Skocz do zawartości

[Łożyska] w ramie Kellys noid 90 2016 problem z łożyskami


Marek0855

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z łożyskami w wahaczu mojej ramy Kellys noid 90 z roku 2016, otóż oddałem go raz do serwisu na wymianę łożysk i po miesiącu się rozsypały, potem stwierdziłem że serwis musiał to źle zrobić, dlatego kupiłem łożyska w sklepie z łożyskami oraz wymieniłem tym razem sam, również długo nie wytrzymały i się rozsypały, potem kupiłem SKF bo słyszałem że są dobre i również się rozsypały, wie ktoś czym to może być spowodowane, dodam tylko że jeżdżę sobie na nim po mieście obecnie a nie po trasach więc tym bardziej mnie to zastanawia dlaczego tak się dzieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska to SKF 61802-2RS1, wbijałem je poprzez dźwignie zbudowaną z śrubki, nakrętki i podkładki oraz zewnętrznego pierścienia poprzedniego łożyska tak aby nie naciskać na kuleczki lub wewnętrzny pierścień z wbijanego łożyska, damper to rockshox vivid R2C i sprężyna chodzi bardzo mięciutko, zauważyłem również że na 8 łożysk w ramie tylko 4 stale ulegają uszkodzeniu a pozostałe 4 od roku nie dają śladów uszkodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2023 o 03:09, Brombosz napisał:

Jakie dokładnie łożyska kupiłeś? Jak i czym je wbiłeś/wprasowałeś? Tutaj jakość ma znaczenie. Do tego może damper to już jest drewno, które nie działa?

Dokręciłem sprężynę żeby była twardsza, kupię łożyska i dam znać za miesiąc czy coś pomogło, chociaż wolałbym jeździć na miększej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby te łożyska były nierdzewne, odpowiedniej kategorii i miały odpowiednio nałożone dobrego smaru. Jak wymienisz, to na zaciśniętym przednim hamulcu, poszukaj luzów trzymając za siodło albo ramę i lekko poruszając góra/dół. Najłatwiej wyczuć. Jak jakiś jest to przyczyny szukasz dalej. Tuleje jakieś przy wahaczu (jak tam są?) nie są powycierane? No i czy dokręcone według zaleceń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak wymienisz, to na zaciśniętym przednim hamulcu, poszukaj luzów trzymając za siodło albo ramę i lekko poruszając góra/dół. Najłatwiej wyczuć. Jak jakiś jest to przyczyny szukasz dalej. 

Luz jest jak się łożyska właśnie rozsypią, a po wymianie nie ma wcale luzu

Cytat

nałożone dobrego smaru

Smaru nie nakładem bo myślałem że już będzie fabrycznie ale spróbuję też nałożyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...