Skocz do zawartości

[Napęd] Regulacja przerzutek


Thomass13

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie regulacji napędu w szosie, czy tutaj również jest ta sama zasada regulacji co w innych rowerach. Pytam dlatego że w przedniej zmieniarce są półbiegi. A mam pęknięty ślizg pod ramą bo ktoś użył zbyt dużej siły skręcając go śrubą juz w fabryce. Chyba że wrzucę zdjęcie jak to wygląda u mnie pod ramą i czy mozna z tym jeszcze w sumie jeżdzić a po sezonie sobie dopiero to ogarnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jeszcze da się na tym pojeździć ? Zauwazyłem to niedawno w sumie a przełozenia działaja jak na razie. 

IMG_20230412_111749.thumb.jpg.f89bc5659c79cbbe25ead4371e255b97.jpg

Mihau_ właśnie o to się rozchodzi bez demntażu linek to jest niewykonalne bo ślizg ma te plastikowe zabezpieczenia żeby linka po luzowaniu ze ślizgu nie spadły.  A żeby linka się nie rozszczepiła to jak to zabezpieczacie u siebie żeby po wyciagnieciu z pancerza ponownie ją u siebie przeciągnąć ? Wystarczy szara taśma i zawinięcie na końcu pancerza?

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Thomass13 napisał:

Te plasticzki mnie własnie zastanawiały po co one sa w lini śruby. Czyli te elementy są tak naprawdę zbędne ?

Mogły by być sobie przesunięte a są tam bo są styczne do tego jajowatego wzmocnienia, dobry punkt zaczepu i tyle.

Tak do końca to nie są zbędne - są pomocne w uzbrajaniu roweru - przekładasz te cienkie pancerzyki to Ci nie latają, ale jak już przełożysz i zapniesz linki to dopiero wtedy służą... niczemu.

Możesz spokojnie tak jeździć cały sezon, możesz wymienić obcinając "trzymacze", możesz wymienić przewlekając na powrót linki - na prace przerzutek to nie ma żadnego wpływu. Może jakby odpadł ten kawałek i zaginało linkę na ostrej krawędzi to bym się martwił a tak? Ja bym to wymienił wtedy kiedy wymieniałbym zużyte linki i pancerze. 

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...