Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Długość łańcucha jest zależna od długości widełek tylnego trójkąta oraz wielkości zębatek korby i kasety.

Łańcuchy, niezależnie od ilości przełożeń produkowane są dłuższe niż jest to potrzebne. Dlatego niemal każdy łańcuch należy skrócić przed założeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kaseta ze starego Peugeota, którego też chcę "odświeżyć" nie znalazłem informacji o modelu kasety. Możecie ocenić jej stan, mi wydaje się ok, poza kilkoma zadziorkami do ew. zeszlifowania. Ale głównie chodzi o to, że: chodzi  głośno ("metaliczny terkot") w porównaniu do mojej starej HG31, ale płynnie, oraz przy obrocie, bardzo delikatnie pociąga ośkę, minimalnie ale jednak. Pytanie czy powinienem wymienić całą piastę, czy może tylko bębenek? Bo nie wiem co odpowiada, za ten opór? łożysko, siła skręcenia osi piasty?

DSC_1653 1.jpg

DSC_1655 1.jpg

2 minuty temu, Marco06 napisał:

To kaseta ze starego Peugeota, którego też chcę "odświeżyć" nie znalazłem informacji o modelu kasety. Możecie ocenić jej stan, mi wydaje się ok, poza kilkoma zadziorkami do ew. zeszlifowania. Ale głównie chodzi o to, że: chodzi  głośno ("metaliczny terkot") w porównaniu do mojej starej HG31, ale płynnie, oraz przy obrocie, bardzo delikatnie pociąga ośkę, minimalnie ale jednak. Pytanie czy powinienem wymienić całą piastę, czy może tylko bębenek? Bo nie wiem co odpowiada, za ten opór? łożysko, siła skręcenia osi piasty?

DSC_1653 1.jpg

DSC_1655 1.jpg

Zapomniałem dodać, ze piasta to : Shimano FH-RM40-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem kasetę i jest luz (przód tył) tzn. koronki mają dużo luzu na bębenku. Myślę, że dokręcenie niewiele pomoże, chyba, że tak ma być?  Dwie najmniejsze zeszły oddzielnie a reszta jest spięta "bolcami" i ma dużo luzu (można je przesuwać względem siebie 1-2mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda , że jak dojedziesz kasetę to dwie najbardziej używane zębatki będą też do wymiany.

Myślę , że jak już będzie nowa kaseta i łańcuch najlepiej będzie wszystko wymienić.

Proponuję wtedy też dodać drugi łańcuch, żeby jeździć na dwa łańcuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.04.2021 o 12:30, bogus92 napisał:

Kaseta nie wygląda źle.

Pamiętaj, że kaseta powinna być dokręcona momentem 40 Nm, nie więcej i raczej nie mniej, albo niewiele mniej.

Witam, niestety kaseta nie przyjęła nowego łańcucha. Przeskakuje prawie na wszystkich biegach i to przy nie dużym nacisku na pedały. Zamówiłem hg51.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...