Skocz do zawartości

[Uniwersalny cross do 4000 zł?] Pomoc w wyborze.


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Tomek_2 napisał:

A masz może jakąś propozycje bez przedniego amortyzatora?

Jak będziesz w Giancie się przymierzać do Roama, to może będą mieli Escape Disc

Giant Escape Disc 1 | Giant Bicycles Polska (giant-bicycles.com)

No albo chyba ciekawszy

Rower MARIN DSX 1 - Sklep internetowy Super Sportowy

Amortyzator, szczególnie powietrzny to dodatkowy koszt serwisu, w porównaniu do sztywnych karbonowych widelców będzie też cięższy,  jego pracę na pewno odczujesz poza asfaltem, choć trochę szersza opona z niższym ciśnieniem na sztywnym widelcu też dobrze poradzi sobie z wybieraniem niedużych nierówności. Ze sztywnym widelcem trzeba po prostu jeździć dużo uważniej i wypatrywać przeszkód (dołków, kamieni, korzeni po liśćmi itd.). Tu już sam musisz sobie odpowiedzieć jak jeździsz i po jakich tych leśnych trasach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stacjonarnym roama 1 trafiłem za 4449.

Przeglad gwarancyjny po 3 miesiącach za 50 zł dla rowerów u nich kupionych, więc już tutaj zaciera się różnica. 

Nie jestem osobą, która lubi się targować. Nie mieli roama 1 na stanie. W żadnym rozmiarze. Powiedzieli, że mogą sprowadzić. Poprosiłem, aby podali cenę, z której obie strony będą zadowolone, spojrzeli w kompa i taką podali, a ja na nią przystałem.

Pewnie kto inny byłby w stanie jeszcze utargować. 

No i w takim sklepie to od razu wyregulują chyba amortyzator pod wagę użytkownika. 

Piszę o cenie, bo nie wiem jakie są typowe marże na rowerach. Jak widać sklepy stacjonarne mogą sprzedawać po cenach internetowych i to nie tylko jak się to wymusi. A w takim sklepie rodzinna atmosfera i człowiek wie, że jak coś się zepsuje to będzie luzik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No i w takim sklepie to od razu wyregulują chyba amortyzator pod wagę użytkownika. 

Tam jest normalny wentyl i się pompką pompuje albo powietrze spuszcza, na tym polega "regulacja". 

Ogólnie to w pompkę i tak wypada się zaopatrzyć 

Edytowane przez Mihau_
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie rozumiem odbioru napedu 1xx w crossie jako zaleta, wręcz przeciwnie, całe życie kręcisz jak chomik na najmniejszych zębatkach kasety. 

Unibike, Giant zdecydowanie lepsze. Wybór między nimi to kwestia gustu. Różnice wagowe to należało by porównać dwa konkretne modele w danym rozmiarze i to na realnej wadze, plus uwzględnić gdzie są te różnice. Osobiście uważam, że przykładanie uwagi co do wagi w rowerze cross to zbędne komplikowanie sobie wyboru, jak rower będzie solidny, wybaczysz każdą wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, clavdivs napisał:

całe życie kręcisz jak chomik na najmniejszych zębatkach kasety. 

Zejdź na ziemię. Z jaką prędkością poruszają się właściciele rowerów crossowych jakich widujesz? 15kmh? 20? To jest kręcenie jak chomik? Cross to sprzęt do rekreacji

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...