Skocz do zawartości

[Rower elektryczny mtb do 10000zl], Kellys tygon r10 czy może coś innego?


Pawel654

Rekomendowane odpowiedzi

 


 

Witam, planuje zakup roweru elektrycznego mtb. Planuje przeznaczyć do10000zl. Zależy mi na jak najlepszym stosunku jakości do ceny. Przy czym naj istotniejsza jest dla  mnie bateria i silnik. W wyżej wymienionym modelu jest to panasonic gx ultimate plus bateria 730wh.

Czy jest to rower który posłuży mi przez długi czas, czy jest warty swojej ceny? Czy może polecacie coś lepszego w tej cenie? 
Rower ma mi slużyć do codziennego poruszania się po mieścię, wypadów do lasu, nic szalonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak dla mnie nie są. Jeśli chcesz jeździć po górach to silnik z większym momentem obrotowym będzie lepszy. Napęd i tak po roku czy dwóch będziesz zmieniał, zresztą ani Giant ani Rockrider nie mają lepszego. Hamulce - podobnie. Więc jeśli potrzebujesz mocny silnik z dużą baterią to w tej cenie nie znajdziesz raczej niż lepszego. Jak się okaże że największa zębatka z tyłu 36 jest za mała wymienisz cały napęd na Cues 9 rzędów - napędy 11 czy 12 rzędowe w elektrykach zużywają się zdecydowanie szybciej niż 9, a operując przerzutką i stopniem wspomagania nie odczujesz większych odległości pomiędzy zębatkami kasety. 

Przy tej cenie nie znajdziesz nic lepszego, trudno oczekiwać podzespołów takich jak w zwykłym rowerze w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2023 o 07:07, Pawel654 napisał:

 


Czy jest to rower który posłuży mi przez długi czas, czy jest warty swojej ceny? Czy może polecacie coś lepszego w tej cenie? 
Rower ma mi slużyć do codziennego poruszania się po mieścię, wypadów do lasu, nic szalonego.

do tych zastosowań w zupełności wystarczy ecobike mtb mx300 Sx300

do bólu będę je polecał bo mam sx300 od prawie 2 lat i obecnie kupuje drugi też coś z ecobike.

zalety : obecnie za 8k najlepszy wybór

dla mnie najważniejsze to brak blokady

bateria z bms aktywnym (dopiero trzeba się poznać na temacie żeby wiedzieć co to i po co), w skrócie bateria po 2 latach ma wzorowe napięcie i praktycznie fabryczną pojemność

napęd 9 to potężna zaleta, wszystkim zwolennikom 10 11 12 śmieję się prosto w twarz bo bredzą (no chyba że silnik jest w kole:)

 

inne marki: jak będę miał 2 lata coś i używał to się wypowiem, decathlonowskie rowery (zwykłe) mam , miałem (kilkanaście!) i oceniam bardzo dobrze ale tak jak napisałem każdy rower obojętnie za ile który jest zablokowany i nie ma łatwego(znanego) sposobu na odblokowanie - odrzucam do śmieci

to tak jak kupić samochód który jedzie do 140 bo tyle w Polsce można max

 

Edytowane przez Tuurban78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2023 o 13:17, Tuurban78 napisał:

do tych zastosowań w zupełności wystarczy ecobike mtb mx300 Sx300

do bólu będę je polecał bo mam sx300 od prawie 2 lat i obecnie kupuje drugi też coś z ecobike.

zalety : obecnie za 8k najlepszy wybór

dla mnie najważniejsze to brak blokady

bateria z bms aktywnym (dopiero trzeba się poznać na temacie żeby wiedzieć co to i po co), w skrócie bateria po 2 latach ma wzorowe napięcie i praktycznie fabryczną pojemność

napęd 9 to potężna zaleta, wszystkim zwolennikom 10 11 12 śmieję się prosto w twarz bo bredzą (no chyba że silnik jest w kole:)

 

inne marki: jak będę miał 2 lata coś i używał to się wypowiem, decathlonowskie rowery (zwykłe) mam , miałem (kilkanaście!) i oceniam bardzo dobrze ale tak jak napisałem każdy rower obojętnie za ile który jest zablokowany i nie ma łatwego(znanego) sposobu na odblokowanie - odrzucam do śmieci

to tak jak kupić samochód który jedzie do 140 bo tyle w Polsce można max

 

Jaka jest zaleta napędu 9 związana z bredniami użytkowników  10, 11 i 12sp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tobo napisał:

Jaka jest zaleta napędu 9 związana z bredniami użytkowników  10, 11 i 12sp? 

