Skocz do zawartości

[Do 3000 zl] Jaki rower kupic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialbym prosic o rade. Szukam roweru trekkingowego do 2500-3000 tys zlotych. Planuje troche dluzsze wycieczki niz dojazd do pracy i chcialbym kupic cos co "nie rozleci" sie po kilkuset kilometrach. Z gory dziekuje za informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz koledzy polecili takie rowery jakie im się podobają ale z trekkingiem nie mają wiele wspólnego . Ok ten z Deca przypomina trekkinga ale napęd ma skromny .  Pytanie gdzie kolega mieszka i gdzie chce jeździć . Sam jeżdżę turystycznie po całej Polsce i wiem że nawet jadąc z południa nad morze można trafić na podjazdy które na przełożeniu 1:1 trudno będzie pokonać . Szczególnie jeśli rower obciążony sakwami . Tylna ośka skręcana na śruby to też słabo .

Czyli jeśli ma być trekking to stawiam na klasykę z dwoma albo trzema blatami z przodu . Ale nie 50/34 jak w Felcie - to napęd do szosówki . Jeśli ma być bardziej sportowo to rower crossowy i doposażyć go w bagażnik , nóżkę ( bardzo przydatna w turystyce ) ew błotniki .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z Krakowa. Moim planem na najbliższą przyszłość (jak tylko pogoda się unormuje) jest dojechać z Krakowa na Hel. A później to jak kolega, turystycznie po całej Polsce. Dlatego nie wiem czy do 3000 zł jestem w stanie kupić coś odpowiedniego. Jak będzie trzeba to mogę dać więcej, powiedzmy 4000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felt jest bardzo atrakcyjny cenowo. Na tyle żeby opłacało się dołożyć bagażnik oraz błotniki. Korba jest za twarda ale można ją zmienić na 26/40 lub 30/46. No i ma sensowny, karbonowy widelec a nie kloca udającego amortyzator. Wagę też ma przyzwoitą - 11 kg. Nawet po doposażeniu niewiele przekroczy 12 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć sprawnego pomykacza to kupno wspomnianego już felta i ewentualne doposażenie go według potrzeb jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Za te pieniądze nie na się kupić dzisiaj sensowniejszego roweru 

Z kolei szukając "krążownika" myślałbym raczej o tym https://www.decathlon.pl/p/rower-miejski-dlugodystansowy-elops-900-wysoka-rama/_/R-p-305017?mc=8526944&c=Zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...