX Pro Race, 100mm – 125g

Opona P/T – Maxxis Fly Weight 330 – 321g i 324g

Dętka P/T – Maxxis Fly Weight – 184g

Koło P – SOUL Kozak, SUN UFO, 32 x DT Revo – 569g

Koło T – Shimano LX, Mavic X517, 36 x DT Revo – 932g

 

Waga: 8577g

 

 

* wszystkie kable o średnicy 4mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki ramy (Poison E605 18") na wadze dla niedowiarków :) Rowerek w pelnej krasie zaprezentuję pózniej :) Sprzęt jest już złożony. W moim przekonaniu wszystkie wypowiedzi o sporym braku sztywności można włożyć między bajki :)

poisonmini2.jpg

poisonmini1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...