Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś mógłby ocenić tą korbe? Przymierzam się do tego roweru i właściciel zarzeka się, że używał go tylko kilka razy po ok 50km. Mam małe wątpliwości i dlatego proszę o poradę ;)

s-l1600.jpg

s-l1600 (1).jpg

Edytowane przez lucas80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ojas napisał:

Jak oceniacie stan kasety i korby?

Na zdjęciach nie widać nic niepokojącego. Coś złego się dzieje w działaniu napędu?

@Desmin4, niekoniecznie, zębatki 3,4 a zwłaszcza 5 są dosyć spracowane. Jest ryzyko że się nie zgrają. Ale co masz do stracenia? Kup nowy łańcuch, załóż, jeżeli będzie strzelał na niektórych koronkach to pojeździj trochę z kadencji, miękko, żeby łańcuch ułożył się na kasecie. Jeżeli po 100-150 km nadal będzie strzelało, to trzeba będzie kupić nową kasetę.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2018 o 19:57, Waza napisał:

@Kowal1986, i środek i młynek wyglądają całkiem dobrze, nie powinno być żadnych problemów z nowym łańcuchem

Dzięki za odpowiedź. Dziś przetestowany nowy blat (były już szpilki), nowa kaseta XT (też były szpilki na kilku koronkach) i łańcuch KMCX10E (dwa na podmianki).

Wszystko śmiga, aż miło i nic nie skacze. Dzięki za trafną diagnozę. Bałem się, że po 21tyś km będzie słabo, ale młynek i środkowy robią małe przebiegi z uwagi na płaskie okolice, a dodatkowo wątpię bym kiedykolwiek doprowadził łańcuch do 0,75% wydłużenia. Zanim łańcuchy mi się wyciągną to wcześniej najczęściej użytkowane koronki i blat zostają zjedzone przez piach i brud.

Edytowane przez Kowal1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja retorycznie moze zapytam, czy przyjmie nowy lancuch.... przelot ok. 4500km w warunkach zimowo deszczowo miejskich... jeszcze nie przeskakuje... no moze czasem na nierownosciach cos przeskoczy jak niedosmarowany ;-)) lancuch shimano 9s bardzo sobie chwale. Zero problemow.

20180313_111104_crop_756x662.jpg

20180313_111030_crop_753x603.jpg

Edyta: zapomnialem dodac iz jezdze na sredniej cad ok 100obr/min i serio to jeszcze nie przeskakuje a moge pogonic na tym  co slabszego szosowca w miescie ;-))....ale zmieniam bo w koncu skoczy i zostawie zeby na kierze ;-))

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zobaczylem to dopiero dzis przy zdjeciu... pod nogami objawia sie to jakby delikatnym luzem cos jakby plywaniem lancucha. ;-) srodkowy blat korby ma z 10tys i tez wyglada ciekawie ;-)

 

Edyta 3 listopada ten naped jeszcze KOMa zrobil przy sredniej prawie 40km/h 

Koniec offtopa... jakby ktos szukal odpowiedzi kiedy skacze to ... moze zerknac, jest to na granicy ale moge leciec na tym jeszcze pelnym ogniem.

Tylko uwaga cad ok 100rpm i nie staje w pedalach no chyba ze mi sie spieszy pod gore.;-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, gtb napisał:

czy ganić za brak bieżącej dbałości ;)

Ueps :-) 

Przeciez nasmarowany :-))... to comuter/zimowka/deszczowiec, sniezna pantera, solny pożeracz a zarazem dobijak napedow juz uzywanych.

Mam juz "nowe" fanty, ...jutro bedzie nowka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...