Skocz do zawartości

[Sztyca regulowana] Którą wybrać.


Jan1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, którą sztyca regulowaną wybrać. Rozmiar ramy 15cali canyon cf sl, obwód sztycy 30,9 na wzrost 155cm-169cm.

Pro Tharsis 400mm skok 100mm cena około 1000zł.

Kind Shock Lev sl 395mm 125mm około 700zł

BikeYoke revive 360mm skok 125mm cena 1100zł

A może coś innego możecie polecić w tym rozmiarze i podobnej cenie. Sztyca jak coś może być też długości 450mm. Tylko żeby waga nie była do przesady. Trzy wymienine mają po około 430-480g i dobrze by było żeby były mało awaryjne czy coś w tym stylu. Dziękuję za podpowiedzi. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jan1111 napisał:

BikeYoke revive 360mm skok 125mm cena 1100zł

 

 

 

Kupiłem w tym sezonie do roweru żony, problem był przy pierwszym montażu, założyłem, zrobiłem rest jak w instrukcji i sztyca przycinała się w połowie powrotu, więc zacząłem kombinować i szukać przyczyny, odpowietrzać, pompować, na wyższym ciśnieniu było trochę lepiej, ale wyraźnie zwalniała w pewnym miejscu. Okazało się, że mimo przykręcenia obejmy sztycy, kluczem z odpowiednim momentem była na tyle mocno ściśnięta, że w miejscu gdzie przechodził uszczelniacz po prostu ją blokowało. Śruby popuszczone i działa poprawnie, od czasu do czasu łapie sag i trzeba wykonać reset, ale łapanie sagu może być spowodowane tym, że kombinując dlaczego nie działa, upuściłem minimalną ilość oleju wraz z powietrzem. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Fox Transfer? Jak dla mnie to lider bezawaryjności, który idzie upolować w sensownej cenie. Ta sztyca mi bez serwisu działała 5 sezonów. Na 6 sezon ją rozebrałem licząc się z tym, że nie będzie ciekawie... A tam zero oznak zużycia. Tyle tylko, że dbałem o uszczelkę, aby błoto na niej nie zasychało i ze 3 razy na sezon traktowałem ją preparatem Fork Juice (klik).

https://allegro.pl/oferta/fox-transfer-performance-30-9mm-125mm-manetka-14112564390

Inna sprawa, że skoku w myk-myku nigdy nie jest za dużo. Jak wejdzie 150mm to bierz 150mm. Drożej ale naprawdę warto. Każdy dodatkowy centymetr daje w górskim terenie wyraźną różnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... trzeci post tego tematu to potwierdza. 🤣 

A tak na poważnie, to model Revive od BikeYoke jest fajny tylko i wyłącznie ze względu na system prostego odpowietrzania, bez konieczności rozbierania sztycy. Pytanie tylko, dlaczego ten system został tam wymyślony? Chyba nie dlatego, że lubi się zapowietrzyć... ;) 

Kto miał tego, bądź innego myk-myka Foxa ten wie, że zacina się przy zbyt mocnym dokręceniu zacisku sztycy. Szczególnie gdy zacisk jest mniej więcej w jej połowie. Użytkownicy karbonowych ram nie znają tego problemu, bo z reguły nie dociągają śrub zacisku "na oko" albo "na zapas". :) Reszta osób, która to powtarza, albo nie miała i gdzieś wyczytała, albo miała ale się tego nie domyśliła. 

Razem z dwoma osobnikami, z którymi regularnie jeżdżę jakieś górki i pagórki, mamy łącznie 5 regulowanych sztyc od Foxa. Dwie w Kashimie i trzy czarne, w rozmiarze od 125mm do 200mm. Dwusetka jest najnowsza (pół roku), to ją jako przykład pominę, ale z resztą przez kilka lat nigdy żadnych problemów. Serwisowane były tylko dwie z nich, tylko raz i tylko i wyłącznie dla profilaktyki, bo nic im nie było.

EDIT:

Oczywiście wszystko użytkowane z głową. Żadnego ciągnięcia za opuszczone siodło, żadnego mycia wodą pod ciśnieniem, żadnego smarowania jakimś byle lepiszczem i żadnego dłuższego niż kilka dni postoju na opuszczonej w dół. 

