Skocz do zawartości

[dobór roweru] Pomoc przy doborze i geometrii


danteblante

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zwracam się z prośbą o pomoc z doborem roweru. Aktualnie posiadam rower MTB, który chcę wymienić. Powody do wymiany mam dwa:

1. Nie jeżdżę już po górach.

2. Przy zwykłej jeździe tj. dojazd do pracy, niedzielna wycieczka po szutrach i asfaltach odczuwam mega dyskomfort. Bolą mnie w głównej  mierze pośladki, mięśnie środkowe dłoni oraz plecy, a dodatkowo jazda po asfalcie na MTB to nie to... ;)

Początkowo zakładałem, że problem leży w braku rozjeżdżenia po zimie, niestety to chyba nie to. Ogólnie ból pojawia się już po 2 km, a po przejechaniu 7 km do pracy na tyłku później usiedzieć się nie da. Próbowałem spodenek z wkładką, niestety zero zmian... ;) Aktualnie chciałbym rower typu cross lub fitness z prześwitem umożliwiającym montaż opon 42c. Przed zakupem na pewno udam się do sklepów na jazdy próbne, aczkolwiek raczej nie będę w stanie w 100% stwierdzić czy rower jest wygodny na podstawie jazdy dookoła sklepu. Zacząłem analizować geometrie ram 3 rowerów które wpadły mi w oko, aczkolwiek nic mi to nie mówi 🤔

Ogólnie rower będzie służyć do wypraw rowerowych i okazjonalne dojazdy do pracy latem.

W załączeniu dodaje porównanie geometrii 3 rowerów (2 crossowe i 1 fitness). A może warto przed zakupem wybrać się na bikefitting?

 

  Aktualny 1 2 3
Wysokość rury podsiodłowej (B) 420 490 470 520
Długość górnej rury (C) 580 582 580 571
Wysokość główki (D) 110 90 140 170
Kąt główki (E)  69 71 71 71
Kąt podsiodłowy (F) 73,5 73,3 73,5 73,5
Baza kół (H) 1082 1071 1081 1057
Reach (J) 403,3 400 393 398

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...