Skocz do zawartości

[Rower] 2000-3000zł MTB MTB XC dla 10 latka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić rower synowi, taki w miarę uniwersalny, czyli na asfalt, na szutrowe szlaki, lekkie zjazdy i podjazdy, błoto itp. Z tego co czytam,  MTB będzie w miarę dobry lub MTB XC. Syn ma 146 wzrostu, myślałem nad 27,5 cala i tu pierwsze pytanie, czy można kupić 29 cali czy to za niski wzrost, bo chodzi mi, żeby syn pojeździł te 5 lat i czy 27,5 nie będzie za mały. Prośba o podanie modeli. Myślałem też, że najlepiej żeby miał hydrauliczne hamulce, przerzutek co najmniej 18-20, skok amortyzatora się waham i albo 100 albo 125. Doradźcie coś ciekawego i jakieś sprawdzone marki. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że z jazdą MTB on ma niewiele wspólnego... Mylę się? Szutrówki wkoło komina i na tym koniec? 😀

29 cali za dużo... Amortyzator kwestia dyskusyjna. Pytanie jak on realnie jeździ?

I nie karz go tyloma biegami. Po co to i na co? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

A czy kupując sportowe buty musisz mieć medale i uczestniczyć w zawodach dla biegaczy albo kupując sportowy samochodów musisz mieć licencje wyścigową i uczestniczyć w zawodach? Realnie jeździ dobrze, daje rady w każdym terenie na rowerze górskim, poza trasami. 

Edytowane przez SeBaLy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Przecież te rowery są do 150 wzrostu,  a ja potrzebuje rower więcej niż na 6 miesięcy, bo przy tym jak rośnie to ponad 150 będzie miał nie wiecej niż za pół roku.

Edytowane przez sznib
nie cytujemy posta poprzedzajacego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wybacz ale nie będe kupował co pół roku dziecku rower. Przecież są rowery junior z 27,5 cala i są już od wzrostu 130 więc jaki za duży rower

Edytowane przez SeBaLy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, SeBaLy napisał:

A czy kupując sportowe buty musisz mieć medale i uczestniczyć w zawodach dla biegaczy albo kupując sportowy samochodów musisz mieć licencje wyścigową i uczestniczyć w zawodach?

Oczywiście, że nie, ale kupuje się sprzęt odpowiedni do jego docelowego zastosowania  i co najważniejsze w odpowiednim rozmiarze...

Przynajmniej z takiego założenia wychodzimy na forum. Co Ci tam wcisną w sklepie to już inna bajka...

Pochwal się tymi trudnymi trasami, bo coś mi się zdaje (oczywiście mogę się mylić, ale mało jest ambitnie jeżdżących dzieciaków), że np. taki Trek Wahoo 26 z szerszymi oponami (wchodzą nawet 2.2) byłby w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sznib napisał:

Chłopak 10 lat i 146cm, to się kupuje rower juniorski, a nie 27,5 czy 29.  Coś w stylu:

https://e-rower.pl/dirt-street-funbikes/10435-rower-hornet-junior-2024-ebon-5902891393054.html

Ale autor wątku chce od razu rower na nastepne 5 lat, dlatego koła 27,5" według niego mogą być za małe :)

Jak kupisz dzieciakowi za duży i za cięćki rower to nie będzie chciał na nim jeździć bo będzie za duży i za ciężki. To tak jakby Tobie kazano jeździć na rowerze wielkości i wadze traktora - chciałbyś? Miałbyś z tego radochę?

Lepiej kupować rower minimalnie za duży ale dopasowany do wzrostu i wieku (tak, żeby syn był w dolnym zakresie rozmiarówki podczas kupowania) i wymieniać co rok czy dwa. Żeby nie zbankrutować przy tym najlepiej kupować rowery używane i po tym roku czy dwóch sprzedawać bez większej straty. Na rynku jest mnóstwo takich używanych rowerów juniorskich w rożnych rozmiarach bo dzieci mają to do sebie, że rosną. Też tak robiłem, raz kupiłem rower nowy jak córka miała około 6 lat bo trafiła się bardzo dobra przecena a poza tym od czasu jak zaczęła jeździć samodzielnie na rowerze czyli od 3 lat kupowałem średnio co 2-3 lata "nowy" używany rower. Wcześniej przerobiła jeszcze 2 rowerki biegowe w dwóch różnych rozmiarach. 

Tak, że nie irytuj się i nie wyskakuj tu z jakimiś samochodami sportowymi bo każdy wię, że kupowane są one w celu przedłużenia sobie czegoś przez mężczyzn :) , pytanie nie było bezzasadne bo rower mtb na oponach 27,5" będzie ważył około 13-14 kg i będzie po prostu za ciężki dla 10-latka. Jeśli by już startował w zawodach mtb i miał jakieś osiągnięcia to można by było szukać roweru mtb pod jego wzrost i wagę a tak, do jazdy wokół komina nie potrzebuje ani amortyzatora (który w tanich rowerach nie działa tylko dużo waży), ani przesadnie szerokich opon. No chyba, że ma być szpan na dzielni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chudzinki napisał:

Oczywiście, że nie, ale kupuje się sprzęt odpowiedni do jego docelowego zastosowania  i co najważniejsze w odpowiednim rozmiarze...

Przynajmniej z takiego założenia wychodzimy na forum. Co Ci tam wcisną w sklepie to już inna bajka...

Pochwal się tymi trudnymi trasami, bo coś mi się zdaje (oczywiście mogę się mylić, ale mało jest ambitnie jeżdżących dzieciaków), że np. taki Trek Wahoo 26 z szerszymi oponami (wchodzą nawet 2.2) byłby w sam raz.

Czytanie ,,kolego'' ze zrozumieniem się kłania ,,Realnie jeździ dobrze, daje rady w każdym terenie na rowerze górskim, poza trasami'' , gdzie tu widzisz trudny teren, napisałem, że poza trasami jeździ, czyli górki w okolicach Małopolski. Nie piszę post-a żeby robić ci video relacje gdzie mój syn jeździ.  Powiedzmy, że Beskid mały, wystarczy ci informacji. Teraz wróć do tematu postu i odpisz na niego. Bo mam wrażenie, że piszesz byleby chwytać kogoś za słówka i się wymądrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SeBaLy napisał:

Witam, chciałbym kupić rower synowi. Doradźcie coś ciekawego i jakieś sprawdzone marki. Pozdrawiam.

 

Jest tego w ciul, szukaj najmniejszych rozmiarów, albo kup rozmiar większy, sezon się przemęczy na za dużym a później będzie z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, chudzinki napisał:

To ja podziękuję, bo nie lubię takiego tonu wypowiedzi. Powodzenia w szukaniu roweru 🙂.

No widzisz, to ja z kolei nie dziękuje, bo napisałeś tyle postów a nawet nie potrafiłeś odpowiedzieć rzeczowo na temat, ba nawet nie wspomniałeś nic dotyczącego tematu postu, ale błędy wytykać to już pierwszy w kolejce stoisz. Oby jak najmniej takich osobników na forach.

Edytowane przez SeBaLy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...