Skocz do zawartości

[Korby] Jakie korby do two6p


KszaK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Jak ma być do katowania to bierz tego Sainta:

https://www.olx.pl/d/oferta/korba-shimano-saint-fc-m800-44-32-22-170-mm-nowa-ko-380-CID767-IDUAmaZ.html

dwie zębatki wywalasz, do tego suport Shimano m800

https://allegro.pl/oferta/suport-shimano-bb-mt800-68-73-mm-hollowtech-ii-bsa-13854496738

będzie git.

ed/ tylko dopytaj czy przypadkiem n ie jest pod mufę 83mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najtansza rama na rynku - tak na to trzeba patrzeć. W tych zastosowaniach suporty nie mają latwo bo rower często ląduje uderzając korbą o beton. Zmień łożyska/suport i katuj dalej.

BTW ns decade to taka sama chińszczyzna polskiej marki jak dartmoor. Nie istnieje nic tańszego na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa Chyba faktycznie zmienię same łożyska i na spokojnie poszukam korb które będą pasowały na 100%. Potrzebuję łożyska 31x19,05x7  a jedyna opcja to zamowienie ich na aliexpress i czekanie 15 dni

@Dokumosa Jeszcze jedno pytanie. Na przykład korby ZEE przychodzą bez ośki, jak kupić i znaleźć odpowiednią oś? Skąd mam wiedzieć jaką średnicę musi mieć ośka image.thumb.png.04604bd2b8fc5a412ba77382914b98c6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sznibDobra, czyli biorąc ten zestaw (https://www.rowertour.com/p/26301/korba-shimano-zee-fc-m640?gad=1&gclid=Cj0KCQjwgNanBhDUARIsAAeIcAvrFVWWNrie20wbKutrulybyg9JnxCQwQPoTRy04CoBPPDlYQuEXNYaAkYsEALw_wcB#rozmiar-170mm) mam pasujący suport i ośkę z korbą? + czy warto kupić konkretnie te korby na promocji czy może coś innego, raczej będę musiał dokupić większy łańcuch albo zmienić zębatkę na 25T (taką teraz mam na singlespeed)

Edytowane przez KszaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sznibRower mam dopiero 4 miesiące więc łańcuch jeszcze z pół roku powinien być w dobrym stanie a na 36T nie ma szans na singlespeed, 32 to już było dla mnie trochę nie wygodnie.
edit: Jeżeli mam teraz korby 165mm to nic się nie stanie jak będę miał 170? do ramy jeszcze trochę brakuje, ale nie wiem dokładnie ile bo korby mam zdjęte. Mogę dołożyć podkładek jeżeli będą za długie?

 

Edytowane przez KszaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj zee.

Poszukaj czegoś co jest przewidziane pod 2/3 blaty z symetrycznym rozstawem śrub.

np. Starsze Deore, Slx itp.

nie będziesz miał ograniczeń z wyborem wielkości zębatki, bo możesz też skorzystać z mocowań małego blatu, czyli od 22 do 28 zębów, a przy tej zee z linków powyżej 30 zębów to chyba minimum.

Nie możesz też myśleć, że wymiana łańcucha na dłuższy sprawi, że możesz sobie bezkarnie założyć korbę o wielkości blatu 32, czy 36 zębów. Tzn. możesz, ale mając z tyłu zębatkę 9, albo 10 zębów uzyskasz tak ciężkie przełożenie, że będziesz miał problem ruszyć tym rowerem z miejsca.

P.S.

np. FC-M660

myślę, że możesz śmiało szukać nawet używanej, bo jeżeli gwinty pedałów, i gwinty lewego ramienia wraz z wielowypustem są w dobrym stanie to reszta Cie nie interesuje, bo blaty i tak są na śmietnik, tylko dokupujesz taki z ilością zębów np. 26, albo szukasz korby w wersji trekkingowej od razu z blatem 26 i wywalasz tylko 2 największe.

Co do przesiadki z blatu 25 na 26 to łańcucha powinno wystarczyć, bo dartmoor'y mają seryjnie jako nowe sporo zapasu... w sensie, że koło na dzieńdobry jest sporo cofnięte w poziomych hakach, więc po założeniu zębatki tylko o 1 ząb większej jest szansa, że nie będzie konieczności wydłużania łańcucha.

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. 2

A żeby było dobrze i tanio to może być np. ALIVIO FC-T4060.

Od razu masz blat 26, wywalasz / sprzedajesz 2 największe razem z osłonką.

