Skocz do zawartości

[używana rama karbonowa] czy warto kupić taką ramę


ka4r

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w dodatku sprzedający  daje takie kiepskie zdjęcie żeby za dużo nie zobaczyć to jeszcze bardziej z daleka. Zresztą w tym miejscu ciężko ramę zarysować podczas normalnej eksploatacji.

A tak nawiasem jakiej firmy i model tej ramy ?

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto obejrzeć. Nikt nie jest chyba na tyle głupi żeby sprzedawać rower z pęknięta ramą...

Swoją droga cały frameset w cenie zintegrowanej kierownicy i sztycy. Jeśli to tylko uszkodzenia lakieru, to warto przymknąć na to oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś o dokładne zdjęcia rzeczonego pęknięcia/zarysowania. Wstaw na forum, obejrzymy i będziemy deliberować.

Weź także pod uwagę, że Addict RC to bardzo wymagający rower. To znaczy rower zajefajny, ale nie na darmo ma RC w nazwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ka4r napisał:

A jeśli bym oglądał rower to jak rozróżnić to od pęknięcia bo nie mam pojęcia.

Kupiłem parę lat temu sztywny wideł PRO XCR,  licytacja na ebay'u, ale oryginalny. Na żywo zauważyłem kilka rysek, wielkości włosa. Dogadałem się ze sprzedawcą, że punktowo oszlifuję i zobaczymy. Okazało się, że rysa na wylot, tj. pęknięcie. A z zewnątrz włos, ledwo zauważalny. Nie mówię, że z tym Scottem jest to samo, ale można się czasem zdziwić.

Edytowane przez marcesco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to pęknięcie ramy, czy nie...ale takie spękania lakieru mogą powstać tylko przy bardzo kiepskiej adhezji w tym miejscu (czyli ktoś spitolił malowanie, duża lepiszcza pod lakierem na ramie w postaci szpachli, wysokie naprężenia wynikające z eksploatacji- czyli lakier nie jest na tyle elastyczny, żeby pracować razem z ramą) lub poprzez pęknięcie warstwy pod lakierem. Czy oznacza to pęknięcie całej ramy- to niekonieczne, ale zdziwiłbym się, gdyby pod tym lakierem było idealnie czysto jeśli chodzi o materiał.

Edytowane przez nossy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na uszkodzenie powłoki lakierniczej. niemniej jednak trzeba się temu dobrze przyjrzeć. Jak się nie znasz, lub nie masz nikogo obeznanego z tematem, kto mógłby to "pomacać", to lepiej odpuścić.

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marcin_ostrów napisał:

Coś za dobra ta cena ,

3k za ramę z roweru jaki można w całości kupić za 6-7

Ile miałaby kosztować gdyby cena była "normalna"? 

 

 

BTW jeśli szukasz ramy w podobnym rozmiarze (ja też szukam) to sobie na to zerknij 

https://www.olx.pl/d/oferta/cube-attain-gtc-sl-carbon-endurance-frameset-size-56-CID767-IDZbaOl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...