Skocz do zawartości

[do 2300zł] Cross męski na szutry i do miasta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
szukam roweru crosowego dla siebie. Wzrost 173cm wiec pewnie rozmiar M/19. Rower będzie służył do spokojnych wycieczek rowerowych, szutry, leśne ścieżki, asfalt.
Preferowane miejsce zakupu Allegro i Decathlon:)
Na teraz mam 2 typy : Riverside 700 i Unibike Flash GTS.
Który lepszy i dlaczego?
Może coś innego?
Patrzyłem jeszcze na Meride Crossway, Kands CRS 1200 i Rometa Orkan, ale nie wiem czy chcę 3 rzędy z przodu. Wydaje mi się to zbytnią komplikacją...
Z tych rowerów siedziałem na Orkanie 4M lite i Riversidzie i bardziej przemawia do mnie Decathlon..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szczerze mówiąc poszedłbym w Riverside 500 a nie 700, moim zdaniem jest bardziej opłacalny. Za zaoszczędzoną kasę dorzucić tam hydrauliczne heble -  komplet MT200 przód+tył to koszt ok. 170 zł. + 2 tarcze 160mm. ok 50 zł.

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, przemyśle to. Tylko jedna rzecz mnie zastanawia. Powszechnia na tym forum jest polecany Trek Dual Sport 2 (może w troszke wyższym budżecie do 3000), on ma taki sam amortyzator -Suntour NEX, dlatego nie do końca rozumiem dlaczego w tych rowerach które wymieniłem jest zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, NEX to atrapa amortyzacji, ale na poznańskich brukach wolę mieć taką atrapę, niż nie mieć, zawsze trochę mniej strzałów po łapach, z drugiej strony - jak go zmieniłem na NCX z olejowym tłumikiem, to różnica na plus była znaczna :)

Patrząc na te dwa rowery, które rozważasz, to musisz wybrać między napędami - z jednej strony schludny napędzik w riverside, ale jeśli nie jesteś przyzwyczajony do jazdy z dużą kadencją, to w bardziej utwardzonych częściach tras nie poszalejesz z prędkością. Unibike to mniej estetyczne i cięższe podejście do tematu. Ale bardziej praktyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wojtasin napisał:

Nie przypuszczałem, że coś takiego może mi przejść przez palce, ale fajny ten kands, jeśli tam wejdzie opona 47 mm, to chyba robiłbym na tym rower wakacyjny.

Też mi się podoba, ale tak gruba opona to chyba tam nie wejdzie. 

image.thumb.png.25a85a5392c4ac34ec40baf4283fa9c1.png

image.thumb.png.d4994d8d28227909a761f33f7badc8da.png

No i brakuje chyba otworów pod mocowanie bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...