Skocz do zawartości

[X-fusion damper] problem z uciekającym powietrzem


dawidy

Rekomendowane odpowiedzi

Ucieka mi powietrze z dampera x-fusion później podam dokładny model .kupiłem treka fuel ex 5 gen 5 i ucieka mi powietrze z dampera niewiem co z nim zrobić bo mam go dopiero 2 dni i czy coś mogło się zepsuć czy to jakieś np.uszczelki itp. To czy odsyłać na gwarancję?  Czy gwarancja treka tego nie obowiązuje? Proszę o odpowiedzi z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładniej charakterystykę tego zjawiska - czy powietrze ucieka gwałtownie zaraz po napompowaniu, czy powoli gdy rower stoi a szybciej gdy jeździsz? Możliwości jest sporo, może przepuszczać zaworek, komora pozytywna na zewnątrz albo przestrzał między komorami. Zaworek najszybciej podmienić samemu, reszta tylko na gwarancję.

Zakładam, że pompujesz zgodnie ze sztuką i nie chodzi o spadek ciśnienia przy odłączaniu pompki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z X-Fusion, ale część powietrza mogła też przedostać się do komory negatywnej po zakończeniu pompowania. Fox na przykład podczas pompowania dampera zaleca bodajże co 50PSI 15-20 razy ugiąć zawieszenie na ok. 25%, żeby wyrównać ciśnienie w komorach.

Jeśli rower nie będzie jeżdżony, to ja bym napompował do jakiejś równej wartości, np. 150 PSI, sprawdził drugi raz jaki był ubytek podczas odłączania i podłączania, dopompował znowu do równego i zostawił na kilka dni. Kontrola po 3-4 dniach wykaże, czy jest jakiś problem z damperem, czy to faktycznie to o czym piszemy.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.02.2023 o 08:48, dawidy napisał:

Chodzi o to że załóżmy wieczorem pompuje do np. 7 bar to rano jest 6.8 bara 2 kreski schodzą po czasie od razu nie jest git ale jak zostawiam na noc to tak

Czyli wbijasz 7 , rano sprawdzasz ciśnienie i jest 0.2 mniej? Więc raczej spuszczasz powietrze podpinając pompkę. Żeby manometr wskazał ci ciśnienie to podpinając pompkę zabierasz część powietrza ze środka. Podepnij i odepnij kilka razy z rzędu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...