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ja mam kumpla który ciągle nie może poradzić sobie z Transferem. W życiu miałem 2 BikeYoki, obie Divine, nie Revive. Wykonanie tych sztyc jest o level wyżej od powiedzmy OneUp. Zero luzu osiowego (prawo lewo), i to po roku użytkowania. Tak jakby się miało sztywną sztycę. Divine odpowietrza się za każdym razem podczas opuszczania, nie wymaga już resetowania kluczem imbusowym. Dodatkowo jest mozliwość skracania skoku o 20mm co 5mm w celu lepszego dopasowania do ramy, obrotowa koncówka na linkę także wymyślona aby łatwiej było ustawić sztycę w ramie. Po prostu niesamowicie przemyślana konstrukcja, bardzo dobre uszczelnienia, łatwy serwis. 

Z zacinaniem się od zbyt mocnego zacisku nie mam żadnego problemu. Ten problem wystepował  u mnie w OneUp V2.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No widzisz, a ja mam kumpla który ciągle nie może poradzić sobie z Transferem.

A co się z tym jego Transferem dzieje? Bo jak się zacina i np. nie wysuwa do końca, to kolega może mieć właśnie problem z zaciskiem. Zdarza się czasami, że rura podsiodłowa jest dosyć luźna. Wtedy zacisk łapie sztycę bardzo punkowo i faktycznie może być problem... Ale to wtedy jest problem z ramą, a nie ze sztycą. Pasta do karbonu leczy tą przypadłość. ;) W ramach z alu równie skutecznie.

Co do luzu osiowego (o ile to jest odpowiednie określenie), to fakt. Fox jakiś tam delikatny ma od nowości, ale wynika to z jego konstrukcji i nie jest żadną wadą. Nie zauważyłem też żeby kiedykolwiek z czasem się powiększał i nie jest podczas jazdy wyczuwalny tak, żeby jakkolwiek przeszkadzał. Hałasu też żadnego z tego powodu nie ma. Podejrzewam też, że ten luz celowo został uwzględniony przy projektowaniu i ma swoje uzasadnienie, jak w każdym innym Transferze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2023 o 12:33, zlatan napisał:

Czy myk-myk od OneUp będzie kompatybilny z manetką Shimano SL-MT500-IL? Manetka ma 9mm skoku.

 

W dniu 7.11.2023 o 13:20, Rumcajs. napisał:

Będzie

Potwierdzam, mam u siebie i działa dobrze.

Sama sztyca OneUp też ok, od nowości posiada minimalny luz, który się nie powiększa i nie przeszkadza.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w przypadku OneUp warto dodac, iż jesli ktos ma rower ktory wymaga potraktowania obejmy wieksza iloscia Nm niż 4, to sztyca przestanie wyłazic. Dzis instalowałem 31.6 210mm, dokrecilem na jakies 4Nm i troche ...i blokoŵała się, nadmuchana do 260PSI.

Czy ten luz jest taki minimalby...no nie wiem. Przod/tył może tak, ale kręcac siodłem na boki, juz troche tego luzu jest...dla kogoś kto pierwszy raz dotyka, wydaje się to słabe 😜oby nie stukała 🙂

9 godzin temu, Rumcajs. napisał:

Fox wcale nie jest liderem, lubią się zacinać, liderem zdecydowanie jest BikeYoke. I w dodatku tańszy. 

Przegladałem ostatnio co tam intenety polecaja i faktycznie sa 2 opcje, BikeYoke (myslalem nad Divine 185) oraz OneUp v2...porownujac cene 1600pln(bez manetki) a ok 900pln za OneUp....

Stwierdziłem że na próbę nie bede przeginał.....

I wiem juz jedno, jako że jeżdżę głównie na sztywnych rowerach...do gravela bym tego w życiu nie instalował...

Ze względu  na brak miejsca, muszę mieć manetke sztycy sterowaną z góry, kupiłem tranzX....wyglada i działa słabo.

Chętnie bym pomacał manetke BikeYoke 2x

A moze ktoś ma jakaś fajna manetke sterowaną z góry i chciałby sie zamienić na Oneup...

