Skocz do zawartości

[ochraniacze] na kolana i łokcie do codziennej jazdy miasto/gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuję ochraniaczy do codziennej jazdy, jak w temacie, tyle że nie do zjazdu, a miasta, parku i lasu. Więc stylóweczka raczej nie downhillowa :)

Trochę sobie ważę i gleba prosto na staw może być tragiczna w skutkach, a lubię sobie zjechać po schodach, zeskoczyć z krawężnika, czy w ogóle w wolnej chwili poćwiczyć prawie-trialowe podstawy. Problem natomiast jest taki, że nie wiem, co po dłuższym kręceniu będzie w miarę komfortowe, a co niemiłosiernie poociera, bo nie jeździłem nigdy w ochronkach.

Ps W zestawieniach ochraniaczy widuję głównie modele czysto szlakowe mtb, enduro, dh i podobne, zastanawiam się więc, czy naprawdę ludzie nie jeżdżą z nimi po ulicach? 
 

dzięki za poświęcony czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jezdzi w ochraniaczach po miesice, bo to niewygodne. Schody czy zeskok z kraweznika to powtarzalne i kontrolowane warunki, wiec ryzyko nie jest duze.

Ja mam ION K-Pakt Zip i sa calkiem wygodne.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajj wielka szkoda, myślałem że w 2024 roku mamy już coś, co jest i wygodne i chroni.

 

3 godziny temu, JWO napisał:

Nikt nie jezdzi w ochraniaczach po miesice, bo to niewygodne. Schody czy zeskok z kraweznika to powtarzalne i kontrolowane warunki, wiec ryzyko nie jest duze.

Ja mam ION K-Pakt Zip i sa calkiem wygodne.

Dzięki za rekomendację, postaram się znaleźć i przymierzyć. Coś tego typu właśnie chciałem, by nie wyglądać jak klaun w kolorowej zbroi.

3 godziny temu, Wojcio napisał:

No, może dojazd na Kazoorę.  Swoją drogą, jak ochraniacze mają być skuteczne w mieście, przy jakiejś kaskaderce, to nie mogą być byle jakie, bo miasto jest twarde. 

Co do gleby, oczywiście nie mam na myśli ochrony przed złamaniem, bo to kwestia najprostszej fizyki i kość pęknie, ale przed obdarciami już jak najbardziej by się coś przydało. Kolega JWO podał jakiś punkt zaczepienia, to może siądzie :)

 

Dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w górach nie wyjadę bez kolan, a jak trasa jest dużym wyzwaniem to jeszcze łokci, gaci i zbroi, tak w mieście wyjście poza kask i rękawiczki mi nie pasuje. Ale fakt - córka po kolizji z autem rok temu nadal ma ślad. Jak ktoś zajmuje się zabawą w której upada co chwila, to potrzebuje ochraniaczy obłożonych plastikiem. Obtarcie biorę na klatę, pęknięcia rzepki już nie...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...