Do tego kupujesz miski z łożyskami - najlepiej nie oryginalne shimano, tylko jakieś zamienniki np. Accent EXE pod oś BSA 24mm, bo w nich bez problemu da się później wymienić same łożyska, które kupisz za parę zł.

W tym setupie mieścisz się w połowie zakładanego budżetu, a za resztę kupujesz jakieś lakkie oponki z lekkimi dętkami i nagle urywasz kilogram z całego roweru.

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Zee (i tym samym Saint) nie ma opcji założenia blatu mniejszego niż 30T (do tego musi być specyficzny z offsetem). W korbie 3x blat założony na pozycji młynka będzie miał linię 45-47mm. Jeśli z tyłu jest 1x to jest dobra opcja.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. 3

@KszaKJeżeli masz jeszcze seryjne opony, które faktycznie ważą prawie 800g sztuka, to od nich zacząłbym odchudzanie.

Mam streetówkę na stalowej ramie Dartmoor Quinnie 2,5 kg z RS Argyle też 2,5 kg, a mimo to waży mniej niż ten two6player ;)

Oponki śmiało możesz znaleźć poniżej 500g.

@sznib ta korba tak na 51% jest pod mufe 83 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciek.B napisał:

Nie kupuj zee.

Poszukaj czegoś co jest przewidziane pod 2/3 blaty z symetrycznym rozstawem śrub.

np. Starsze Deore, Slx itp.

nie będziesz miał ograniczeń z wyborem wielkości zębatki, bo możesz też skorzystać z mocowań małego blatu, czyli od 22 do 28 zębów, a przy tej zee z linków powyżej 30 zębów to chyba minimum.

Nie możesz też myśleć, że wymiana łańcucha na dłuższy sprawi, że możesz sobie bezkarnie założyć korbę o wielkości blatu 32, czy 36 zębów. Tzn. możesz, ale mając z tyłu zębatkę 9, albo 10 zębów uzyskasz tak ciężkie przełożenie, że będziesz miał problem ruszyć tym rowerem z miejsca.

P.S.

np. FC-M660

myślę, że możesz śmiało szukać nawet używanej, bo jeżeli gwinty pedałów, i gwinty lewego ramienia wraz z wielowypustem są w dobrym stanie to reszta Cie nie interesuje, bo blaty i tak są na śmietnik, tylko dokupujesz taki z ilością zębów np. 26, albo szukasz korby w wersji trekkingowej od razu z blatem 26 i wywalasz tylko 2 największe.

Co do przesiadki z blatu 25 na 26 to łańcucha powinno wystarczyć, bo dartmoor'y mają seryjnie jako nowe sporo zapasu... w sensie, że koło na dzieńdobry jest sporo cofnięte w poziomych hakach, więc po założeniu zębatki tylko o 1 ząb większej jest szansa, że nie będzie konieczności wydłużania łańcucha.

Nie mogę znaleźć o którą FC-M660 dokładnie chodzi, mógł byś wysłać link? Jak z suportem? Co bym musiał tam wsadzić, żeby miało to sens. Szkoda troche ze ZEE sie nie da, fajna przecena była i odrazu cały zestaw.
 

Godzinę temu, Maciek.B napisał:

P.S. 2

A żeby było dobrze i tanio to może być np. ALIVIO FC-T4060.

Od razu masz blat 26, wywalasz / sprzedajesz 2 największe razem z osłonką.

Do tego kupujesz miski z łożyskami - najlepiej nie oryginalne shimano, tylko jakieś zamienniki np. Accent EXE pod oś BSA 24mm, bo w nich bez problemu da się później wymienić same łożyska, które kupisz za parę zł.

W tym setupie mieścisz się w połowie zakładanego budżetu, a za resztę kupujesz jakieś lakkie oponki z lekkimi dętkami i nagle urywasz kilogram z całego roweru.


Właśnie oto chodzi, ze jedyna rzecz na ktorej moge zejsc z wagi to korby. Cały rower waży już lekko mniej niż 11kg (ostatnio wazylem stara waga do walizek wyszło 10.95)

Godzinę temu, Maciek.B napisał:

P.S. 2

A żeby było dobrze i tanio to może być np. ALIVIO FC-T4060.

Od razu masz blat 26, wywalasz / sprzedajesz 2 największe razem z osłonką.

Do tego kupujesz miski z łożyskami - najlepiej nie oryginalne shimano, tylko jakieś zamienniki np. Accent EXE pod oś BSA 24mm, bo w nich bez problemu da się później wymienić same łożyska, które kupisz za parę zł.

