Skocz do zawartości

[Rozmiar ramy/roweru] Bóle podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Mając taką pozycję, nie w długości roweru trzeba szukać przyczyny. Przecież Ty siedzisz na taborecie.

O zadzieraniu głowy, to można mówić w takiej sytuacji:

Girl-Power-02-28cfda3.jpg?quality=90&res

Jeździj. Ciało musi się przyzwyczaić.

Druga sprawa: masz wygięte nadgarstki. Linia ręki powinna przechodzić w dłonie.

3 godziny temu, chester_hemingway napisał:

@ChuChu ale jak tulowiem? w sensie siedze na siodelku i pochylam sie do przodu i mam dotknac czym?
Btw w moim przypadku 175 cm wzrostu, boreas 2 w rozmiarze M ( mam luz nad rama - tak mi poradzil sprzedajacy...) mam bole karku, ale tam jest tez mostek 100mm i mysle, czy nie zakupic uzywanej 80, pozniej 70 i sprawdzic czy to cos da, jak nie to chyba sprzedam rower (niestety z strata :() i kupie S ke?

Boreas M na 175 cm jest za duży. Nie ma wielkiego dramatu, no ale jest za duży.

Nie masz niczym dotykać. Po prostu całe ciało musi być pochylone, a zaczyna się od miednicy. Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć. Usiądź, złap kierownicę, a lędźwia spróbuj popchnąć w dół. Spowoduje to, że miednica obróci się w kierunku przodu roweru.

bike_posture.jpg

Zobacz jaka jest różnica. Głowa jest zadarta znacznie mniej, ręce mają zmacznie bliżej do kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciorra@ChuChu, już któryś raz piszę - tak mi się wydawało, że to przez zadzieranie głowy, takie miałem/mam uczucie podczas jazdy. 😅

Nadgarstki mogę spróbować poprawić, czy to zmieni siedzenie na taborecie? Wątpliwe, ta pozycja przychodzi sama.

 

BTW , to jest ból, który uniemożliwia jazdę i wprowadza dyskomfort. Tutaj nie ma się do czego przyzwyczajać, chyba że do zwyrodnień...

Edytowane przez shimaserduszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ChuChu napisał:

Druga sprawa: masz wygięte nadgarstki. Linia ręki powinna przechodzić w dłonie.

Przepraszam, ale będę obcesowy: niby dlaczego? Żeby większy ciężar spoczywał na kciuku a nie na dłoni?

24 minuty temu, shimaserduszko napisał:

już któryś raz piszę - tak mi się wydawało, że to przez zadzieranie głowy, takie miałem/mam uczucie podczas jazdy.

Nom, ale dowód zdjęciowy pokazuje, że nie masz na rowerze pozycji wymagającej zadzierania głowy, więc może Twoje bóle mają przyczynę pozarowerwą, a rower tylko potęguje problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChuChu calkiem sporo chyba wystaje ponad rure kilka dobrych centymetrow jak stoje nad rama. 
Moze musze tez podniesc czubek siadelka z 2-3mm do gory i wtedy troche odciaze rece.
A mostek z katem 17 stopni i np 70/80mm bylby dobra hybryda czy lepiej 7 stopni i 80mm na start?
Wiem, ze to wrozenie z fusow, ale od czegos musze zaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak komuś nie drętwieje to znaczy że nie żyje:) Np ja tak mam nigdy w życiu mi dłonie nie drętwiały a często jeżdżę że zgiętymi nadgarstkami (I nie tylko ja). Wszystkie tego typu porady mają to do siebie, że mają zastosowanie czasem, ale nie zawsze. Nie mówiąc o tym, że jednak często pozycja na rowerze jest dość dynamiczna i ułożenie nadgarstków się również zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest bardzo prosty. Spójrz na rysunki powyżej i pomyśl co się stanie, jak wjedziesz z zaskoczenia w dziurę. .

Zabolały nadgarstki, który ruszyły się poza naturalny zakres? Ręce mają amortyzować, a w takiej pozycji są praktycznie zablokowane.

