Skocz do zawartości

[Hamulec przedni] Shimano grx400 - problem z kablem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam nastepujace pytanie. Jedennz kabli haczy mi mocno o przod i chcialbym je zamienic miejscami. W sensie odpiac i przelozyc tak zeby kabel od przedniego hamulca byl nad tym kablem ze srebrem(chyba przerzutki?).

Wiem, ze w hamulcach jest plyn bo sa hydrauliczne i pytanie jest czy moge to sam zrobic? Lub czy moge odpiac kabel od przerzutek?

f59a0362-993b-4092-96e3-c6baa2203625.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przewód hydrauliczny a nie "kabel", po drugie linka i pancerz przerzutki a nie "kabel".

Rozepniesz hydraulikę to będziesz musiał dolać oleju i odpowietrzyć hamulec, odkręcisz linkę to będziesz musiał wyregulować przerzutkę (i w zależności jak to masz tam poprowadzone to możesz potrzebować nowej linki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRX, wie kierownica pewnie z barankiem. Tam nie mozna chyba odpiac linki (do przezutki), tylko ja przewlec. Wiec trzebaby wyciagnac cala i potem wlozyc.

Najprosciej byloby rozpic hamulec, tylko jak napisau @Mihau_ trzebaby pewnie go odpowietrzc. A to trzeba "umic".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przedni hamulec?

Jeżeli tak, to spraw może być dosyć prosta. Wystarczy odkręcić zacisk od widelca i przełożyć tak jak chcesz, potem przykręcić na nowo i wyregulować pozycję. Powinien spokojnie przejść między główką ramy a innymi przewodami.
Jedynie trzeba uważać, żeby przypadkiem nie nacisnąć klamki i nie zacisnąć tłoczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zekker to faktycznie byłoby najłatwiej ale wydaje mi się po zdjęciu, że przewód wchodzi w widelec na górze i najpewniej wychodzi z widelca przy zacisku więc nie ma opcji i trzeba rozłączyć. Ja bym rozłączył przewód przy zacisku ale trzeba pamiętać o nowej oliwce i konieczności uzupełnienia płynu bo najpewniej trochę straci się przy tej operacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zekker przewód leci przez widelec, widać to na zdjęciu.

Widzę że zawody który producent gorzej poprowadzi pancerze/ przewody trwają dalej.

Jeżeli pancerze lecą wewnątrz ramy, to w zasadzie jesteś uziemiony. Najłatwiej będzie zdjąć owijkę i odpiąć od strony manetki. Tylko kup sobie linkę na zapas, bo istnieje bardzo duża szansa, że nie uda się użyć starej.

Edytowane przez Krypto.Szosowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z szosowymi, na moje górskie oko, to równie dobrze może lecieć z tyłu ;)

 

Jak już rozłączać, to chyba na tym widocznym łączniku.
Nie wiem czy to ten sam typ, ale może film coś pomoże.

 

Edytowane przez zekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak wspomniał zekker, po to jest ten łącznik aby przy potrzebie np wyjęcia widelca z ramy tam rozpinać a nie przy zacisku czy klamce, przy zacisku rozpięcie pewnie by nic nie dało bez zdjęcia końcówek więc i nowe końcówki. Druga sprawa że wszyscy piszą autorowi że będzie musiał dolać płynu i odpowietrzyć ale nikt nie wspomniał że trzeba jeszcze mieć czym to zrobić. Jak widać autor ma o tym małe pojęcie więc szanse powodzenia też malutkie a pewnie nie chce sobie uziemić roweru gdy sezon się rozpoczął. Prosciej będzie pancerze przerzutki wyjąć z ramy i poprzekładać ale i tu można napotkać problemy w zależności jak są w środku poprowadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dlatego napisałem o zapasowej lince.

Wyjęcie z ramy to jednak więcej roboty, a linka i tak pewnie pójdzie do śmietnika.

Najszybciej jest użyć tej złączki na przewodzie hydraulicznym, no ale nie mam pewności czy nie trzeba będzie po tym odpowietrzać hamulca.

Edytowane przez Krypto.Szosowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2024 o 08:48, zekker napisał:

Nie mam doświadczenia z szosowymi, na moje górskie oko, to równie dobrze może lecieć z tyłu ;)

 

Jak już rozłączać, to chyba na tym widocznym łączniku.
Nie wiem czy to ten sam typ, ale może film coś pomoże.

 

Zrobilem tak jak on. Nic nie odpowietrzalem i wszystko dziala jak dzialalo. 2 minuty roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...