Skocz do zawartości

[do 5000zł] lekki, max 13 kg, rower crossowy lub górski


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Szukam lekkiego (<< 13kg) roweru crossowe lub górskiego. Mieszkam w okolicy gdzie jest dużo lasów i dróg piaszczystych.
Rower ma być przede wszystkim do jazdy rekreacyjnej.Chodzi mi szczególnie o dobry stosunek jakości roweru do jego ceny.

Nie mam preferowanej marki roweru. Mam 188cm i 70 kg.

Podobają mi się następujące modele:
Cannondale Quick CX 3 (2023)
Cannondale Quick 3 (2023)
Radon Scart Light 9.0 (2022)


Proszę o poradę ;-),

Pozdrawiam Paweł

 

Edytowane przez darksaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunek jakości do ceny na pewno lepszy będzie miał Radon. Musisz się zdecydować czy to ma być rower crossowy czy górski bo to dwie różne historie. Póki tego nie wiesz to porady mocno na wyrost będą.

Znalazłeś gdzieś Radona dostępnego w Twoim rozmiarze? To jest marka tylko internetowa, nie kupisz w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Jeśli opcją jest górski, powinno ci się udać wyhaczyć Meridę Big Nine 300 Lite. 

Ja mam BN500 Lite, latam sporo po piachu i maxxisy, na których stoi Merida są do tego świetne. Na asfalcie buczą jak rój pszczół, ale góral nie na to został wymyślony. No i rower jest naprawdę wygodny i porządnie zestawiony. 

Merida Big Nine 300 to też rozsądna opcja, a i tańsza. Pomarańczowy na żywo wygląda kapitalnie, bardzo przyciąga wzrok. 

Ogólnie cross na piach będzie taki oo, ze względu na opony. Trzeba dobrze dobrać kapcie, żeby od razu nie zmieniać. Quick 3 wg mnie będzie utrudniał jazdę w takich warunkach. 

Sprawdź może Polygon Heist X5? Napęd 1x, całkiem ciekawa alternatywa jeśli chodzi o rowery cross.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, olo850 napisał:

Musisz się zdecydować czy to ma być rower crossowy czy górski bo to dwie różne historie. Póki tego nie wiesz to porady mocno na wyrost będą.

Moje tendencje idą mocno w stronę roweru crossowego (80%).

5 godzin temu, olo850 napisał:

Znalazłeś gdzieś Radona dostępnego w Twoim rozmiarze? To jest marka tylko internetowa, nie kupisz w sklepie

Niestety nie znalazłem Radona z roku 2022 w moim rozmiarze (Rozmiar ramy 60 cm), a model 2023 dużo droższy.

Moze polecisz alternatywę do Radona lub Quick CX 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GreenArrow napisał:

Jeśli opcją jest górski, powinno ci się udać wyhaczyć Meridę ...

Dzięki za propozycję, przyjrzę się obu Meridom.

Jednak skłaniam się bardziej ku rowerowi crossowemu, ponieważ uważam, że byłby bardziej uniwersalny.

4 godziny temu, GreenArrow napisał:

Quick 3 wg mnie będzie utrudniał jazdę w takich warunkach. 

Problem z oponami widzę na zdjęciach online.... W takim przypadku prawdopodobnie lepszy byłby chyba Cannondale Quick CX 3?

4 godziny temu, GreenArrow napisał:

Sprawdź może Polygon Heist X5? Napęd 1x, całkiem ciekawa alternatywa jeśli chodzi o rowery cross.

Dzięki również za propozycję, przyjrzę się Polygonowi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mihau_ napisał:

giant roam 1, roam 0, riverside 920

Dziękuję za propozycje, Giant Roam 1 i Decathlon Riverside 920 wyglądają ciekawie.

 

Spojrzałem na ceny i dostępność online, aktualnie wygląda to tak:

dostępne:

inny model dostępny:

  • Decathlon RIVERSIDE 920, nie znalazłem w polskim sklepie decathlon.pl, zagraniczne sklepy internetowe decathlon.xy wysyłają przesyłki tylko w granicach kraju
  • możliwa alternatywa: Riverside 700rozmiar ramy L: ~ 2500 zł

niedostępny/nie podoba się:

 

Chętnie przyjmę dalsze propozycje, lub opinie na temat dostępnych rowerach powyżej.

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, darksaga napisał:

Szukam lekkiego (<< 13kg) roweru

21 godzin temu, darksaga napisał:

Radon teoretycznie (podają wagę najmniejszego rozmiaru, bez pedałów i z pewnością zaniżoną jak większość) się mieści . A ile ważą pozostałe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mihau_ napisał:

Daj sobie spokój z tym rowerem.

Rozumiem, rozumiem i dziękuję za ostrzeżenie ;-).

Wygląda na to, że Giant Roam 1 jest najlepszy 'allrounder' z dobrą ceną przy odpowiednim wyposażeniui (~3700 zł). Decathlon Riverside 920 byłby droższy (~4600 zł) i także mniej podoba mi się wizualnie.

 

Jako alternatywy do Gianta widziałem jeszcze następujące rowery górskie w ofercie:

Wiem, że to są rowery górskie i cięższe, ale co o nich myśleć?

Czy są też lżejsze rowery górskie do 5000 zł, albo trzeba dołożyć kasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, darksaga napisał:

Jako alternatywy do Gianta widziałem jeszcze następujące rowery górskie w ofercie:

Wiem, że to są rowery górskie i cięższe, ale co o nich myśleć?

Czy są też lżejsze rowery górskie do 5000 zł, albo trzeba dołożyć kasę?

Na Twoim miejscu pozostałbym przy Giancie. Co do wspomnianych rowerów górskich to warto byłoby dopłacić do Levela 6.0, który ma będzie lżejszy głównie przez amortyzator (do tego lepiej działający). W przypadku Kellysa warto byłoby zerknąć na model Gate 30. Kosztuje trochę ponad 5000 zł i będzie miał bardziej pochyloną pozycję, nie wiem czy będzie Tobie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na Twoim miejscu pozostałbym przy Giancie.

Dzięki za opinię o wymienione rowery górskie i również uważam z obecną wiedzą, że to będzie najlepsza decyzja.

Jak to wygląda w tej chwili, zamówię jutro Gianta ;-).

 

Czy ktoś może mi polecić odpowiedni stojak do Gianta i ewentualnie lampkę (przednią/tylną) na akumulator (nieważne czy zintegrowany, 18650, AAA, AA), aby mieć minimum akcesoriów? O ewentualne błotniki zadbam po pierwszej przejażdżce.

Dziękuję,

Paweł

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hendo1 No trochę przepłaciłeś https://www.greenbike.pl/rower-crossowy-giant-roam-2-disc-2022-p-3783.html?gclid=CjwKCAjwjYKjBhB5EiwAiFdSfiUsLUu90ZJkQ9iAfkD-Uk8J8miDm80rQIAAuUg9uR672of-gDyQQhoCFWkQAvD_BwE

 

Tez miałem dylemat co kupić i wziąłem Kross level 5.0, niestety 6.0 w rozmiarze XL nigdzie nie było. Poza tym różnica 1 biegu i aluminiowy amortyzator, przeboleje, tak czy inaczej powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...