Skocz do zawartości

[SR Suntour] SR Suntour XCR 100mm Air RL vs Rockshox Judy Silver TK coil


dawidd02

Rekomendowane odpowiedzi

No niby RS to większy prestiż, ale akurat słówko Silver z tego prestiżu wiele zabiera. Ten XCR to chyba ma nawet górne golenie z amelinium. Nie mam jednak pojęcia jak z serwisem i częściami Suntoura.  A forum jest spec od tego. RS jest serwisowo ogarnięty. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama sprężyna stalowa jest OK jeśli my akceptujemy jej wagę, a ona naszą :). Sam miałem Judy ze stalową sprężyną, ale wtedy to był widelec premium, a sprężyna to aftermarketowy upgrade, bo fabryka wkładała elastomery.

Powietrze - elastyczne dostosowanie do wagi, droższy serwis i większa wrażliwość na zaniedbania, potencjalnie niższa czułość.

Stal - albo mamy przeciętną masę albo zmieniamy sprężynę. Ciężej, zwykle taniej - w tej samej jakości wykonania może być płynniej nie nie ma konieczności tarcia w uszczelnieniach.

Hype na amory powietrzne wynika stąd, że z powietrzem są te droższe - lepiej zrobione i z lepszymi tłumikami. Ale np. Ohlins pokazuje, że sprężyna stalowa ma sens. Jak pisałem wcześniej - nie wiem jak wygląda serwis Suntura. Kto wie, niech pisze - sam jestem ciekaw.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna powietrzna pozwala na o wiele łatwiejsze dostsowanie widelca do swojej wagi i preferencji.

Jeśli sprężyna metalowa okaże się zbyt  tawarda miękka, a regulacja naprężenie wstęnego nei pomoże, to będziesz musiał ją wymienić. 

Powietrzny XCR to sprzęt z pogranicza atrapy.

Moim zdaniem powinienes dołożyć przynajmniej do Raidona. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję bardzo. Na pewno odrzucam w takim razie amortyzatory SR i pozostaje decyzja między powietrznym a sprężynowym RS Judy Silver. Niestety nie mam jak wziąć innego np. Recona, dlatego że rozważam zakup gotowego roweru i to są jedyne opcje.

Czy ważąc ~85kg, jeżdżąc w 80% po asfalcie a w 20% po lesie lepszą opcją będzie Ghost Kato Pro 22 czy Specialized Rockhopper Elite 2022 (cena załóżmy że jest taka sama i oba dostępne)? Pierwszy jest na sprężynie, hamulcach tektro m275 i shimano deore 12-speed, drugi powietrze, shimano mt200 i shimano deore 11-speed.

https://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-ghost-kato-pro-29-2022/kolor-zielony--czarny_rozmiar--ramy-xl_rozmiar--kola-29

https://www.spectrumbike.pl/produkt/rower-specialized-rockhopper-elite-29/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...