Skocz do zawartości

[Przednia przerzutka] shimano acera czy mogę ją zmieszać z tylnią deore?


kuba_72727

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zepsuła mi się tylna przerzutka w rowerze jest to przerzutka shimano acera i chciałbym ją wymienić na przerzutke Deore RD-M5100 lecz moja przednia przerzutka jest klasy acera i w tym jest problem ponieważ nie wiem czy mogę mieć w napędzie tylnią przerzutkę klasy deore a przednią klasy acera. Czy można tak mieszać klasy osprzętu czy nie z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deore RD-M5100 jest pod system system 11rz, Twoja zepsuta acera obsługiwała 8 lub 9 rzędów - więc musisz kupić przerzutkę pod 8 lub 9 rzędów. Może to być także Deore ale będzie to model pewnie już kilku lub nawet kilkunastu lat bo wtedy Deore były 9rz. (nawet takie przetzytki - nowe dalej można bez problemu kupić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, doms napisał:

Deore RD-M5100 jest pod system system 11rz, Twoja zepsuta acera obsługiwała 8 lub 9 rzędów - więc musisz kupić przerzutkę pod 8 lub 9 rzędów. Może to być także Deore ale będzie to model pewnie już kilku lub nawet kilkunastu lat bo wtedy Deore były 9rz. (nawet takie przetzytki - nowe dalej można bez problemu kupić)

A jeśli wymienił bym kasetę na 11 rzędową pasowało by wtedy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to wszystko takie proste jak myślisz. Nie założysz 11rz kasety do koła w którym była kaseta 8-9rzędąwa (wymiar bębenka jest inny). Jak się uprzesz i wymienisz całe koło to do wymiany będziesz miał też łańcuch i manetkę od tylnej przerzutki czyli korbę też. Nie wiem co chcesz osiągnąć ale niestety kompatybilność grup shimano z różnych roczników i o innej ilości rzędów nie jest oczywista i to jest temat bardziej skomplikowany (roczniki, ilość rzędów, wielkość i rozpiętość kasety, MTB i Szosa też nie zawsze działają ze sobą pomimo takiej samej ilości rzędów...itp,).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam - napęd jako całość działa na poziomie najsłabszego elementu. Jak chcesz poprawić działanie to musisz zmienić całość ( przerzutki, manetki, łańcuch, kasetę i tarcze na jednej, wyższej grupy. Inaczej tylko podniesiesz swoje samopoczucie - " ulepszyłem napęd"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...