Skocz do zawartości

[+/- 2000 zł] Rower miejski dla cioci do +/- 2000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa 

Szukam roweru miejskiego dla cioci która ma kilka wymagań:

-Hamulec nożny lub możliwość konwersji na hamulce hydrauliczne (ciocia ma słaby uścisk ze względu na uraz nadgarstka)

-koła 28 cali

-"tylko nie biały"

-niska rama

rower który wizualnie przypadł cioci do gustu to:

INDIANA

X-Cross 3.0 D17 damski Czarno-turkusowy 2023

https://rowery-indiana.pl/rowery/rowery-cross/x-cross-30-d17-damski-czarno-turkusowy-2023?fbclid=IwAR3mC_aIvYjXWprGLYUgJTuRCCU14R3NDZ6gBQtST1oNG45R20XY6FB4Wn0

 

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Sedini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana ma przynajmniej hydrauliczne hamulce. Ale ważniejsze - jak ogólnie sprawna jest szanowna ciocia? Czy poza oglądaniem w necie przymierzała się do rowerów.  Głównie chodzi mi o pozycję. Np. moja żona, która jest też ciocią dla swojego siostrzeńca preferuje rower miejski z dość sportową pozycją, a inne ciocie wolą siedzieć prosto, bo np. nadgarstki nie wytrzymują obciążenia. Jak ta ciocia ma problem z nadgarstkiem to może powinna mieć bardziej klasyczny rower miejski z wyprostowaną pozycją. 
Druga sprawa to błotniki i osłona łańcucha - ważne do jazdy w mieście w normalnym ubraniu. 
To przykład mieszczucha na problemy z  nadgarstkami.  https://www.decathlon.pl/p/mp/romet/2228542-20-l-rower-romet-art-deco-eco-rozowy-mat-koszyk/_/R-p-3c1c4426-efd6-4957-8170-9ae2761bf587?mc=3c1c4426-efd6-4957-8170-9ae2761bf587_c24&c=Różowy

Edytowane przez Wojcio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost , wiek i waga  ( no tak orientacyjnie ) , dotychczasowe doświadczenia - czy ma rower , jaki , gdzie i ile jeździ . Do czego ma służyć , tzn tylko jazda po mieście , rekreacja , wycieczki ?

Klasyczne mieszczuchy z wyprostowaną pozycją słabo sprawdzają się na dłuższych trasach . Tzn myślę że 20km takim rowerem to już dużo . Z drugiej strony rower wybrany przez ciocię nadaje się do turystyki ( po założeniu bagażnika ) i rekreacji . Typowo do miasta rower powinien mieć błotniki , nóżkę , bagażnik , nie od rzeczy jest piasta z prądnica . Czyli można spojrzeć na rowery trekkingowe .

Edytowane przez WaGiant
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2023 o 12:56, WaGiant napisał:

Wzrost , wiek i waga  ( no tak orientacyjnie ) , dotychczasowe doświadczenia - czy ma rower , jaki , gdzie i ile jeździ . Do czego ma służyć , tzn tylko jazda po mieście , rekreacja , wycieczki ?

Klasyczne mieszczuchy z wyprostowaną pozycją słabo sprawdzają się na dłuższych trasach . Tzn myślę że 20km takim rowerem to już dużo . Z drugiej strony rower wybrany przez ciocię nadaje się do turystyki ( po założeniu bagażnika ) i rekreacji . Typowo do miasta rower powinien mieć błotniki , nóżkę , bagażnik , nie od rzeczy jest piasta z prądnica . Czyli można spojrzeć na rowery trekkingowe .

Wzrost 162 cm

waga około 60 kg

noga wewnętrzna strona 75cm

56 lat

Ciocia podjedzie do decathlonu bo jest w mieście obok i sprawdzi różne ramy. Co do sprawności to ciocia jest sprawna i nie ma nadwagi. Co do błotników i nóżki mogę jej zamontować z tym nie będzie problemu. Myślę że ciocia jednorazowo nie przejedzie więcej jak 20km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wzroście damska 17tka powinna być ok . Chyba że rama jest długa , wtedy można by zmienić mostek na krótszy . Myślę o tym rowerze wybranym przez Ciocię . Budżet nisko ustawiłeś więc cudów nie można się spodziewać . Jeśli rower ma służy do dojazdów i rekreacji , małej turystyki to powinien się sprawdzić . Ma kilka słabszych punktów - łańcuch (ale to drobnostka) i amortyzator .....  no raczej atrapa będzie . 

Ten z Deca też jest sensowny . Ma prosty ale w zupełności wystarczający napęd , amor raczej podobnej klasy i mechaniczne tarczówki . Nie wiem jak te mechaniki mają się do nadgarstków cioci ale bez próby nie skreślał bym ich .

 

Aha, najważniejsze żeby się podobał i był wygodny . Jaka przerzutka , ile biegów , nawet waga jest mniej , a czasem w ogóle nie istotne . Czyli zachęcam do przymiarki i zakupu w sklepie stacjonarnym .

Aha 2 przy takiej wadze nie upierał bym się przy kasecie ( choć na pewno jest lepsza ), jeśli będzie 7mio rzędowy wolnobieg to też da radę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...