Skocz do zawartości

[Korba] ociera o ramę Focus JAM 6.8


nsmarek

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

To jest nowy rower ma dosłownie 3 miesiące i zrobione może 100 km

Tak o dolne widełki tylko nie wiem kiedy bo jak go uginam to nic nie mogę zaobserwować nic nie ociera. Chyba ze przy zjazdach po terenie jakiś luzów dostaje i dlatego tak się dzieje. Nie wiem dlatego pytam  może ktoś coś wie.

pozdrawiam

Napisano

A korba, czy może pięta?  Ja o pięty miałem widełki w jednym rowerze wytarte na lustro, ale między korbą a widełkami  zwykle jest spory luz. Podokręcane wszystko? Korba, piwoty?

Napisano

Sorry ale jestem trochę nie w temacie co to pięty a co piwoty, a co dokręcenia to jest wszystko dokręcone sprawdzałem kluczem dynamometrycznym 

Napisano

Przepraszam i potwierdzam. Pięta to część stopy. Piwoty (może nieprawidłowo) to punkty obrotu, w tym przypadku ramy. Ale jak podokręcane, to pewnie są ok. 

Napisano

Jedno co zauważyłem w internecie oglądając inne rowery używane to w tym miejscu wszystkie maja ten sam problem są zarysowane. Tak ze podejrzewam ze to wada konstrukcyjna napisze do firmy Focus co oni na to.

  • 3 miesiące temu...
Napisano

Cześć, czy temat rozwiązany? Ja mam to samo w Focus Jam 6,9. Najprawdopodobniej rama trojkata dobija do blatu podczas odbicia. Wg mnie to wada konstrukcyjna, napisałem maila do importera... Czekam...

  • 2 miesiące temu...
Napisano

Ja miałem ten sam problem u siebie z korbą SRAM GX aluminiową. Alu korby srama są wiotkie i przy moich 95kg i 190cm wzrostu się wyginały przy mocniejszym pedałowaniu I obierały o widełki. Nie byłem w stanie w żaden sposób tego wyeliminować.

Na gwarancji kilka lat temu wymusiłem zmianę GX na SLX od Shimano i zero problemów (są sztywniejsze i mają większy qfactor) przez 2 lata. 

W międzyczasie wiosną tego roku wymieniłem tego SLXa na carbonowego Descendanta od SRAM i nawet przy węższym qfactorze niż aluminiowy sram nic nie obciera. 

  • 4 miesiące temu...
Napisano
W dniu 10.08.2023 o 09:36, Vito288 napisał:

Cześć, czy temat rozwiązany? Ja mam to samo w Focus Jam 6,9. Najprawdopodobniej rama trojkata dobija do blatu podczas odbicia. Wg mnie to wada konstrukcyjna, napisałem maila do importera... Czekam...

Odpowiedzieli coś? Powiększa Ci się to otarcie?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...