Skocz do zawartości

[trenażer] trenażer do 1000zl


owiec88

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem ci jak ja zrobiłem

Miałem 2 trenażery rolkowe. Działały, nawet jeden miał pomiar mocy taki z grubszy, ale po pierwsze jest to głośne (w bloku sąsiediz sie skarżyli że chodzi głośno pralka), po wtóre rower jednak zajmuje miejsce i śmierdzi gumą, smarem itd.

Ja zakupiłem rower spinningowy za 1,5 tys i do niego pedały z pomairem mocy Favore Assioma za 1.5 tys. Jasne, ze ma to wady bo nie odwzoruje podjazdów itd, ale ma też 2 wielke zalety. Rower służy mi jako wieszak, żona się nie skarży, jest de facto bezgłośny i nic sie w nim nie zużywa. Mogę przed snem krećić na Zwifcie i oglądać film na youtube, a w drugim pokoju żona sobie drzemie i nie ma pretensji.

 

Jak chodiz o tacx smart flow - to ile nie mylę modelu też sie na niego napaliłem z racji niskiej ceny. W decu mi powiedzieli że przy bardziej intensywnym kręceniu przegrzewa się i jest mnóstwo reklamacji, niektórzy je zwracają nawet po kilka razy. Także raczej nie polecam.

Edytowane przez Martinus_vm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych elite novo force + ew. czujnik misuro b+ ( mierzy kadencję, prędkość, moc estymowaną - do 250wat nawet dobrze , ale co ważne zawsze powtarzalnie). Ok.600zł wyjdzie za trenażer plus mata i podkładka pod przednie koło, misuro b+ 200zł więc zostanie jeszcze na oponę. Miałem, działał fajnie, sprzedałem bo też uważam, że spiningowy jednak lepszy...jak kolega wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rower na szybkozamykacz to poniżej limitu kwoty mogę Ci sprzedać Elite Turbo Muin, z Misuro+ (obługuje zwifty itp., pokazuje w miarę realną moc). Jakieś 3 sezony używany, nic się z nim nie dzieje. W mojej ocenie trzy razy lepszy od rolkowego. Jak na ośkę przelotową to można ogarnąć adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triatloniści kojarzą mi się z mocną nogą, a opinie o Tacx Smart Flow są takie, że jeżeli kręci się w miarę słabo to jest dobrze. Większe moce zarzynają sprzęt. Dużo zależy jakie masz wymagania i gdzie mieszkasz. Jeśli w domku to możesz sobie pozwolić na rolkowy, w blokach sąsiedzi cię znienawidzą. I nie chodzi tu o hałas sam w sobie a wibracje.

Rolkowy - ma być interaktywny czy może być manetka?

Jeśli manetka czy raczej nie musi interaktywny propozycja olo850 wydaje się być rozsądna. To mocny trenażer i chwalony. Lub jak napisał Martinus_vm - spinning. W tym drugim przypadku lepiej się przymierz, bo wiele z tych tańszych jest po prostu mała. Do wszystkich, których się przymierzałem brakowało mi sztycy a mam tylko/aż 183 cm. Jedynie sprzęty na siłowniach były wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trenażerami to też zalezy czy zamierzasz korzystać z aplikacji typu Zwift czy nie. Generalnie wszyscy których znam korzystają z jakichs aplikacji tego typu bo kręcenie bez nich szybko staje sie zbyt nudne i człowiek szuka motywacji do treningu.

Ja bym na początku kupił właśnie jakąś używkę, koniecznie direct drive, bo są cichsze. Interaktywność czyli to że trenażer zwiększa/zmniejsza obciążenie zgodnie z profilem trasy to fajna rzecz, ale ja tego nie ma i mi nie brakuje.

Jak chodzi o pomiar mocy to większosć trenażerów ma bądź jakiś kalkulator liczący to w oparciu o prędkośc i kadencję, te lepsze maja wbudowany. W razie wkręcenia sie w indoor cycling zawsze mozesz sobie dokupic pedały z  pomiarem mocy, najtansze są od 1,5 - 2 tys pod pedały szosowe.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Edytowane przez Martinus_vm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, rzucił mi się gdzieś w temacie trenazera Elite Force 8 że są w nich problemy z rolka która potrafi się ścierać i robi wyżłobienie od opony. Podobno tutaj nie da się za bardzo dokupić takiej rolki. Albo co jest przyczyną tego że tak się dzieje. Miał ktoś podobny problem lub wie jak przed tym się ustrzec? Planuje zakup swojego pierwszego trenazera i wolę się ustrzec takich sytuacji. Na pewno będzie zakup dedykowanej opony oraz podstawka pod przednie koło. Wiem że podczas jazdy na trenazerze nie wolno hamować koła ma swoją bezwładnością samo się zatrzymać. A jak wygląda sprawa z zaciskaniem koła na rolce? I czy wpływ mają ze rolkę można zużyć szybko no poślizgu przez zbyt lekki styk opony z rolka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...