Skocz do zawartości

[używany rower DH w małej cenie] przestroga


sznib

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Temat robię z powodu tego, że często pojawiają się tematy od młodych amatorów DH, którzy szukają używanego roweru DH w absurdalnych kwotach rzędu 2-3tys. Trafiłem dziś na ten filmik młodego serwisanta, który nabył taką "okazję" i w jakim stanie może taka maszyna być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, typowy stan roweru używanego. Ludzie nie serwisują swojego sprzętu, zarzynają a potem sprzedają. Dlatego kupno używki to zawsze jest +25% kosztów w serwisie.

Ostatnio kupiłem ramę. 600zł. Łożyska w zawieszce - od razu 50zł wydane. Rozłożenie + złożenie - ze 3h roboty. Mycie, czyszczenie, szorowane - dodatkowa praca. Dolne łożysko sterów rozpadło mi się w rękach od rdzy. Gołe alu wszędzie było pokryte białą patyną.

Damper idzie do pełnego serwisu ( +300zł ).

Dzień jak codzień. Nie ma okazji.

EDIT: Chociaż fakt - pęknięcie to fakap.

Edytowane przez uzurpator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Też nie ma co generalizować. Ja np. o sprzęt dbam bardzo, mam pedantyczną naturę i jak tylko coś jest nie tak, skrzypi, stuka itp. to od razu szukam przyczyny, bo mi to za bardzo gra na nerwach. Oczywiście serwisuję regularnie. także mój rower, choć staruszek, jest w b.d.b stanie i jakbym sprzedawał to potencjalny kupiec na pewno byłby zadowolony i dostałby rower gotowy do jazdy, nie wymagający nawet 10zł wkładu.

No ale z drugiej strony mamy ludzi którzy "dbają" jak poprzedni właściciel tego szrota z filmika. Mi się w głowie nie mieści jak można tak zapuścić rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rowery jakie mam obecnie w domu są kupione jako używane, nawet moja Meta była kupiona z drugiej ręki, choć była z przebiegiem maks 30 km. Sprzedałem też kilka rowerów, na których sam jeździłem, albo kupiłem z zamiarem doprowadzenia do użyteczności i odsprzedania z jakimś zyskiem. Zawsze kupując rower używany zakładam, że będę musiał coś ogarnąć, bo poprzedni właściciel na pewno nie robił wszystkiego. Tak było z rowerem żony Stevens Monarch Trail, wideł od nowości nie widział serwisu, nawet małego, ale byłem na to przygotowany, tak negocjowałem cenę, żeby od razu wysłać go na pełny serwis. Co też się stało. 
Wymiana łańcucha to już raczej standard, bo ludzie z uporem maniaka nic  z tym nie robią. O dziwo kaseta GX 12s przyjęła nowy łańcuch bez pierdnięcia, a stary na gwoździu z nowym srogo go wyprzedzał.

Do czego zmierzam, rower używany to zawsze loteria, można trafić wyśmienicie, jak ja z Metą i pierwszym Trekiem Procaliber 8 (rower z przebiegiem 16 km kupiłem za połowę ceny sklepowej, oczywiście z rachunkiem), ale też jak rower żony gdzie z góry liczyłem się z inwestycjami, ale najważniejsze to to czy ogarnia się sprawy samemu czy trzeba liczyć na serwis, wtedy używki mogą być słabym interesem.
Dodam tylko, że wszystkie rowery kupowałem w DE, tu je użytkuję, wszystkie zawsze miały papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwóch kumpli skrajnie różnie podchodzących do tematu. Jeden jest takim pedantem, że np RD serwisuje w pełni kilka razy w roku. Z każdym elementem przesadza.

Drugi zaś, używa aż się rozpadnie. Wiadomo, od pierwszego warto kupić sprzęt. Ale z drugiej strony, strony użytkownika nie sprzedającego czy kupującego - finalnie ten drugi wydaje mniej. Bo Jak zajedzie napęd to taniej go wyjdzie wymiana całości, niż ten pierwszy co używa drogich olejków, odtłuszczaczy, 3 łańcuchy itd ;)

Ja jestem pośrodku. Czyli robię generalkę raz na sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...