Skocz do zawartości

[Klamki] na dwa palce do MT201


Azor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

w rowerze turystycznym wymieniłem przednią tarczę na 180-kę.
Taki upgrade moich MT201 mi tu wystarcza.

Przeszkadzają mi jednak długie klamki zamocowane (za)blisko środka kierownicy.
Inaczej nie da się hamować na dwa palce a tylko tak lubię.

Proste pytanie: jakie krótkie klamki bedą pasować aby zastąpić bazowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 31.12.2023 o 19:29, P62 napisał:

MT 401 zamieniłem na XT a  zdemontowane wrzuciłem do kosza. Nie rozumiem w jakim celu Shimano stworzyło takie coś ? 

Zapewne po to żeby ludzie jak ty mogli zadać takie "błyskotliwe" pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem,  drobiazg: zamiast wrzucać do kosza mogłeś sprzedać albo oddać w dobre ręce. Ochrona środowiska plus bycie użytecznym społecznie. Mam sporo rzeczy w różnym stanie,  sprawne znajdują zainteresowanych bez problemu. 

Podpowiedź wymagająca większej mocy intelektualnej : dźwignie shimano , ten model,  są w ofercie tego producenta od kilkunastu lat,  w bardzo podobnej postaci. Są całkiem dobre jak na zestaw hamulców "entry level". 

Czy potrzebujesz jeszcze czegoś żeby zrozumieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny forumowiczu w przenośni "do kosza" czyli pozbyłem się, sprzedałem. A o moim intelekcie nie wypowiadaj się ponieważ mnie nie znasz ale skoro żywisz się takimi złośliwościami to dobrze o Tobie nie świadczy. Rozumiem że ostatnie słowo zawsze należy do Ciebie to możesz sobie poużywać jeżeli doda Ci to sił, energii i co tam sobie jeszcze wymyślisz. Życzę Ci zdrowia, pomyślności i żeby zawsze otaczali Cię życzliwi ludzie. Wspaniałej zabawy podczas jazdy na rowerze i gratuluję wyjątkowej elokwencji oraz błyskotliwości !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci niczego nie życzę,  bo bym był zakłamany. Frazesów nie lubię.  

Napisałbym co najwyżej żebyś życiowo zmądrzał ale to absolutnie nie przełoży się na cokolwiek. 

Skoro wrzucasz do kosza to chyba wyłącznie w twoim języku oznacza to sprzedaż. Więc "wybacz" że nie potraktowałem cię jak kobiety,  a kobiety bardzo często oczekują że ktoś czegoś się domyśli. Jeśli zakładałeś że domysł pokieruje z kosza do sprzedaży  - szanse bliskie zeru. Margines (nie)prawdopodobieństwa zawsze jakiś jest. 

I jeszcze jedno, tak na przyszłość  - jeśli w jakimś temacie napiszesz coś równie błyskotliwego jak w tym- życzliwie skomentuję. Nie życz mi czegokolwiek. 

Dojaśnię ci: do czasów gdy shimano zeszło na samo dno jakości, wprowadzając np mt 201, klamki które wrzuciłeś do kosza były standardowym rozwiązaniem,  bardzo bezproblemowym i skutecznym , do roku 2012go dostępnym w praktycznie wszystkich modelach shimano do xtr włącznie. 

Pytanie po co shimano takowy produkt ma sens jest zadawać do wspomnianego mt201.

Klamki których nie lubisz konstrukcyjnie są rozwiązaniem lepszym niż xt które kupiłeś,  gdyż mają mniej części ruchomych i zużywających się. 

To tyle tytułem edukacji. 

Edytowane przez tobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem zawsze musisz mieć ostatnie słowo, poziom Twój jest jaki jest i porozumienia nie będzie a pouczać możesz sobie innych. żegnam. Tym razem nie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...