Ciało na rowerze powinno być ułożone w sposób naturalny. To nie jest naturalna, neutralna pozycja dłoni.

Ostatnio na szosie ustawiłem manetki minimalnie do środka. Dało to świetny efekt, bo u większości ludzi w sposób naturalny, dłonie schodzą się minimalnie do wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powód jest bardzo prosty. Spójrz na rysunki powyżej i pomyśl co się stanie, jak wjedziesz z zaskoczenia w dziurę. .

Zabolały nadgarstki, który ruszyły się poza naturalny zakres? Ręce mają amortyzować, a w takiej pozycji są praktycznie zablokowane.

Nie wiem jak Ty, ale ja oprócz nadgarstków mam także łokcie, które, co ciekawe, zginają się i na dodatek zapewniają dużo większy zakres ruchu niż nadgarstki:)

Nie kupuję tego tłumaczenia, bo praktyka pokazuje mi, że zwłaszcza na długich zjazdach, ale nie tylko, dużo wygodniej mi się jedzie na zgiętych nadgarstkach. Nie wygiętych na maksa i do końca, ale zgiętych. Mam dzięki temu dużo pewniejsze i wygodniejsze podparcie ciała, niż na kciukach, a amortyzacji wystarczy zarówno w tym pozostałym zakresie ruchu nadgarstka jak i przede wszystkim w łokciach (w mtb jeszcze dochodzi 160mm uginacza:)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciorra, rozumiem o co chodzi. Niemniej jednak to są takie kwestie raczej podstawowe, które można regulować samemu i każdy powinien je znać. Ja choć o tym widziałem, to nie zwróciłem na to uwagi bo szukałem problemu gdzie indziej. Jeśli się okaże, że to jest przyczyną problemów to się załamie. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maciorra napisał:

Nie wiem jak Ty, ale ja oprócz nadgarstków mam także łokcie, które, co ciekawe, zginają się i na dodatek zapewniają dużo większy zakres ruchu niż nadgarstki:)

Nie kupuję tego tłumaczenia, bo praktyka pokazuje mi, że zwłaszcza na długich zjazdach, ale nie tylko, dużo wygodniej mi się jedzie na zgiętych nadgarstkach. Nie wygiętych na maksa i do końca, ale zgiętych. Mam dzięki temu dużo pewniejsze i wygodniejsze podparcie ciała, niż na kciukach, a amortyzacji wystarczy zarówno w tym pozostałym zakresie ruchu nadgarstka jak i przede wszystkim w łokciach (w mtb jeszcze dochodzi 160mm uginacza:)).

Po pierwsze, to rozmawiamy o autorze i na podstawie jego zdjęcia, napisałem że według mnie ma źle ułożone nadgarstki. Skąd mam wiedzieć jak to wygląda u Ciebie?

Druga sprawa: to że Ty coś robisz, nie znaczy że jest poprawne i ktoś powinien to naśladować. Codziennie mijam dziesiątki ludzi z za nisko ustawionymi siodełkami, kolanami rozchylonymi na zewnątrz, barankami ustawionymi w niebo, plecami w kształcie litery C itd. Jestem pewny że oni też uważają, że wszystko jest dobrze i po coś mają stawy.

Masz tu pierwszą lepszą stronę:

https://enduro-mtb.com/en/how-to-set-up-your-brake-levers-perfectly/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już ciągniemy ten temat: to jest idealny przykład poradnika internetowego o niczym:) Ta sama strona 7 lat później gdzieś w środku tekstu:

https://enduro-mtb.com/en/brakes-setup-guide/

I o ile zgodzę się z Tobą, że np wysokość siodła ma pewien stosunkowo niewielki zakres "poprawnego" ustawienia dla danej osoby, to wiele innych ustawień roweru i co za tym idzie pozycji na rowerze jest sprawą indywidualną i podchodzenie do tego z linijką i mówienie - masz za bardzo zgięte nadgarstki, albo pedałujesz za bardzo środkiem stopy niekoniecznie ma sens. Over. Wesołych świąt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...