Skocz do zawartości

[gravel] Canyon Grizl 7 Suspension - problem z doborem rozmiaru ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Rower dotarł. Zrobiłem już jakieś 250km i moje spostrzeżenia:

Po pierwszych 50km...

Pozycja wcale nie jest wyścigowa czy agresywna. Nie wiem skąd ta opinia. Wysokość kierownicy jest dla mnie idealna. W górnym chwycie jest mi bardzo komfortowo i wygodnie, jeżeli chcę mieć bardziej aerodynamiczną pozycję to schodzę na dolny chwyt i jest super ale...  "na łapach" mam wrażenie, że jest za daleko. Wolałbym mieć trochę bliżej. Okazało się jednak, że na rowerze mam tyłek wypięty za bardzo do tyłu i nie trzymam prostej linii pleców ( być może przez lekkie przodopochylenie miednicy ). Kierownica wydaje mi się za wąska, a w rozmiarze M jest jeszcze węższa,

Kolejne 50km, pozycja skorygowana i jest dużo, dużo lepiej. Chociaż mogłoby być "ciut" bliżej Wrażenie wąskiej kierownicy ustało, wynikało to raczej z przesiadki z MTB, bo teraz nie mam z tym żadnego problemu. Jakby była te 2cm węższa to pewnie też nic by się nie stało. Tyłek obolały od siodełka, a właściwie to trochę poniżej.

Kolejne 50km, po idealnym wypoziomowaniu siodełka jest OK :) Ale zauważyłem 2 rzeczy, na które nie zwracałem wcześniej uwagi. Po pierwsze: skręcając przy wolnych prędkościach butem prawie zahaczam o przednią oponę, w rozmiarze M ten problem mógłby być większy. Po drugie i ważniejsze: podczas podjazdu na stojąco pomiędzy moimi kolanami a kierownicą jest bardzo mało miejsca. Myślę, że jakby kierownica była 2 cm niżej to już miałbym problem. 

Kolejne 100km to już sama przyjemność z jazdy. Do roweru się przyzwyczaiłem i w zasadzie pozycja mi już odpowiada. Ustawiłem już dobrze przedni amor, z którego jestem mega zadowolony. Rower jest szybki i świetnie się prowadzi. Nie ogarniam do końca zasady działania półsprzęgła w nim ( może ktoś coś? ) i czasami trochę irytuje mnie krzyżujący się łańcuch, ale taki urok 2 rzędów z przodu. Nie ma żadnego problemu z bólem szyi.

Mostek 80mm zamówiony i zamierzam go zmienić, myślę że po tym będzie już idealnie. Ostatnią rzeczą zostanie mi przejście na mleko. Ciężko jest mi powiedzieć, czy Mka byłaby dobra. Raczej nie chciałbym schodzić niżej z kierownicą, teraz jest naprawdę wygodnie, a poza tym dochodzą 2 punkty opisane wyżej, zwłaszcza jeśli chodzi o miejsce na kolana. Jeśli chodzi o to, co pisał kolega SpinOff to tak, chyba rzeczywiście mam długie łapy. Według pomiarów na stronie Meridy wychodzi mi 2-3 cm powyżej przeciętnej dla mojego wzrostu. To samo z przekrokiem: przy jednym pomiarze 90cm, przy innym nawet 91.

Podsumowując: jestem bardzo zadowolony i i uważam, że rower jak najbardziej spełnia moje oczekiwania. Morał z tego taki, że żadna opinia nie da tyle, co własne odczucia, bo każdy ma inną budowę i preferencje. Ale... nie jest też tak, że przy moim wzroście polecam Grizla w rozmiarze L. Przy długości moich kończyn tak, jak najbardziej :) Jednak jeśli ktoś ma standardowy przekrok 87-88cm, to M może być lepszym wyborem. Dziękuję skończyłem :)

 

Edytowane przez toja1986
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

184 cm wzrostu i 90cm przekrok a ty go na M widzisz?

To ja przy 190 cm wzrostu i 94cm przekroku na czym powinienem jeździć? 

Canyon mi mówi XL. ROSE mi mówi 61-62. Po bikefittingu  wyszlo ze 62 pasuje

Odnoszac sie jednak do kolegi i twojej opinii to wychodzi ze powinno byc L ?

Kurcze nigdy chyba nie wyjdę z tej niepewności rozmiarowej L-XL

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...