Skocz do zawartości

[Licznik GPS Szosa] Jaki budżetowy, żeby wszystko działało, Garmin 530 czy to nie za grubo?


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki proponujecie licznik do roweru szosowego, jeżeli jakiś najtańszy to taki żeby nie gubił sygnału. 

Czy będe zgrywał treningi- podejrzewam, że chyba nie

Czy nawi jest mi potrzebna- nie wiem czy ma to sens na takim małym wyświetlaczu.

Ogólnie koledzy polecają Garmina 530, ale czy ja będe korzystał z jego funkcji, podejrzewam, że nie do końca.

Jaką polecacie alternatywę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzałem potwierdzić zakup Garmin Edge na Amazon, najtaniej widzę 881zł

Tylko wyskakują mi propozycje zakupu uchytu do mocowania licznika i czujnika prędkości

czujnik prędkości odpuszcze, szosa to chyba nie będzie gubić sygnału gps

ale możliwe, że sprzedają licznik rowerowy bez uchwytu montazowego?

https://www.amazon.pl/dp/B07RZ95D6L/?tag=ceneo0c-21&creative=380333&creativeASIN=B07RZ95D6L&linkCode=asn&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=dce141a5-d3a5-2461-9811-6faf30853e2d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz nawi to może edge130, poza Garminem któraś sigma ROX, (11.1 jest odpowiednikiem edge130 i MZ jest lepsza). No i jeszcze są jakieś chinczyki, ale na tych się nie znam.

W zestawie z Garminem powinieneś mieć standardowe mocowanie na kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo. Sigma11.1 to nie ta liga co Edge 530.  Jak już porównywać to z Edge 130. Po za tym nawet nie patrząc na kategorię szpeju to już na starcie Sigma jest w plecy. Za Garminem stoi potężny ekosystem i gigantyczne zaplecze "analityczne" jakiego na dobrą sprawę nie ma nikt. Jeżeli to ma być szpej do szosy to lepiej żeby był "perspektywiczny".Treningi, analizy, podpowiedzi, integracja z innymi serwisami. Tego Sigma nie da,  a jak usiłuje dać to tylko namiastkę. Obecnie to tylko rozglądał bym się za Garminem lub Wahoo. Resztę olać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Robur82 napisał:

Są jakies funkcje w Garmin edge 530 , których nie ma   sigma 11.1 i na odwrót. Czemu uważasz, że Sigma jest lepsza?

Porównywałem nie do edge 530 tylko do  edge130.

Czego Sigma nie ma w porównaniu do 130? Nie ma baterii padającej po 9 godzinach jazdy ( tylko po 18), nie ma aktualizacji softu które psują funkcje komputerka, nie ma aplikacji na Androida która nie potrafi zaktualizować softu na komputerku i jeszcze paru niedorobionych funkcji Garmina.

Ja po przygodzie z e130 stwierdziłem, że nie dam się więcej nabrać na marketing Garmina, a ich potężny ekosystem mnie nie kręci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było miałem kilka Sigm. Ostatnia to Rox 12. I jeżeli chodzi o poziom niedorobionego softu to tej Sigmy nie przebije nawet ostatni Garmin forek 955 gdzie przez pół roku poprawiali "choroby wieku dziecięcego".  W tej nieszczęsnej Sigmie ich nigdy nie poprawili dodatkowo się jeszcze zamotali. Mam sentyment do Sigmy bo to były pierwsze moje komputerki i to jeszcze po kabelku. Dla mnie Sigma przespała swój czas i są to raczej urządzenia celujące w "  szpej komunijny" nawet chińczyki ją gaszą pod wieloma względami  np. taki Bryton.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodając do tematu też nie polecam startować od 130. Lepiej dołożyć i kupić 530 lub nowszą 540.  Jest takie przysłowie ludowe 😉 " w miarę jedzenia apetyt rośnie"  . Po co za chwilę żałować ,że nie ma tego i owego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio

Cóż mogę powiedzieć rox 11.1 po roku używania działa ciągle idealnie, błędów w sofcie nie zauważyłem, nie wiesza się, nie resetuje itp. O Edge 130 tego nie mogę powiedzieć, na szczęście po dwóch latach zepsuł się wyświetlacz i to zakończyło moją przygodę z liderem rynku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin jeżeli chodzi o swoje urządzenia też nie jest święty. Jeżeli chodzi o szpej stricte rowerowy to w swojej historii też nieźle wtopił np z  Edge 810/Explorer 1( totalna klapa) czy za mało się postarał w segmencie gdzie jest potworna konkurencja z Edge130 ( jak na swoje możliwości robiąc przeciętny komputerek).Ale z drugiej strony weźmy np. nowego Edge1040 Solar. Ten licznik zostawił konkurencję bardzo daleko z tyłu  a rodzina która niedawno dołączyła 540/840 pogłębia tą przepaść. Kiedyś właśnie załamany 810 zdradziłem Garmina i szukałem dla niego alternatywy . Przeleciałem Igpsporta, Brytona, Mio (Wahoo nie brałem pod uwagę że względów mapowo nawigacyjnych)kiedy objawiła się Sigma 12. Po tych przygodach z podkulonym ogonem wróciłem na łono Garmina- wyszedł wtedy Edge 820. Konkluzja jest taka , że na chwilę obecną nie widzę żadnej sensownej alternatywy dla Garmina w moim zastosowaniu (dowolność kształtowania "polityki" mapowej, możliwości modyfikacji "duszy" Eska itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a ja mam trochę inne pytanie.

