Skocz do zawartości

[Opony] Do normalnej jazdy po asfalcie, szosie


Avernus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje zakupić opony 26x2.0 50-559. Do roweru RockRider 5.1 kupiony kiedyś w Decathlonie. 

Jest pełno tego, a ja nie jestem specjalistą, jeśli chodzi o rowery.

Jeżdżę przeważnie, asfalt, drobne kamczyki, zwyczajna jazda nic zawodowo. I co możecie polecić do tego roweru :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona 45 mm na obręczy 26" to już się zrobi strasznie malutkie koło. Ja bym poniżej 2.0 nie schodził, chyba że chodzi o typowego slicka i jak najniższą masę. Wiele tanich opon w szerokości 1,75-1,95 wcale nie jest lekkich, a oferują zwykle niski komfort i wcale się lekko nie toczą.  

Jeśli budżet jest niski to ja już wolałbym coś takiego (jeśli zmieszczą się w ramie):

Opona rowerowa Black1 RIB O268 26 x 2,35 " 810 g - 5902221518089 - 13361454020 - Allegro.pl

Będą ciche, całkiem szybkie i dadzą bajeczny komfort i niezłą przyczepność w lekkim terenie (na niskim ciśnieniu). 

Z droższych propozycji:

Schwalbe Hurricane opona 26x2,1 54-559 2020 REFLEX - 11159052 - 9540088337 - Allegro.pl 

A jeśli muszą być wąskie to może te:

SCHWALBE SILENTO 26x1.75 SBC KG opona REFLEX - 4-BUS2634SSRKC - 13025660825 - Allegro.pl

Opona 26 x 1.75 (44-559) COUNTRY ROCK 966280 MICHE - 120827 - 12975075687 - Allegro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi oporami toczenia, a wręcz dodał bym do tego opory powietrza i masę to chyba ciężki temat. Ale chyba na to dobra odpowiedź to będzie temat rowerów szosowych i ich opon. Oczywiście patrząc na jazdę na asfalcie. Tak samo jeśli @marvelo piszesz że wąskie opony nie toczą się lekko to trzeba być obiektywny i Porównać dwie te same opony o różnej szerokości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz schwalbe hurricane, jak nie będziesz jeździł na rowerze po górach w ostrym łomocie to spokojnie dadzą radę. Są trochę delikatne. Na płaski teren w teren zupełnie wystarczą. Gdybym na swoim mtb nie jeździł po górach, pewnie na nich bym jeździł zamiast conti race king shieldwall. Szczerze? Do jazdy w terenie na płaskim, same polne drogi etc. to nawet slick wystarczy. 

conti race king są ultra uniwersalne. Od zjazdów po trasach typu np cygan czy gaciok, aż do time attack na płaskim. Nawet w błocie jako tako to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tanio to schwalbe cx comp. Nie wiem jak race King ale mam teraz conti at ride i szumią na asfalcie a to 1.6. Akustycznie do cx comp czy jakiegoś semi slicki się nie umywaja. Kupiłem te at ride bo semislick jednak kaleczy w piachu. Z tym ze ja się kręcę na opinie 700x1.5/1.6

Edytowane przez Adam55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie propozycje? 

Propozycje nie na temat.  Potrzebuję opony o podanym rozmiarze a ludzie podajecie opony z innym rozmiarem. Ja mam dętkę i obręcz koła i ma być tak jak w oryginalnym rozmiarze czyli 26x2.0 50-559, a nie dyskusja o 26x1.75 itp

Póki co dostałem jedną propozycję i na tym się skończyło bo dyskusja zaczęła się nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej 26x1.95 czyli może być szersza niż nie jedna 26x 2.0 którego się domagasz. Masz jeszcze schwalbe hurricane, Conti double fighter 3, terreno zero Vittoria. Sprawdź sobie która ma rozmiar 26x2.0 i coś wybierz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2023 o 15:57, Avernus napisał:

Potrzebuje zakupić opony 26x2.0 50-559. Do roweru RockRider 5.1 kupiony kiedyś w Decathlonie. 

Jest pełno tego, a ja nie jestem specjalistą, jeśli chodzi o rowery.

 

6 godzin temu, Avernus napisał:

Jakie propozycje? 

Propozycje nie na temat.  Potrzebuję opony o podanym rozmiarze a ludzie podajecie opony z innym rozmiarem. Ja mam dętkę i obręcz koła i ma być tak jak w oryginalnym rozmiarze czyli 26x2.0 50-559, a nie dyskusja o 26x1.75 itp

Póki co dostałem jedną propozycję i na tym się skończyło bo dyskusja zaczęła się nie na temat.

Co się tak uparłeś na te 2.0? To tylko oznaczenie na oponie, często znacznie odbiegające od rzeczywistej szerokości. 

Na tą samą obręcz i z tą samą dętką możesz założyć znacznie różniące się szerokością opony i zwykle nic strasznego się nie stanie. 

Dyskusja jest cały czas na temat. Po prostu my dzielimy się z Tobą swoim doświadczeniem z różnymi oponami, którego Ty nie posiadasz. I uwierz nam, że ta szerokość, zwłaszcza nominalna,  nie jest szczególnie istotna z punktu widzenia obręczy i dętki. Margines w obie strony jest spory.

A jaki model opon masz obecnie? Jaka jest ich realna szerokość? Ile ważą? Są już zużyte? Bo to decyduje o różnicy, jaką odczujesz po zmianie na inne. I na czym Ci najbardziej zależy? Bo opony potrafią diametralnie zmienić odczucia z jazdy na rowerze, zarówno jeśli chodzi o komfort, przyczepność, bezwładność kół i opory toczenia. Nawet w cenie do 60 zł za sztukę będą występować znaczne różnice w jakości i właściwościach opon.  

Masz możliwość odmienić nieco swój rower, więc może warto spróbować czegoś innego i trochę poeksperymentować? 

A jak nie chcesz, to kup po prostu to samo, co miałeś zamontowane i tyle. 

   

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...