Skocz do zawartości

[Napęd] Sram Apex 1 - problem ze zmianą kasety na 10-50


EasySunday

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam jednego z pierwszych RONDO AL 2020, dokładnie w tej specyfikacji z tym że korbę mam oryginalną Apex zamiast FSA:

https://www.greenbike.pl/rower-szosowy-rondo-2020-ruut-al-2-p-6454.html

Jeżdże ostatnio sporo w góry z ciężko załadowanym rowerem, także postanowiłem zmienić kasete i zębatkę tak by było najlżej. Kaseta 10-50. Zębatka 34 lub 36.

I teraz jakie znacie najtańszę rozwiązania ?

Zębatkę udało mi się dorwać na aliexpress 

https://pl.aliexpress.com/item/1005003440041945.html

Problem pojawia się bo przerzutka apex obsługuje jedynie kasety 11-42.

Dowiedziałem się że można zainstalować komplet od Garbaruka - wózek przerzutki Garbaruka (280zł), większe kółka do przerzutki (280) i ich kasetę 10-50 (1000zł) i wtedy Apex śmiga na tej kasecie w pełnym zakresie.

Czy to prawda? Czy znacie jakieś tańsze rozwiązania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź czy nie będzie przypadkiem działać i bez tego. Ja używałem Rivala z kasetą 11-46 i zapasu na odsunięcie kółeczka było jeszcze duuuuuuużo a działanie było bardzo dobre. Przy czym to nie zależy tylko od przerzutki i kasety, ale też od ramy, haka. Niemniej jest dość prawdopodobne, że to po prostu będzie działać. Może odrobinę gorzej niż na oficjalnie obsługiwanej kasecie, ale jednak.

Więc najtańsze rozwiązanie to kupno najtańszej pasującej kasety i jeżeli nie będzie działać - kombinowanie dalej. A najtańsze z najtańszych to kupno jakiejś wyglądającej na dobrą używki ze smartem (ostatnio kupiłem bardzo lekkiej Srama X01 za bodaj 350zł bo zęby wyglądały mi na oko na nowe - i w sumie takie były) i w razie czego odesłać :D Ewentualnie pożyczyć od kogoś do przymiarki.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...