W tym setupie mieścisz się w połowie zakładanego budżetu, a za resztę kupujesz jakieś lakkie oponki z lekkimi dętkami i nagle urywasz kilogram z całego roweru.

image.thumb.png.817b5075a259c7d0df7ce307659a4c54.png

Jaki suport do tych korb? Faktycznie, blat 26 już jest, ale trochę tanie te korby i nie wygladaja na takie ktore wytrzymaja sporo uderzeń, ale moge sie mylic.

1 godzinę temu, Maciek.B napisał:

Nie kupuj zee.

Poszukaj czegoś co jest przewidziane pod 2/3 blaty z symetrycznym rozstawem śrub.

np. Starsze Deore, Slx itp.

nie będziesz miał ograniczeń z wyborem wielkości zębatki, bo możesz też skorzystać z mocowań małego blatu, czyli od 22 do 28 zębów, a przy tej zee z linków powyżej 30 zębów to chyba minimum.

Nie możesz też myśleć, że wymiana łańcucha na dłuższy sprawi, że możesz sobie bezkarnie założyć korbę o wielkości blatu 32, czy 36 zębów. Tzn. możesz, ale mając z tyłu zębatkę 9, albo 10 zębów uzyskasz tak ciężkie przełożenie, że będziesz miał problem ruszyć tym rowerem z miejsca.

P.S.

np. FC-M660

myślę, że możesz śmiało szukać nawet używanej, bo jeżeli gwinty pedałów, i gwinty lewego ramienia wraz z wielowypustem są w dobrym stanie to reszta Cie nie interesuje, bo blaty i tak są na śmietnik, tylko dokupujesz taki z ilością zębów np. 26, albo szukasz korby w wersji trekkingowej od razu z blatem 26 i wywalasz tylko 2 największe.

Co do przesiadki z blatu 25 na 26 to łańcucha powinno wystarczyć, bo dartmoor'y mają seryjnie jako nowe sporo zapasu... w sensie, że koło na dzieńdobry jest sporo cofnięte w poziomych hakach, więc po założeniu zębatki tylko o 1 ząb większej jest szansa, że nie będzie konieczności wydłużania łańcucha.

,,Nie możesz też myśleć, że wymiana łańcucha na dłuższy sprawi, że możesz sobie bezkarnie założyć korbę o wielkości blatu 32, czy 36 zębów. Tzn. możesz, ale mając z tyłu zębatkę 9, albo 10 zębów uzyskasz tak ciężkie przełożenie, że będziesz miał problem ruszyć tym rowerem z miejsca.,, Czyli jeżeli wsadził bym do ZEE blat 30 a z tyłu mam 10 to jakoś by to działało? Canyon stitched 360 ma takie przełożenia i nawet przyjemnie się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że forum w dobrej kondycji. W kwestii nieżyciowych 'porad'. Rozczuliła mnie opcja Sainta m800 w temacie od lajtowania roweru.

Na 99.98% łożyska w suporcie darmóra są standardowe. Albo bezpośrednio na nich będzie wydrapane coś w stylu 6052 2rs, albo można je wyszarpać i przemierzyć. Potem wrzucić w dowolną wyszukiwarkę łozysk. Np tutaj: https://www.stozek.pl/

Na allegro tanie łożyska są za 3zł sztuka. Poza tym skrzypienie jest objawem problemu który pewno nie zniknie po wrzuceniu na niego kasy. Memiczne suporty za 500zł też skrzypią.

Realistycznie, potrzebujesz wymienić: zębatkę, łańcuch, korbę i suport. Uzyskasz na tym ~100-200g. W rowerze który waży jakieś 15000g.  Wpływ na prowadzenie roweru tego tupu będzie okrągłe zero. Nie wiem, może masz za dużo kasy, ale biorąc pod uwagę dla kogo t6p jest przeznaczony, domniemam, że nie. Lajtowanie rowerów jest przeznaczone dla tatusiów w kryzysie wieku średniego którzy mają więcej kasy niż rozumu.

EEEEDIT. t6p w tej wersji ma z tyłu piastę z driverem 10T. To zmiana z 25/10 na 32/10 upośledzi ten rower zaś mocowanie 26 na pozycji młynka zarżnie linię łańcucha. Brawo forum, brawo.

EEEDIT 2.0. No i zmiana piasty z tyłu też wchodzi w rachubę. Następne 500zł.

Edytowane przez uzurpator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...