Skocz do zawartości

[+/-12k] Endurance


Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) 

Do tej pory jeździłem 3 lata na Four Cornersie i ten okres zweryfikował moje potrzeby. Jeżdżę mniej więcej 70/30 asfalt/gravel, dlatego wydaje mi się, że endurance w tym przypadku będzie najlepszą opcją.

Oczywiście poszukuje czegoś szybszego, zwinniejszego, ale wciąż nie odmawiając sobie lekkiego szutru. 

Warunkiem oczywiście jest carbon i shimano 105 jako minimum dla grupy napędowej.
W tej chwili pod uwagę biorę: 
Canyona Endurance CF 7 - około 12,5k z wysyłką 
Trek Domane SL 5 Gen 4 - tutaj jego cena wynosi na ten moment 15k, ale liczyłbym na wynegocjowanie i zbicie ceny do 12,5 - 13k. Ekipa z DoboszSPORT w Krakowie jest do tego skłonna :)

Czy canyon wydaje się być rozsądną opcją? Boje się tej zintegrowanej kierownicy z mostkiem i braku regulacji dla mojej pozycji na rowerze. Jak to jest też z rozmiarówką Canyona, mam 192 cm wzrostu, a wewnętrzną długość nogi to 90,5 - 91 cm. Ich wyliczenia wskazują na XL, jednak jestem na pograniczu razem z L i nie wiem czy w tym przypadku powinienem brać rozmiar mniejszy, czy jednak zaufać Canyonowi i jego matematyce.

Nie zawracam sobie głowy rozmiarem TREKA, bo tego na pewno pojechałbym najpierw przymierzyć do sklepu. Z canyonem niestety nie mam takiej możliwości.

Poza tym co napisałem, jest jeszcze jakaś sensowna alternatywa dla dwóch wyżej wymienionych rowerów?

Z góry dzięki za pomoc :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To propozycja poniżej limitu: Marin Gestalt 2,5 z tym że nie ma go już w roku modelowym 2023 i 2024 (Marin chyba uprościł ofertę i pozostał tylko Gestalt 2 ale zamiast Tiagry i mechanicznych hamulców dostał GRX i hydraulikę). Jak znajdziesz gdzieś w sklepie, to masz rower o geometrii zbliżonej do Domane, na Tiagrze i hydraulice, i dość "szosowej" oponie:

Marin Bikes | 2022 Gestalt 2.5

Sam używam Gestalta 2 jako rower szosowy.

Nawiasem, widzę że Marin odszosowił swoje rowery....

Jest Gestalt 2,5 (nie powinienem pisać rano bez kawy);

Marin Bikes | 2023 Gestalt 2.5

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy canyon wydaje się być rozsądną opcją? Boje się tej zintegrowanej kierownicy z mostkiem i braku regulacji dla mojej pozycji na rowerze. 

Taka cena nowoczesności. 

W canyon nic innego niż XL nie wchodzi w grę. Do tego jest tańszy i ma nową 105 2x12 a nie 2x11 jak trek. Także z tych dwóch wybór raczej oczywisty 

Cytat

Poza tym co napisałem, jest jeszcze jakaś sensowna alternatywa dla dwóch wyżej wymienionych rowerów?

Jak chcesz mieć szerszą oponę to pomyślałabym o 

https://ridley.pl/produkt/rower-szosowy-ridley-grifn-105/

Albo https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-superior-x-road-team-elite-pd33429/

Jest też giant defy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...