Skocz do zawartości

[Enduro sprzedam] Prośba o poradę.


Starling99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam rower Enduro Yeti SB 6 z 2018 r. Szczerze mówiąc, dostałem rower po bracie i chciałbym go sprzedać proszę o poradę czy wystawiona cena jest stosowna do roweru oraz ewentualnie w jakich granicach mógłbym sprzedać. https://www.olx.pl/d/oferta/rower-enduro-yeti-sb-6-CID767-IDTjcWL.html?bs=olx_pro_listing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny prezent Ci brat zrobił :)

Prawda jest taka, że używany sprzęt jest warty tyle ile będzie w stanie dać za niego potencjalny nabywca.

Dla mnie cokolwiek co używane, choćby w stanie jak nowe, ale jednak z drugiej ręki i często bez gwarancji, nie może kosztować więcej niż połowę ceny nowego odpowiednika.

Jeżeli miałbym na używanym sprzęcie oszczędzić nawet 30 - 40% kosztem gwarancji to dziękuję bardzo.

Na Twoje i moje szczęście są ludzie, którzy kupując coś używanego, są w stanie zrezygnować z korzyści płynących z bycia pierwszym właścicielem dla pozornej oszczędności.

Sam też wychodzę z założenia, że zawsze znajdzie się "głupi co to kupi" i zazwyczaj startuję z wysokiego pułapu robiąc dobry opis i ładne zdjęcia, a obserwując zainteresowanie manipuliję ceną.

W ciemno daje Ci za niego tysiącpincet i jestem jeszcze dziś ;)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zacznij od opisu stanu roweru, przebiegu itd - bo póki co poza listą części i "notką biograficzną" modelu nic nie ma.

A rower w dobrej cenie, z takim opisem od razu kojarzy się jako coś trefnego. Bo - kto wie, może prezent od brata jest tylko wymyśloną historyjką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje rower jest trefny i wymyślony, wysyłka tylko kurierem z przedpłatą. A tak na poważnie rower bo bracie w spadku z powodu śmierci. Ja tego roweru nie użytkowałem, mam fv zakupu. Co do serwisu nie mogę nic powiedzieć ponieważ nie byłem jego właścicielem. Jeśli chodzi o stan roweru to specjalistą nie jestem więc nie mogę się wypowiadać. Rama bez odprysków bez pęknięć, brak wycieków. Tyle co mogę powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczere kondolencje.

Proponuję wybrać się z rowerem do renomowanego serwisu by tam zrobili ocenę stanu technicznego z opisem w protokole. Pewnie wydasz na to 100-200zł.

Taki protokół + informacja o oryginalnej fakturze radykalnie zwiększy Twoje szanse na sprzedaż.

Edytowane przez KSikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Starling99 napisał:

Tak masz racje rower jest trefny i wymyślony, wysyłka tylko kurierem z przedpłatą.

Wyrazy współczucia. 

I nie chciałem żebyś odebrał to osobiście - ale tak generalnie ocenia się rowery (zazwyczaj drogie modele, jak powyższy) co do których sprzedawca nie podaje opisu nt. stanu, a jedynie dane katalogowe, i to w dość oszczędnej formie. 

Również polecałbym oddać rower do serwisu - albo na ocenę stanu technicznego, albo tzw. duży przegląd - wtedy masz pewność że rower jest sprawdzony, naprawiony itd. Gdybyś dodatkowo miał na to potwierdzenie  - czyli świeży paragon, fakturę to na pewno uwiarygodniłoby to serwis przedsprzedażowy, o którym wielu pisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...