Edytowane przez player123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam manetkę Wolftooth.

https://www.wolftoothcomponents.com/collections/dropper-levers

IMG-20231108-173947.jpg

Cenowo wychodzi drożej od BikeYoke, ale całość trzyma się na plastikowej tulejce, która w razie fakapu ma za zadanie pęknąć i ochronić resztę manetki. Plasticzki te są dostępne w sprzedaży osobno.... I już dwa razy bym miał po manetce za 250-300zł gdyby nie one.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz heble? Tzn. klamki? Może rozważ montaż manetki na obejmie kalmki hamulca. Taki patent działa bardzo dobrze. Ogarniesz to zarówno z klamkami od Srama i od Shimano. 

Ja w jednym rowerze mam manetkę One Up, a w drugim Bontrager, Nie da się porównać tych manetek. One Up to inna liga. Podejrzewam, że Wolf Tooth tak samo. Manetka One Up pracuje lekko, bez żadnych oporów. Nie można tego powiedzieć o manetce Bontragera. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, siemalysy napisał:

A jakie masz heble? Tzn. klamki? Może rozważ montaż manetki na obejmie kalmki hamulca. Taki patent działa bardzo dobrze. Ogarniesz to zarówno z klamkami od Srama i od Shimano. 

Klamki m8100 ...+OneLoc od RS, czyli brak miejsca na cos dyndanego, musi byc z góry....ew ten Wolf co to sie gnie w kazdym kierunku 😆

41 minut temu, slavi napisał:

Fajne, ciekawe czy by mi siadła.... mam wszystko ustawione idealnie, tj kierownik i wiszące przy nim tematy nie tykają ramy 😉 luzu są ze 2 milimetry.

Ale ta manetka ma zaisty potencjał.

Za sam pomysł powinienem ją kupić 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyca raczej biorę oneup 420x150mm, bikeyoke div w podobnym rozmiarze około 500/600 droższa. A manetka jak nie do klamki to może king shock https://www.centrumrowerowe.pl/manetka-do-sztycy-kind-shock-kgsl-pd29940/?v_Id=174437&gclid=CjwKCAiAxreqBhAxEiwAfGfndAhYYbYeNdP9REU02Q8jG8BjfoaLdccDtek5nhysEC_zzWkv9Qc68hoCXLUQAvD_BwE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2023 o 16:28, player123 napisał:

I w przypadku OneUp warto dodac, iż jesli ktos ma rower ktory wymaga potraktowania obejmy wieksza iloscia Nm niż 4, to sztyca przestanie wyłazic. Dzis instalowałem 31.6 210mm, dokrecilem na jakies 4Nm i troche ...i blokoŵała się, nadmuchana do 260PSI.

Czy ten luz jest taki minimalby...no nie wiem. Przod/tył może tak, ale kręcac siodłem na boki, juz troche tego luzu jest...dla kogoś kto pierwszy raz dotyka, wydaje się to słabe 😜oby nie stukała 🙂

Przegladałem ostatnio co tam intenety polecaja i faktycznie sa 2 opcje, BikeYoke (myslalem nad Divine 185) oraz OneUp v2...porownujac cene 1600pln(bez manetki) a ok 900pln za OneUp....

Stwierdziłem że na próbę nie bede przeginał.....

I wiem juz jedno, jako że jeżdżę głównie na sztywnych rowerach...do gravela bym tego w życiu nie instalował...

Ze względu  na brak miejsca, muszę mieć manetke sztycy sterowaną z góry, kupiłem tranzX....wyglada i działa słabo.

Chętnie bym pomacał manetke BikeYoke 2x

A moze ktoś ma jakaś fajna manetke sterowaną z góry i chciałby sie zamienić na Oneup...

Mam one up'a i obejmę na 7NM.  Sztyca pracuje bez zacinania się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja miałem swojego TranzXa skręconego na 6Nm i było ok. Dzisiaj zrobiłem pełny serwis, rozkręciłem wszystko i złożyłem i po montażu i skręceniu na 6Nm zaczęła przycinać. Poluzowałem do 4Nm i chodzi ok, mam nadzieję że nie będzie się zsuwać. I co dziwne, po wszystkim luzy boczne jakby mniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...