Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox Rudy Ultimate Xplr - Gravel ?


acid1234

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem zmienić stery. Oryginalny wideł u mnie miał zintegrowaną bieżnię i nie dało się tego przełożyć 1:1. Tzn. dało się ale był luz i nie działało poprawnie.

Przewód wymieniłem. Teoretycznie możesz go próbować wyjąć ale jeszcze musi sięgnąć. Oczywiście potem zalać i odpowietrzyć.

GRX pasował, choć w oryginale był jakiś adapter i musiałem go zdemontować.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sądze tak jak ktoś wcześniej napisał,że teraz będą coraz częściej pojawiały się amortyzatory do graweli. Fajnie Kipcior to opisałeś i zrobiłeś w swoim temacie.

Uważam,że to dobre ulepszenie, skoro brakuje komfortu albo można się gdzieś "głębiej" dzięki takiej zmianie wybrać to czemu nie.

W sumie taki grawel z oponą ok 50mm plus amortyzator to już coś co mogłoby fajnie startować w ultramaratonach. Szybszy na ubitym,płaskim od mtb i choć mniej komfortowy w terenie to wydaje się już wystarczająco dobry aby było wygodniej a zatem szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gravel miałby być szybszy na ubitym? No może jak ktoś jeździ na oponach np. nobby nic czy mountain king (gumy na luźną nawierzchnię) to tak, ale podstaw mtb na race king bc na mleku z zablokowanym amorem oraz kierownicą niżej niż siodełko, to taki sprzęt zrówna się z gravelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo tak jest, po prostu jest szybszy bo jest😄no i pewnie czerwony😄.

A tak serio to bardziej zbliżony do szosy, bardziej aerodynamiczna pozycja, szybsze węższe opony no i tak mowia😄

Wiem, że race Kingi są szybkie i nawet dość wygodne ale chyba nie aż tak szybkie jak cieńsze grawelowe.

W sumie to tak sadze, bo grawelem nie jeździłem ale wydaje się to oczywiste. Do tego widziałem jak mi odchodzą na asfalcie i jak ich (grawele) doganiam w lesie.

Aha no i jeśli weźmiemy pod uwagę podobny poziom konstrukcji to zapewne grawel będzie lzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie  Rock shock Rudy Ultimate zainstalowany.

Dzisiaj odebrałem rower z zamontowanym Amorem.

Niestety nie mogę go wypróbować 🥹, od początku tygodnia mam problem z mięśniem lub ściegiem, także testy najwcześniej za tydzień. 

Rower waży około 11.20kg. Waga z pedałami, pompą i koszykiem  oraz dzwonkiem , który lekki nie jest😂.

Pozycja podniosła się o 5mm uwzględniając dwie podkładki pod mostkiem(fabryczna konfiguracja). Teraz podkładek brak.

Zobaczymy w praniu, ale już mi się podoba 😁.

Dziękuję wszystkim za opinię i porady.

Edytowane przez acid1234
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...