Mamy trzy wersje Garmina 530:

010-02060-01 - tylko urzadzenie

010-02060-11 - zestaw z czujnikami ale bez zestawu do jazdy górskiej

010-02060-21 - zestaw bez czujników z zestawem do jazdy górskiej

Chcę kupić 530 do zamontowania na MTB, ale chcę też mieć czujniki. na pewno czujnik tętna. Czujnik prędkości też chyba jest przydatny (czy to jest taki czujnik jak w standardowych licznikach?).  

Czy można jakoś kupić zestaw i z czujnikami i z mocowaniem do MTB? (pilot i etui chyba nie jest konieczne?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież do garminów masz na rynku tysiące akcesoriów, nie musisz mieć wszystkiego co chcesz w zestawie z licznikiem.

Będą działać wszystkie czujniki po bt/ant+, które nie są kodowane, generalnie lepiej ant+. Masa osób jeździ z tanimi czujnikami magene 

Pilot fajna sprawa do przerzucania ekranów podczas nawigacji ale imo bardziej potrzebny na szosie gdzie większą uwagę zwracasz na parametry jazdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Tobie na czujnikach, to najlepszą opcją będzie wersja Bundle i dokupienie osobno mocowania MTB. Czujnik prędkości jest mocowany na piastę i łączy się za pomocą ANT+ lub Bluetooth. Dodatkowo czujnik prędkości możesz połączyć z telefonem dzięki aplikacji Garmin Conect, umożliwi Tobie sczytanie przejechanego dystansu jeżeli nie zabrałbyś ze sobą urządzenia Garmin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw do jazdy górskiej ma pilota na kierownicę, jeden czujnik prędkości (więc już nie musisz kupować osobno) i uchwyt o innej konstrukcji, który w zamyśle lepiej chroni czujnik w razie wywrotki i ma większe możliwości regulacji.

Pilot i uchwyt MTB Garmina kupowane osobno są drogie a zamienników za bardzo nie ma, więc jeśli na tych dwóch rzeczach Ci zależy to bardziej się opłaca kupić zestaw MTB. Oczywiście uchwytów do Garmina jest zatrzęsienie, ale takich konkretnie jak ten uchwyt MTB nie znalazłem.

Drugi czujnik (kadencji) i czujnik tętna możesz sobie zawsze dokupić taniej zamiennik od innych producentów. 

Czujnik prędkości na koło jest przydatny, bo zygzakując MTB po lesie sam GPS może gubić sygnał. Szybciej też reaguje przy ruszaniu, zatrzymywaniu i gwałtownych zmianach prędkości.

 

Edytowane przez some1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ale chcę też mieć czujniki. na pewno czujnik tętna. Czujnik prędkości też chyba jest przydatny

Wersja MTB nie posiada czujnika tętna, więc trzeba będzie dokupić osobno. Czujnik Garmina to koszt ok. 200 zł, jeżeli będziesz chciał czujnik kadencji to też musisz go dokupić, a on jest tylko w zestawie z czujnikiem prędkości. Pamiętaj że z Garminem EDGE 530 masz w zestawie uchwyt zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, some1 napisał:

Pilot i uchwyt MTB Garmina kupowane osobno są drogie a zamienników za bardzo nie ma, więc jeśli na tych dwóch rzeczach Ci zależy to bardziej się opłaca kupić zestaw MTB. Oczywiście uchwytów do Garmina jest zatrzęsienie, ale takich konkretnie jak ten uchwyt MTB nie znalazłem.

Na allegro są te oryginalne https://www.garmin.com/pl-PL/p/596570 w cenie 169pln od sprzedawcy Garmin

 

silikonowe etui warto kupić? 

 

Kupując zestaw z czujnikami i osobno uchwyt MTB, bez etui i bez pilota wychodzi 1550pln. 
Zakładam, że etui nie potrzebne i zobaczę jak się obsługuje bez pilota.

Edytowane przez boruurob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...