Przy silniku centralnym to TRWAŁOŚĆ, ponad rok temu, jak kupiłem SX300, to specjalnie szukałem 9 (bo były również wersje 10)Teraz mam zrobione na tej sztuce SX300 >4kkm i napęd całkiem się trzyma, w tym modelu jest 85Nm i ~700W w piku, używam go turystycznie/miejsko ale nie oszczędzam.

Jak kupowałem rower to patrzyłem żeby bateria była duża, i wybrałem największą(były : 480 600 i 720Wh), dzisiaj oceniam że przy moim użytkowaniu zupełnie jest to niepotrzebne, wolę mieć baterię na ~70km lżejszą która naładuje się w 3-4 godziny niż baterię na 120km cięższą którą trzeba ładować 8h. Niewielu użytkowników wie że to że zaświeciła się zielona lampka na ładowarce nie oznacza że proces ładowania i balansowania się zakończył. Niektóre baterie z BMSami pasywnymi lepiej trzymać na prądzie przez 24h.

 

Jeżeli autor chce kupić rower elektryczny turystyczny trekingowy crossowy to 3 biegi mu wystarczą ale takich nie ma:). Znajomi pokupowali rowery za 15-25k a ja ekobajkiem ich zjadam na śniadanie, teraz mam troche wolnej gotówki, szukam do jakiegoś eksperymentu, czegoś taniego do testowania, może chciałbym spróbować napędu w kole, jak to się ma do centralnego. Jest zalew chińczyków w cenie 5-7k które na papierze fajnie wyglądają, chciałbym się przekonać co to warte.

BTW: do stycznia to najlepszy okres do kupowania rowerów, jeszcze jest sporo sztuk a ceny lecą z dnia na dzień w dół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tuurban78 napisał:

Przy silniku centralnym to TRWAŁOŚĆ, ponad rok temu, jak kupiłem SX300, to specjalnie szukałem 9 (bo były również wersje 10)Teraz mam zrobione na tej sztuce SX300 >4kkm i napęd całkiem się trzyma, w tym modelu jest 85Nm i ~700W w piku, używam go turystycznie/miejsko ale nie oszczędzam.

Jak kupowałem rower to patrzyłem żeby bateria była duża, i wybrałem największą(były : 480 600 i 720Wh), dzisiaj oceniam że przy moim użytkowaniu zupełnie jest to niepotrzebne, wolę mieć baterię na ~70km lżejszą która naładuje się w 3-4 godziny niż baterię na 120km cięższą którą trzeba ładować 8h. Niewielu użytkowników wie że to że zaświeciła się zielona lampka na ładowarce nie oznacza że proces ładowania i balansowania się zakończył. Niektóre baterie z BMSami pasywnymi lepiej trzymać na prądzie przez 24h.

 

Jeżeli autor chce kupić rower elektryczny turystyczny trekingowy crossowy to 3 biegi mu wystarczą ale takich nie ma:). Znajomi pokupowali rowery za 15-25k a ja ekobajkiem ich zjadam na śniadanie, teraz mam troche wolnej gotówki, szukam do jakiegoś eksperymentu, czegoś taniego do testowania, może chciałbym spróbować napędu w kole, jak to się ma do centralnego. Jest zalew chińczyków w cenie 5-7k które na papierze fajnie wyglądają, chciałbym się przekonać co to warte.

BTW: do stycznia to najlepszy okres do kupowania rowerów, jeszcze jest sporo sztuk a ceny lecą z dnia na dzień w dół.

 

Który łańcuch 9sp jest trwały? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam KMC e9 EPT, na pierwszym zrobiłem ponad 8 tys, na drugim 10 tyś - pierwszy współpracował z kasetą CS-HG 200, drugi z CS-M770, teraz założyłem CS-HG 400, liczę na kolejne 10 tyś. W rowerze żony były podobne wyniki.

Uważam że w e-biku największa zębatka 36 spokojnie wystarczy, odstępy pomiędzy koronkami tez są mniejszym problemem, więc 9 rz. 11-36 spokojnie może być przy tarczy z przodu trzydzieści parę. Przesada jest ciągła jazda na 11 czy 13, ale przesada w drugą stronę jest według mnie jazda na przełożeniu lżejszym niż 1 do 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...