Skocz do zawartości

[składanie roweru] Maxim by Peper - modernizacja starego MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć załoga. 
Od lat chodzi za mną renowacja mojego wysłużonego MTB na kołach 26. 
Przejeździłem na nim kilkanaście lat. Od 8 lat jeżdżę na codzień na crossie Kross Evado 2.0 i jest to mój jedyny użytkowany jednoślad (czyt. do wszystkiego)
Powoli...ale to bardzo powoli zaczynam myśleć o wystartowaniu w niedługich amatorskich rajdach MTB. 
W tym celu potrzebuję roweru MTB. 
I tutaj kłania się pytanie. Czy przy wzroście 175cm jest sens wystartowania na starym lecz odnowionym MTB ?

Mój plan w głowie jest taki żeby rozebrać rower do zera i odrestaurować ramę. 
Potem założyć stary widelec i..albo stare obręcze 26 albo nowe 27,5. 
Następnie mostek prawdopodobnie zostanie stary, ale dostałby nową giętą kierownicę. 
Poza tym nowe przerzutki, nowy napęd, kaseta, łańcuch, korby i pedały. 

Odrestaurowany, złożony rower miałby na początku służyć do trenowania, ciorania po lasach i błotach i przygotowania pod wyścigi MTB przez okres około 1,5 roku do 2 lat. 
Myślę, że dopiero potem kupiłbym coś na 29. Ale to jest tylko moja wstępna wizja i po to ją tutaj zamieszczam żeby doświadczeni się wypowiedzieli czy taki tok myślenia ma ręce i nogi. 

Budżetu na renowację roweru póki co nie zakładam. 
Dodatkowo alternatywą dla początków w amatorskich MTB jest u mnie Kross Level 3.0 lub 4.0
https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb-xc/level-4-0-szary-czerwony-polysk-2

Z góry dziękuję za pomoc

PS założyłem wątek w garażu z moim starym MTB (tak dla oka)
https://www.forumrowerowe.org/garage/ve/garage/vehicle/9116-maxim-by-peper/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Ten rower to ani jakiś klasyk, ani nawet dobrej klasy plebiusz z tego okresu. Możesz go oczywiście wyserwisować i zajeździć, ale robienie w niego większych inwestycji jest średnio opłacalne, czy nawet możliwe. Chociażby z tego powodu, że masz tam klasyczne stery czy brak mocowań tarczówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Maxim górski jest tylko z nazwy. Nijak ma się do roweru do jazdy w terenie, nie mówiąc już o jakimkolwiek ściganiu się. 

Przeciętny rower na kole 29 będzie o niebo lepszy. 

Jeśli chodzi o tego Krossa to raczej celowałbym w rower w okolicach 3 tysięcy, a za tysiaka i to co uda się odzyskać ze sprzedaży zdjętego z roweru widelca kupił lepszy amortyzator. To jest podstawa w terenie. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...