Wojcio Napisano 6 Maja Napisano 6 Maja To był iPhone 15Pro - przy filmowaniu jednym z obiektywów (tele) obraz się trząsł (niezależnie od wibracji samego aparatu - były to takie powtarzalne szybkie przesunięcia całego obrazu) - naprawa - wymiana modułu kamery. Apple ostrzega przed mocowaniem sztywno iPhone na kierownicy dużych motocykli, gdyż wibracje od silnika mogą uszkodzić stabilizację i autofokus. Widocznie jazda po górach ma podobny wpływ, ale skoro to nie był motocykl, to naprawa byłą na gwarancji. Druga sprawa to, że telefon na pełnej jasności w słońcu się gotuje. Trzecia - ewentualne przewrotki (jeden komputerek, bez GPS ale z barometrem zniszczyłem). Dlatego komputerki mają rację bytu. 1 Cytuj
Eathan Napisano 6 Maja Napisano 6 Maja @Wojcio otóż to. Pytałem z ciekawości. U mnie poprzednie Galaxy S23 padło. Przestał ostrzyć na niektórych obiektywach. Stało się to po aktualizacji systemu. Niby telefonu nie wożę na kierownicy i nie używam do rejestracji i nawi (od tego mam Edka) ale jeździ ze mną na rowerze w torebce na ramie). Zastanawiam się, czy mu to nie pomogło. Dlatego dopytywałem. Cytuj
Rybus85 Napisano 6 Maja Napisano 6 Maja Mój s23 też jeździ w torbie na ramie. Na razie nic mu nie jest 1 Cytuj
bzyk69 Napisano 6 Maja Napisano 6 Maja 15 godzin temu, pecio napisał: Za tydzień wróci do telefonu na kierownicy........nie ten ekran , nie ten procek , nie...........😉😁 To też zależy jak jest jeżdżone. Bo jak tylko w fajną pogodę i po bułki, to pewno tak. Ale jak na poważniej, to obstawiam że garmin na kierownicy się zadomowi. Cytuj
Gość Napisano 7 Maja Napisano 7 Maja (edytowane) W dniu 6.05.2026 o 09:58, Wojcio napisał: Druga sprawa to, że telefon na pełnej jasności w słońcu się gotuje. Ociężały system (Android / iOS), wydajny (czyt. grzejący się) procesor, naszpikowanie elektroniką że drzazgi nie włożysz (czyt. brak możliwości skutecznego odprowadzania ciepła) = problemy. Nawigacje rowerowe i turystyczne są inaczej zbudowane już od podstaw, więc zakres temperatur pracy jest diametralnie różny. Sam ekran, to także najczęściej transfleksyjny LCD, a nie refleksyjny AMOLED (jak w telefonach). Edytowane 7 Maja przez Kalamus Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.