Skocz do zawartości

[Napęd] Jaki napęd 1x do gravela?


poziom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pytanko jak w temacie nie 'czy' (żeby nie było zbędne dyskusji 2x vs 1x) tylko jaki napęd 1x do gravela?

Sh czy Sram? 40/11-42 czy może jeszcze inaczej?

Teren: okolice Łodzi więc raczej płasko

Zastosowanie: jazdy z kumplami, czasem jakieś ultra, zimówka

Doświadczenie: poza rowerem szosowym (kompakt 50/34 na 11/32) rower przełajowy przerobiony na 46/34 - 11/32. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, a GRX czy Sram.

Miałem w szosie oba, oba mi pasuja jeśli chodzi o ergonomię i działanie. Tzn. nie miałem do czynienia z klamkami GRX a ponoć są fajne.

No i zalezy mi na jak najtanszej opcji. To ma być zastepstwo mojego przełaja, czyli rower do ciurania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czyli wychodzi, że rozpatrujesz Shimano GRX RX810, Sram Apex 1 lub Rival 1.

Ewentualnie jest jeszcze nowy Apex 1x12, który może być pewną alternatywą, chociaż tu już trzeba liczyć się ze zmianą bębenka, ale za to jest kaseta 10-44T.

Moim zdaniem wybór zależy głównie od tego, który system a raczej sposób działania klamki manetek preferujesz. Jeśli odpowiedź na to pytanie to chyba sprawa rozwiąże się sama 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że RX610 :) ale pewnie w ogóle mieszankę GRX'a (hamulce RX400 zuepłnie wystarczą IMO).

Zrobiłem wstępny kosztorys żeby porównać komponenty znalezione na OLX (tylko nowe) i, o dziwo, GRX wyszedł ciut taniej...

Z lewej SRAM z prawej Shimano

suportu nie liczyłem, bo i tak na 99% wezmę Tokena, a łańcuch wydaje mi się, że będzie tu i tu w podobnej cenie

 

kalmkomanetki+
hamulce
1500 1350
korba 459 380
przerzutka 269 345
kaseta 330 299
suport    
łancuch    
  2558 2374
Edytowane przez poziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak coś to poszedłem w GRX. Manetki i korba (40t) RX600, hamulce rx400, przerzutka rx812, kaseta SLX CS-M7000 (11-42) no i suport Tokena.

Na razie czekam, aż to wszystko przyjdzie. Udało sie chyba w mairę tanio pozbierac, bo manetki z heblami i przewodami na allegro nowe za 1350 komplet. Reszta albo w niemieckich sklepach (np. Rose) albo z kuponem rabatowym, kóry dostałem na jednym ultra maratonie. Nie wiem czy stopniowanie 40-42 to nawet nie jest przersot formy nad treścią ale może na piochy czy jakieś mega sztajchy się przyda ;). Dop tej pory na 34-32 dawałem radę bez problemu na podjazdach, gorzej czasem z piachami. Brakowało "młynka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...