Skocz do zawartości

[Piasta tylna - Formula Cl-2241] Scott Spark - problem z jakością


piotrekraj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem Scotta Sparka 970 z roku 2020 . Co jakiś czas dokonuje ulepszeń ze względu na jego ograniczenia sprzętowe. Wymieniono:

przerzutka z SX na NX,
manetka z SX na GX,
hamulce z MT200 na SLX,
suport z SRAMOWSKIEGO PF na Token Press Fit BB4129 DUB,
pedały na SLX.

Czas na upgrade bębenka bo już zaczyna pokazywać ślady zużycia. Jeżeli chodzi o piastę przednią jest tam boost i sztywna oś (Formula CL811 / 15x110mm). Z przodem jest, wiadomo, OK. Tył zaczyna mnie lekko mówiąc denerwować. Nie dość, że nie ma tam sztywnej osi tylko szybkozamykacz, to jeszcze jakość piasty Formula CL2241 / 5x141mm jest dyskusyjna. Ciągle coś strzela, kaseta faluje...Czas na ulepszenie.

W związku z powyższym mam do was specjalistów kilka pytań:

- Czy w tym modelu jest szansa na zmianę z szybkozamykacza na sztywną oś? Wiem, że sztywność będzie albo mało, albo wcale nie zauważalna ale uznałbym to i tak za upgrade do którego dążę. Jeżeli da się to dokonać to proszę o informację jak to zrobilibyście i czy jest to opłacalne. Wiem, że łączyłoby się to pewnie  z wymianą piasty, przeplotem koła, zakupem haków i sztywnej osi. Nie wiem jedynie czy da się to zrobić w mojej ramie bazowego Sparka.

- Jeżeli nie da się przemianować na sztywną oś, to co zrobić z piastą Formula CL2241 / 5x141mm. Jakie są zamienniki i co ewentualnie trzeba zrobić żeby inny rozstaw niż 5x141mm pasował. Jeżeli chodzi o piastę nową to ile wydać by stosunek jakość/cena działał w pełni. 

- Jeżeli odradzacie wymianę piasty to co zrobić? INACZEJ, CO BYŚCIE ZROBILI NA MOIM MIEJSCU...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Blackbird i czekam na odp. Kontaktowałem się dziś z serwisem Scotta w Krakowie, zadałem pytanie o konwersję na sztywną oś. Serwisant z dużą wiedzą odpowiedział wstępnie, że po zastanowieniu ma jakiś pomysł na to. Ale, zadzwonił do serwisu "wyżej" i odpowiedzieli mu, że w grę wchodzi tylko wymiana trójkąta tylnego na takiego, który ma już sztywną oś. Jestem zawiedziony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem się przekonać do pozostania przy szybkozamykaczu. No to teraz wymiana piasty lub regeneracja obecnej... Regeneracja 109 zł plus serwis LINK

Sugerowaliście DT 350 ale jest zajedroga... Wyjdzie z 1000zł z End Capami i serwisem.

Słyszałem dobre opinie o piastach Novatec. Czy ktoś pomoże dopasować piastę do rozmiaru z mojego Scotta. Mam Formula CL2241 / 5x141mm, koło 29, 32 szprychy, tarcza CL, kaseta NX czyli bębenek Shimano/SRAM ??

Jeżeli nie Novatec to co innego proponujecie do mojego sprzętu?

Edytowane przez piotrekraj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku navateca musisz kupić piastę z osią docelowa, tył nie jest konwertowalny.

Odnośnie dt to masz jeszcze tańsze 370, które nadal będą lepsze niż każdy novatec. Np.: https://allegro.pl/oferta/piasta-dt-swiss-370-boost-6-srub-ratchet-shimano-13596086540

End-capy te same co do 350 - te lepiej kupić drugiej ręki albo od chińczyka bo cena org jest dramatyczna.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś przechodził na DT Swissa, to nie musisz pozostawać ze zwykłą ośką na QR. Możesz zastosować prawie sztywną oś w postaci RWS Thru Bolt. Wchodzi to w zwykłe haki pod QR, ale zacisk realizowany jest nie na tej cienkiej szpilce, ale skręca się całą, grubą oś.

 

https://www.bike-discount.de/en/dt-swiss-rws-mtb-135mm-alu-thru-bolt

 

Mam, używam i bardzo sobie chwalę.

 

EDIT: sorry, tam masz wynalazek 5x141 a nie zwykłą piastę na QR, zatem... nie wiem co z tym zrobić. 

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...