Skocz do zawartości

[pomoc w wyborze] Pierwsza szosa do 5000


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Electronite napisał:

Ja to nie wiem skąd taka moda teraz przyszła, że każdy kto kupuje szosę pcha najgrubszy balon jaki wlezie. 🙄 To się trza nauczyć latać na 25ce - po to szosa jest.

To sobie lataj...tzn. ja akurat lubię nap....ć po brukach.

A moda narodziła się z potrzeb rynku...i ludzi. Firmy potrzebowały nowego bodźca w segmencie, a niektórzy chcą mieć wybór i kupują road+...chcesz jeździć na 25/28 to jeździsz. Chcesz zjechać na szutry to masz 35c. Proste- czego tu nie kumać. Każdy powiadasz...mam karbonową szosę na stożkach na 25c zdeterminowaną mocno sportowo i aluminiaka road+ ustawionego na 35c na szutry, bezdroża i tego typu pierdy.  Jak miałbym zostać z jednym byłby to road+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty masz z tym zawyżaniem rozmiaru, który potrzebujesz? Z jednego i drugiego modelu masz dostępny rozmiar S z efektywną długością górnej rury 522 mm, czyli na pewno bardziej pod Ciebie niż każdy inny rozmiar tam widoczny.

Ten EDR AF ULTEGRA jest w porządku, choć wciąż jest to rower na hamulcach szczękowych, który kosztuje 6500 zł.

Edytowane przez Ineffable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w szosie są spoko :) Mam i nie czuje potrzeby na zmiane mimo ze w XC mam XT a w Grawelu Grx 800. Po prostu jest ogólne parcie na hydrauliki w szosach. Jedni faktycznie potrzebują, inni potrzebują bo tak im się wydaje, a jeszcze inni nie potrzebują ale nie wypada się przyznać skoro wszyscy mówią że to niesamowicie istotny element roweru szosowego.

O ile w górach jestem w stanie to zrozumieć to na terenie równinnym czy pagórkowatym wydaje mi się to zbędnym akcesorium podnoszącym skomplikowanie konstrukcji, obsluge i wage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego to super pewna firma sprzedaje.

Możecie mówić co chcecie o szczękach, że są wystarczająco dobre, lżejsze itd.

Jedna jazda po lekkim deszczu mnie wyleczyła ze szczęk. Rower ma hamować jak tego potrzebuje a nie jak jest sucho. Do tego nie wyobrażam sobie jazdy w górach na szczękach. Nie wyobrażam sobie też karbonowych kół pod szczęki. Jest lepsze rozwiązanie dostępne to po co wybierać gorsze?

 

Trochę jak z szosami retro, do turlania się wieczorem po bulwarze czy centrum miasta niech tam już będzie jak koniecznie masz potrzebę. Ale wybieranie retro szosy do normalnej jazdy to masochizm w czystej postaci. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ineffable napisał:

https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-sle-105-2023/ - jak chcesz kupować rower na  hamulcach szczękowych, to tu masz też nową Sensę za 3899 zł na Shimano 105.

Bardzo przyzwoita cena jak za nowy rower na pełnej grupie 105

Odnośnie hamulców, sam musisz podjąć decyzję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem używanego Canyona Endurace 6 na tiagrze z hamulcami hydraulicznymi w cenie ponizej 4kzł. Rower praktycznie bez śladów użytkowania. Oczywiście z wszystkimi papierami.

Dla mnie akurat tarcze i sztywne osie były ważnym wymogiem, ważniejszym niż jedna tarcza więcej. Dosyć często demontuję koła więc ponowne ich zamontowanie nie wymaga regulacji i zabawy. A w górach dobre hamulce się przydają.

Dodatkowo mogę też wstawić oponę do 35mm chociaż na razie tego nie planuję. Od tego mam gravela.

Warto poszukać używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...