Skocz do zawartości

[okulary] Okulary z wkładką korekcyjną do 500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osób z wadą wzroku. Czy ktoś może polecić fajne okulary z wkładką korekcyjną, najlepiej fotochromy? 

Nie chciałbym wydać więcej niż 500 zł na to (oprawki + wkładka), ewentualnie niewiele więcej. 

Obecnie jeżdżę w swoich korekcyjnych lecz są trochę za małe i głównie denerwują mnie owady i wiatr. Ale ochrona przed słońcem też ważna będzie. 

Myślałem coś w stylu Gog Argo, chociaż nie wiem czy nie wolałbym jednak dwusoczewkowych (żeby były trochę bardziej uniwersalne np na jakieś spacery). Ale coś w stylu Gog Falcon są za małe szkła moim zdaniem i boję się że będzie i tak zawiewało i owady wpadały. 

Jeżdżę gravelem (60% szosa, 25% lasy, 15% miasto). 

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już kupiłem Rudy Project Propulse,  całość wyszła 900 zł z fotochromem i jestem zadowolony. 

Testowałem kilka modeli z Goga i Tripout Optics i nie były zadawalające. 

 

@Denek tylko u dwóch optyków otrzymałem taką propozycję, ale same szkła w moim przypadku wychodziły ponad 1000 zł (po prostu ze stałym przyciemnieniem a ja jednak chciałem mieć bardziej uniwersalne bo jeżdżę w ciągu dnia, w nocy, w słoneczne dni, w pochmurne, lato, zima itd). A wiadomo na rowerze nie jest trudno zarysować szkła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Clover93 salony optyczne sobie odpuść. Bez problemu zamawiałem już kilka lat temu bezpośrednio na stronie producenta oprawek. Czas oczekiwania dłuższy o 10-14 dni, cenowo wychodziło jakieś 200-300 zł więcej w stosunku do ”zerówek” z filtrami UV i polaryzacją. Jak chcesz tanio, to wycieczka do jakiegoś Vision Express, przymiarki oprawek, później dobry optometrysta i badanie wzroku. Cenowo i jakościowo niezmiennie od lat dobrze wypada Polaroid. Jak wolisz świecić logiem to już trzeba dołożyć, ale czasami zamawiając SPY czy Oakley nie zbiedniejesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Są chińskie i chińskie marki, nie wszystko jest tej samej jakości 

Dopóki nie weźmiesz do ręki porządnych okularów.

 

BTW kiedy zacząłem chodzić w okularach korekcyjnych zacząłem duuuuuużą uwagę zwracać na jakość szkieł w przeciwsłonecznych jakich dotychczas używałem. Nie masz wrażenia, że chińskie szkła to chłam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkła korekcyjne mam zrobione w Pl, skąd są? nie wiem. Szybki w okularach mam i owszem chińskie, natomiast mnie nie interesowały fotochromy, więc o ich jakości się nie wypowiem. Najczęściej jeżdżę z żółtą szybką i w przypadku tego producenta mogę je zdecydowanie polecić. Jeżdżą w warunkach las, enduro i w tych warunkach sprawdzają się super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2023 o 07:48, PawelW84 napisał:

U mnie wkładka korekcyjna się nie sprawdziła

Nie sprawdziła się bo taka wkładka ma sens w przypadku małej wady.Ja z tym eksperymentowałem przy -3,75 i miałem tak jak ty.Nawet to reklamowałem i zrobili mi drugie szkła i nie było poprawy .W końcu zrobiłem risercz i na przykład oakley mówi,że taka wkładka jest na maks -2 .W końcu wróciłem do tego co miałem wcześniej-cywilne okulary solano z nakładką przeciwsłoneczną.To jest na magnesie i nie ma opcji żeby odleciało.Chyba,że dostaniesz liściem w twarz czy coś w tym stylu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...