Skocz do zawartości

[przerzutki] prowadzenie wewnątrz ramy - krzyżowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy można krzyżować linki przerzutek wewnątrz ramy? Wydaje mi się to złym pomysłem ale nie wiem jak rozwiązać swój problem:

Tak jak na zdjęciach, zależy mi żeby przednia przerzutka wchodziła w ramę z prawej strony a tylna z lewej. Jednak obecnie mam to zrobione odwrotnie i nie wiem jak to zrobić, jeżeli je po prostu zamienię na wejściu ramy wówczas będą się krzyżowały wewnątrz ramy a zdrowy rozsądek podpowiada mi że to złe. Czy powinienem wtedy zmienić ich położenie na prowadzeniu pod suportem? Obecnie siedząc na rowerze wygląda to tak: przerzutka przednia mija ramę pod mostkiem z lewej strony, wchodzi w ramę z lewej strony i pod suportem z lewej strony. Tylna analogicznie wszystko z prawej. Czy jak zamienię je na wejściu do ramy wówczas mam również zamienić je na prowadzeniu pod suportem i wówczas tam będzie bezkolizyjne krzyżowanie? Czy jeżeli pod suportem dam tylna przerzutke po lewej stronie wówczas nie będzie mi szurać o ramę (wchodzi przecież w prawy tylny widelec)?

 

Dzięki za pochylenie się nad tematem mam nadzieję że opisałem jasno swój problem.

 

Screenshot_20240521-213259~2.png

Screenshot_20240521-213249~3.png

Edytowane przez Keke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jak tak myślę to skłaniam się ku skrzyżowaniu ich wewnątrz ramy gdzieś pod bidonem ale dać je w tych teflonowych rurkach od pancerzy.

 

Czy nie mogą się jednak krzyżować przed mostkiem jak na zdjęciu. Trochę wtedy miałbym napięte przez kierownicę aero.

Screenshot_20240521-223858.png

Edytowane przez Keke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra doczytałem, jeśli ktoś spotka się z podobnym problemem może mu się przydać: 

Podobno (!) nie ma nic złego w krzyżowaniu kabli pod ramą, benefit jest taki że kable okrążające główkę ramy są zaginane na okręgu o większym promieniu co pozytywnie wpływa na tarcie wewnątrz pancerza, ocierające się ze sobą przewody pod ramą nie powinny się uszkadzać. Jedynym wyzwaniem wewnątrz ramy jest zrobic tak aby się ze sobą nie krzyżowały kilkukrotnie - nie zaplątały się. Tak też zrobie u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...