Skocz do zawartości

[kurtka przeciwdeszczowa wiatrówka] Bontrager Velocis za 50%


kamfan

Rekomendowane odpowiedzi

Co nie znaczy, że przeciwdeszczówka nie może robić za wiatrówkę. Ja tak często mam: że jak już biorę tego hardshella bo może popada, to wiatrówki w sakwę nie wkładam. I jak jest wietrznie to jadę z hardshellem na plecach.

Edytowane przez bzyk69
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaptur może być przecież chowany i właściwie wszystko jedno czy będzie na kask czy pod niego. Chodzi mi o to, że jest powiedzmy +10 i pada. Kurtka da radę ale co z tego jak głowa mokra, kask mokry, jakaś czapka czy komin, wszystko mokre. Nie widzę w tym sensu.

Do tego jest sporo kurtek przeciwdeszczowch, które są czarne albo szare, ciemne po prostu. Idealne, żeby w czymś takim wyjechać w deszczu na ulicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@revolta Tylko są takie rejony jak chociażby moje ulubione Kanary (tutaj mogę wrzucić moją trasę sprzed tygodnia, zobacz wykres temperatuy i wysokości - https://www.strava.com/activities/8604931617/analysis ), Islandia, a ogólnie np. wysokie góry latem, gdzie pogoda potrafi się zmienić od słońca i 20 stopni po ulewę i 10 stopni na odcinku 40 km albo w ciągu 1 godziny jazdy i wtedy taka kurtka jest zbawieniem. Zwłaszcza, że w kieszonce zajmuje bardzo mało miejsca, a takie zmiany pogody są raczej czymś standardowym niż anomalią. @kipcior W kurtkach szosowych kaptur nie ma sensu, na zjazdach bardzo przeszkadza - łapie wiatr, ogranicza pole widzenia. W kurtach MTB nieraz są, ale raczej używa się ich w ekstremalnych przypadkach, ewentualnie jak ktoś szuka kurtki do turystyki.

Ogólnie dobra kamizelka/kurtka przeciwdeszczowa/wiatrówka warta każdych pieniędzy, bo nieraz potrafi uratować życie, a tą Bontragera mogę z czystym sumieniem polecić, ciężko znaleźć coś lepszego na rynku zwłaszcza w takiej cenie :)

Edytowane przez kamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem kto czego potrzebuje .masz rację przy takich przejażdżkach jak Twoje dobrze jest nie dać się zaskoczyć przez pogodę. Mam wiatrówkę a dokładniej dwie .używam jedna na kurtkę rowerowa czasami zima,druga jak wracam wieczorem na krótki rękaw żeby ciepłej było. Mam. lubię .doceniam 😀

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bzyk69 napisał:

Co nie znaczy, że przeciwdeszczówka nie może robić za wiatrówkę. Ja tak często mam: że jak już biorę tego hardshella bo może popada, to wiatrówki w sakwę nie wkładam. I jak jest wietrznie to jadę z hardshellem na plecach.

To trochę tak jakby chochla do nakładania zupy miała być łyżką. Też zupy nabierzesz. 

Te kurtki mają zupełnie inne funkcje, materiały i konstrukcję. A pisanie że hardshell jest też wiatrówką wprowadza nieświadomych w błąd. 

Wiatrówka ma chronić tylko przed wiatrem i nie posiadać membrany żeby nie uposledzac oddychalnisci.

Tym bardziej że bontrager ma w ofercie wszystkie typy kurtek - osobno. 

17 godzin temu, kipcior napisał:

A wytłumaczy mi ktoś dlaczego większość kurtek przeciwdeszczowych nie ma kaptura? W lecie to może nie mieć, ale wiosna czy jesień to by się jednak przydał.

Bo zakładając kaptur w czasie jazdy uposledzasz dramatycznie zakres pola widzenia a dodatkowo dramatycznie wzrasta poziom zagotowania.  Kupiłem taką raz. Użyłem też raz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia: - Przedmiot/y, których dotyczył temat został/y sprzedane/kupione - Autor tematu poprosił o zamknięcie tematuJeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące usunięcia tematu, skontaktuj się z moderatorem, którego nick widnieje przy tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...