Skocz do zawartości

[serwis] Czym przeciąć śrubę?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem w stanie odkręcić przedniego hamulca u-brake w szosie. Otworek w śrubie imbusowej, do której wkłada się klucz od tyłu widelca kompletnie się wyrobił. To jest stara szosa i z tyłu wykręciło się elegancko, ale przód najwyraźniej kompletnie się zapiekł.

 

Jedyne co mi przyszło do głowy to przeciąć śrubę z przodu między widelcem a ramionami hamulca. Jeśli macie pomysł czym to zrobić, albo jakiś inny, to będę wdzięczny, bo już mi ręce opadają.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem problem z odkręceniem śruby imbusowej do zamontowania bagażnika w gravelu... Kosztowało mnie to trochę męki i niestety pojawiły mi się drobne odpryski na lakierze od licznych amatorskich prób 🙃

Skuteczny okazał się sposób najprostszy - płaski śrubokręt + młotek. Polecam

Edytowane przez Theartem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem ostatnio ze śrubką od haka przerzutki. Kupiłem 2 komplety wykrętaków za Alle - takie co to przy kręceniu w lewo wgryzają się w zjechany imbus i wreszcie zaczynają go wykręcać. W teorii albo ja kupiłem za tanie :)

Ostatecznie przyspieszyłem zakup wkrętarki aku, do którego zabierałem się już od dłuższego czasu, jedne z droższych wierteł jakie były na sklepie (te najtańsze w ogóle nie powinny wjechać do Europy, to zwykłe śmieci połamałem dwa i nic nie wywierciłem).

Dobre wiertło, dobre światło, cierpliwość i rozwierciłem śrubę. Chodzi o to, że najpierw cienkie wiertełko, trzeba przeborować łeb śruby do końca do miejsca w którym zaczyna się trzpień. potem stopniowo wiertła o większej średnicy aż wreszcie materiału na śrubie będzie tak mało, że łeb się urwie.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubę możesz naciąć czymś w rodzaju Dremela i odkrecic płaskim śrubokrętem. Wbijanie torxa to też dobre rozwiązanie, ale tu fajnie mieć do kompletu mały klucz udarowy na baterie. 

@spidelli no niestety dobre wiertła kosztują. Na przyszlosc popatrz na kobaltowe Hss np Festa. Co do wykretakow... Ja chyba też nie umiem ich używać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...