Skocz do zawartości

[Piasta] Jaka cicha piasta na łożyskach maszynowych?


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przy wymianie obręczy zmieniłem też piastę no i wszystko ok, piasta jest wysokiej jakości (nie pamiętam teraz modelu). Tym nie mniej denerwuje mnie to, że mocno hałasuje „na luzie” (czyli gdy nie pedałuję). Z tego co już udało mi się dowiedzieć, lepsze piasty zwykle hałasują głośniej - więcej zapadek + mocna sprężyna dociskająca je. Ale ta, która była fabrycznie w rowerze była tak cicha, że praktycznie w ogóle nic nie było słychać, niestety musiałem wymienić bo zaczęła puszczać - przeskakiwać przy mocniejszym wciskaniu pedałów.

Ta nowa pewnie przeżyje ten rower, ale nie podoba mi się że tak hałasuje. Czy naprawdę nie ma takich, które byłyby ciche? Oprócz tych najtańszych, które się posypią po góra 2 latach. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Niby można napchać więcej smaru do tej co mam, ale to tez niewskazane, bo jak zalepię to smarem to też zacznie puszczać.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Z tą co mam zabuliłem prawie 400 zł. W sumie chyba bez sensu. A hałasuje niemiłosiernie, pomimo że tanio nie było. Oczywiście drogo to rzecz względna, na piasty za ~2k PLN nie będę się porywać.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na qr to Novatec D042sb, łożyska maszynowe, bębenek na 3 zapadkach, jest delikatnie głośniejsza od typowej shimano, ale bez tragedii, sugeruję nie dawać gęstego smaru do bębenka bo prędzej czy później przemieści się pod zapadki, będą się kleić i zacznie przeskakiwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda piasta Shimano jest cicha :D Miałem kiedyś Deore z serii 5xx, a potem XT 8000 i ten XT pracował jeszcze ciszej niż 2x tańsze Deore :D Więc dla fanów ciszy Shimano absolutnie :) Omijać szerokim łukiem Novatec, DT, Sunringle, Hope i inne tego typu karty telefoniczne przyklejone do tylnych widełek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Też bym wymienił, no ale szkoda mi kasy teraz. Tego Novateca musiałbym wywalić i kupić Shimano, które nie byłoby wcale lepsze, a tylko cichsze. Gdybym jednak wiedział że to takie głośne to bym tego nie kupił.

A szykują się kolejne wydatki, opony już wołają o wymianę, a te Vredesteiny co mam to ~200 PLN za jedną i raczej kupię takie same, kiedyś mi w serwisie założyli jakąś tanią za 50 zł to była tragedia, nie dość że ciężej się jechało to jeszcz hałasowały niemiłosiernie. Chociaż, tej piasty pewnie by nie zagłuszyły.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...