Skocz do zawartości

[amortyzacja] jakie amortyzatory do mojego budowanego zestawu


Rekomendowane odpowiedzi

Po długim czasie zdecydowałem się na złożenie roweru elektrycznego we własnym zakresie w oparciu o ramę jak na zdjęciu.

Do Was uprzejma prośba o pomoc, bo im więcej czytam tym mniej wiem. Z racji wieku (52 lata) nie będę na rowerku szalał jak małolat (chociaż pewnie syn nie raz go pożyczy) i przede wszystkim chcę aby zawieszenie było max komfortowe a z drugiej strony jeszcze nie wygrałem w lotto zatem szukam kompromisu pomiędzy komfortem a ceną/ceną serwisu. Doradźcie proszę jaki amortyzator kupić, aby był to rozsądny kompromis. Rozważałem wstępnie RockShox Zeb albo Revelation, ale czy to nie będzie w moim przypadku przerost formy nad treścią ? Zastanawiam się też jakiego szukać dampera ( 230x60mm) aby spełnił moje oczekiwanie (tak samo ma być komfortowo i bez szalonych wyczynów).

Na zdjęciu rower stoi na 27,5 kołach - czy 29 poprawią komfort czy to nie ma znaczenia ?

Z góry uprzejmie dziękuję za wszelkie sugestie i za poświęcony czas.

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator przód Revelation pewnie wystarczy, do jazdy jak opisujesz i tak na wyrost. Zresztą nie wiem czy wybór ramy jest jakkolwiek racjonalny.

Dobrać samodzielnie damper to nie takie łatwe zadanie - potrzebowałbyś dane dot. kinematyki ramy, kilkunastu godzin na lekturę/poszukiwania na anglojęzycznych stronach, później serwis pewnie i tak musiałby kombinować z zaworowaniem etc. Silnik dodatkowo komplikuje w mojej ocenie z uwagi na masę.

Nie masz opcji zakupu z dedykowanym damperem? W mojej ocenie zdecydowanie rozsądniejsze/pewniejsze co do efektu końcowego. Nie ma czegoś takiego jak jeden uniwersalny "wygodny" damper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast składać rower na jakiejś przypadkowej, chińskiej ramie, o niewiadomej jakości wykonania, kup coś gotowego od renomowanego producenta.

Samodzielne składanie wyjdzie drożej, bo producenci rowerów kupują części po cenach nieosiągalnych w detalu.

Do tego wyegzekwowanie gwarancji na chińczyka może być trudne albo wręcz niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkakrotnie kombinowałem rower z części (teoretycznie) i zawsze wychodzi drożej,  jedynie w przypadku dostępu do części używanych, posiadania części z demontażu i kombinacji ze starymi modelami można przeskoczyć dobrych producentów. Szczególnie wredne jest zawieszenie. Mam wrażenie, że taki fox specjalnie trzyma wysokie ceny w detalu, by zwiększyć wartość swojego znaczka na rowerach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wojcio napisał:

i zawsze wychodzi drożej,

Niby tak, ale jak kupisz gotowca to po roku masz liste czesci ktora chcesz wymienic :D . Wiec nie jest drozej, tylko cena gotowca jest rozlozona w czasie.
Ja mam 6 rowerow (no dobra 3, bo drugie 3 sa zony  ;) ). 4 skaladaki i dwa gotowce. Z tych gotowcow, oryginalne pozostaly tylko ramy :) 

22 godziny temu, malino napisał:

Doradźcie proszę jaki amortyzator kupić,

A nie mozesz zapytac producenta ramy?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...