Skocz do zawartości

[Fitting Gravel] Czy jest to dobra pozycja na gravelu


Kowal06122

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę w sprawie mojej pozycji na gravelu, kupiłem gravela nie mając nigdy do czynienia z jazdą na szosie/gravelu do tej pory jeździłem tylko na mtb. Po zrobieniu około 400 km pojawił się problem drętwienia dwóch skrajnych palców( małego i serdecznego) w prawej dłoni do stopnia że na około tydzień miałem ograniczony ruch w nich wraz z siłą w całej dłoni poza kciukiem. Podsyłam zdjęcia roweru oraz pozycji. Podniosłem delikatnie kierownicę i po zrobieniu 20 km ręka już nie dała o sobie znaku aczkolwiek chciałbym by spojrzał na to ktoś z was z większym doświadczeniem niż osoba która oglądała filmiki na YouTube. 

9b81db26-d257-4f8c-ac7b-21fd5084d6f4.jpeg

4b24db1e-ca64-4bab-97e1-b33121002984.jpeg

1855920f-9f93-4cfb-9ab8-5f991edce8bf.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower zdecydowanie za mały - ale da się na nim jeździć. Na pewno nie rozmiar jest problemem drętwienia jednej dłoni. Częściej zmieniaj pozycję chwytu, staraj się nie blokować łokcia (bo to właśnie przez nerw w łokciu masz problem z małym i drugim palcem - tzw łokieć tenisisty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RabbitHood To był największy możliwy gdyż inne przekraczały zdecydowanie budżet. Wskazówki cenne będę na to zwracał uwagę, a jeśli chodzi o samą pozycję na rowerze czy przez fakt że rama mogłaby być większa niż jest, pozycja jest mniej więcej okej? czy są rzeczy które muszę zmienić by móc pozwolić sobie na komfortową i długą jazdę na tym rowerze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem fitting zaczyna się od ustawienia siodła. Wysokość + przesunięcie przód/tył.

Jak to ustalisz to dopiero przechodzi się do kierownicy (długość mostka/ustawienie klamek/rotacja barana).

Według mnie siodełko masz za nisko, a wygląda jakby było już wysunięte ponad ogranicznik 😕

Zacznij od zmierzenia przekroku i ustawienia siodła.

Możesz posiłkować się takim kalkulatorem 

https://www.wrenchscience.com/pages/fit-system

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kowal06122 napisał:

@PawelW84 według wzoru czyli długość wewnętrzna nogi pomnożona razy 0.883 mam prawidłowo ustawioną wysokość siodła 

Tak. To jedna z metod. Tylko pomiar trzeba zrobić prawidłowo i dokladnie

W filmikach i linkach które Ci podesłałem masz podstawy. Obejrzyj, zrób pomiary, policz na kalkulatorze www, potestuj. 

Albo po prostu zapłać za fitting. 

PS

Obawiam sie ze rama wygląda na zbyt mała. Kiere możesz odsunac dłuższym mostkiem ale siodla więcej niż 1cm powyżej linii granicznej już raczej nie wyciągniesz, chyba że chcesz złamać rame albo sztyce 

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek silex ma 80mm w każdym rozmiarze, do 130mm możesz pojechać chociaż z tego pisałeś to nie odległość jest problemem tylko to, że opierasz się o kierownicę a powinieneś ją tylko trzymać. Trzeba popracować nad mięśniami trzymającymi tułów, core strength. 

Sztyca ma ofset 0 więc te 20mm można próbować, zawsze coś do tyłu będzie co zwiększy odległość z siodełka do pedałów.

Nie wiem jakiej długości jest fabrycznie sztyca ale można kupić 450mm.

 

A generalnie polecam jednak fitting, to najlepiej wydane pieniądze na rower (najlepiej przed kupnem ale ten statek już odpłyną). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...