Skocz do zawartości

[Narzędzia] Prasa do suportu Press fit


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

W moim rumaku suport to press fit 92. Zastanawiam się nad zakupem prasy do tych łożysk żeby móc to sobie serwisować kiedy potrzebuję (a potrzebuję akurat). Nie planuje wydawać oczywiście ponad tysiaka na taką przyjemność od Park Tool'a i rozważam tańszą alternatywę.

Czy ktoś kupił na allegro lub aliexpres taką prasę i jej używa? Czy to się do czegokolwiek nadaje?

Przykład z allegro:
1
2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Masz jakiś link do tego rozwiązania? 

Edit: znalazłem coś takiego. Pewnie o to Tobie chodziło. 

Do montażu nie jest potrzebna prasa tylko klucz do suportu i tyle? Wybijam aktualne miski, wkręcam nowe i gotowe? 

Działa to niezależnie od Shimano/Sram? 

Edytowane przez Lextalionis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o to chodziło. Do wkręcania klasyczny klucz do suportu. Ten suport ma jeszcze tą zaletę ,że jest idealnie trzymany osiowo w ramie co niweluje pózniejsze trzaski/ skrzypienia jak to bywa w normalnie wciskanych sportach. A co do Shimano, Srama i innych średnic osi to masz różne modele tego Tokena Ninja przystosowane do osi czy to Shimano 24mm czy Sramowskiego Duba czy osi 24-22 i 30. I oczywiście do różnych standardów suportów  PF. I są jeszcze wersje na stalowych łożyskach lub droższe na ceramikach. W działaniu żadnych różnic po za psychologiczną i taką, że się mogę kumplom pochwalić😉 Co do montażu to wybijasz stare , sprawdzasz suwmniarką mufe czy nie jest już wyrobiona i jeżeli trzyma tolerancję to kupujesz tego Tokena. Jeżeli jest już wychlastana to kupujesz wersję Tokena tkz serwisową o powiększonej średnicy do właśnie takich wyrobionych gniazd.

😉

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pecio napisał:

Tak o to chodziło. Do wkręcania klasyczny klucz do suportu. Ten suport ma jeszcze tą zaletę ,że jest idealnie trzymany osiowo w ramie co niweluje pózniejsze trzaski/ skrzypienia jak to bywa w normalnie wciskanych sportach. A co do Shimano, Srama i innych średnic osi to masz różne modele tego Tokena Ninja przystosowane do osi czy to Shimano 24mm czy Sramowskiego Duba czy osi 24-22 i 30. I oczywiście do różnych standardów suportów  PF. I są jeszcze wersje na stalowych łożyskach lub droższe na ceramikach. W działaniu żadnych różnic po za psychologiczną i taką, że się mogę kumplom pochwalić😉 Co do montażu to wybijasz stare , sprawdzasz suwmniarką mufe czy nie jest już wyrobiona i jeżeli trzyma tolerancję to kupujesz tego Tokena. Jeżeli jest już wychlastana to kupujesz wersję Tokena tkz serwisową o powiększonej średnicy do właśnie takich wyrobionych gniazd.

😉

Mierzenie otworu suwmiarką, kiedy mówimy o setkach milimetra, a najgorszym przypadku około 0.1 mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze czy ktoś przerabiał ten temat w Rockrider'rze. Mam wrażenie że tam jest najgorsze możliwe połączenie: Sram Dub, Bb92 i mufa o średnicy 41mm jeżeli dobrze zmierzyłem (stary suport jeszcze nie wyjęty). Wiem, że kiedyś robili coś takiego ale na ten moment nie widzę pasującego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ChuChu napisał:

Mierzenie otworu suwmiarką, kiedy mówimy o setkach milimetra, a najgorszym przypadku około 0.1 mm...

Mało PFitów kolega widział. A w Focusach to dopiero była tolerancja , że te 0,1 mm to był szczyt techniki. A w wyrobionej to bez prasy wchodził .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lextalionis napisał:

Zapytam jeszcze czy ktoś przerabiał ten temat w Rockrider'rze. Mam wrażenie że tam jest najgorsze możliwe połączenie: Sram Dub, Bb92 i mufa o średnicy 41mm jeżeli dobrze zmierzyłem (stary suport jeszcze nie wyjęty). Wiem, że kiedyś robili coś takiego ale na ten moment nie widzę pasującego rozwiązania.

Wymieniałem suport w Rockriderze XC500s tym narzędziem :

https://www.sbike.pl/klucz-super-b-tb-19003-do-montazu-lozysk-i-misek-suportu-bb86-bb30-gxp-dub-o_15603.html

 

Wszystko ładnie poszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Tokena na DUBa ? To w takim razie inna firma robi tak jak Ninja skręcane i na DUBa - to Cane Creek 110 . Jest jedno małe ale - cena rozwala . Są jeszcze dwie inne firmy ale nie śmiem proponować bo tam to już odjechane w kosmos ceny.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt łożyska były by mikroskopijne w Tokenie bo się niepotrzebnie bawią w sporą plastikową tuleje okalającą. Pupka zbita właśnie przeglądam katalog  Cane Creeka i robią BB92 ale pod ośkę 30 mm .  PF30 maja pod 29 DUB i 30. WheelsMFG BB86/92 też skręcane tylko pod Shimano 24.  Reszta też tylko pod Shimano 24. Czyli wielka kicha pod DUBa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem rozwiązanie... Zakup korby Shimano (np. SLX M7100) bez zębatki i do tego zębatka Wolf Tooth z mocowaniem pod Shimano ale zębami pod SRAM. Całość dopełni suport Ninja pod Shimano i powinno być git :D

O ile zębatki WT będą dostępne bo na ten moment ich brak 😕

Edytowane przez Lextalionis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Enadxx na ten moment wymieniłem suport na nowy (taki sam jak był oryginalnie). Póki co cisza. Docelowo będę szedł w suport ninja, korbę shimano i produkty Wolf tooth (będą dostępne od września) , ale pewnie dopiero na przyszły sezon bo zima hokej a nie rower zajmuje pierwsze miejsce :)

Edit: Jeżeli jednak ktoś ma podobny problem to rozwiązanie jest.
- Suport Token Ninja pod korbę Shimano i pasującą mufę suportu
- Korba Shimano (np. SLX M7100 - są sprzedawane bez blatu)
- Pająk CAMO od Wolf Tooth pod korbę Shimano
- Zębatka CAMO od Wolf Tooth pod korbę SRAM
Być może sama kroba Shimano by wystarczyła bo podobno jedyna rzecz, która nie współpracuje ze sobą w napędach 12-rzędowych to zęby w tarczy korby a łańcuch i kaseta już tak ale osobiście tego nie potwierdzałem więc nie mogę stwierdzić, że faktycznie tak jest i na ile dobrze to działa.

Edytowane przez Lextalionis
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...