Skocz do zawartości

[Adapter] widelec - Flat Mount => Post Mount Widelec180mm


Mentos

Rekomendowane odpowiedzi

Taka zagwozdka - Gravel z zaciskami Post Mount bo mam nowe XT i w innych rowerach takie więc i klocki na stanie, zresztą połowę tańsze niż GRX. Są adaptery FM=>PM pod 160mm, ale nie mogę znaleźć takiego pod tarczę 180mm, oczywiście do sztućca na przód jeśli to ma znaczenie. Może ktoś przerabiał i wie że takowy istnieje?

THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie dotarłem do tej tabeli, rzuć linkeim pls bo coś nie mogę się jej dokpoać, choć generalnie pokazujesz ją w "złą" stronę, ale może jest też w drugą? I adapter który podajesz też widziałem, ale to jest też chyba w "złą" stronę. We "frejmsecie" jaki zamówiłem producent podaje dla widelca karbonowego z mocowaniem FM max tarczę 180mm, więc dlatego się zastanawiam. Chyba się szarpnę na klamki GRXa z servo, te nowe 12ki i kwestia czy może jednak na NIEpłaskopolskę 160 przód i 140 tył w gravelu mi nie wystarczy przy 80kg wagi?

 

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mentos napisał:

kwestia czy może jednak na niepłaskopolskę 160 przód i 140 tył w gravelu mi nie wystarczy przy 80kg wagi? 

Mam w gravelu 160/160 i generalnie przy wadze 80-82 kg jest na styk na Jurze i okazyjnie np w niewysokim Beskidzie Niskim i tego rodzaju miejscach:) W płaskopolsce to wiadomo, że można hamować butem o oponę. Zdarzało mi się kilka lat temu wozić na tym rowerze córkę w foteliku, więc kilkanaście dodatkowych kg doszło i też przeżyliśmy, ale już było czuć, że te 160mm to za mało...

Planowałem wrzucić na przód tarczę 180mm bo i adapter mi się gdzieś plącze i tarczy zbędnych mam kilka, ale producent nic nie mówi czy karbonowy wideł to przeżyje, a na pytanie zadane bezpośrednio mailem nie odpowiedzieli i tak się biję z myślami od paru lat i nawijam w tym czasie kilometry:)

Edytowane przez Maciorra
litrówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
37 minut temu, leejoonidas napisał:

Ale ja szukam w drugą stronę jak już wspomniałem, widelec FM a zacisk PM.

"Flat Mount to Post Mount Brake Adapter 180mm"

"FM/PM 180 Adapter"

...

Chyba zainstaluję/zaloguję i pierwszy raz w życiu zapytam o to Chata GPT 😉

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki jest:

Adapter przeznaczony do:

* zacisk: PM /post mount/

* widelec: FM /flat mount/

* koło: przód

* wielkość tarczy: 180 mm

 

Ja od nich kupiłem do tarczy 160mm, już jakiś czas działa z zaciskiem 4ro tłoczkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mentos Nie zauważyłem, że wyedytowałeś post, link do tabeli nie wprost:

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/service-upgradeparts/shimano/ISMMAF160PDA.html

i kliknij sobie w "Rodzaj mocowania"

Natomiast wydaje mi się, że to tylko kwestia nomenklatury - czy patrzysz od strony zacisku czy od mocowania w ramie/widelcu.

I ten Clarks, i ten Cloud powinny podejść, nie bardzo widzę jak miałyby działać w drugą stronę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Faktycznie, w przypadku tego Cloud zmylił mnie opis aukcji PM-FM i sama fotka. Myślałem, że najpierw zawsze podaje się mocowanie rama/widelec a potem zacisk a tu widać jest odwrotnie, na co wskazuje potem opis gdzie faktycznie wideł FM a zacisk PM ;-).

Dzięki o taki mi biega. 

A doprecyzowujące pytanie. Po co podaje się "koło:przód". Czy mocowanie nie jest standardowe i nie powinno to mieć znaczenia czy przód-wideł czy tył-rama?

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...