Skocz do zawartości

[przerzutka] Na co wymienić starego XT


adiozzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Obecnie posiadam przerzutkę tylną RD-M750 ale już ma spore luzy, zużyte kółeczka i jest trochę krzywa więc chciałbym wymienić.

Napęd mam 3x8 (kmc x8, fc-m590, hg 51) i pytanie czy te nowe przerzutki shadow acera lub alivio są dobre? Jak nie to która przerzutka pod ten napęd byłaby najbardziej opłacalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką tysiące lat, kupiłem pogiętą w stanie  śmietnik bez kółeczek , średni wózek, kochany sprzęt ciągle wraca, chyba był we wszystkich moich rowerach, warto dać jej szansę jeśli jest taka jeszcze, nawet z podmianą sprężyn przez jakiegoś serwisanta z duszą ( z przeszczepu) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast m592 brał bym m591. Bardziej niezawodna i mniej czuła na krzywy hak, dodatkowo ogarnia 11-40. A jeśli chodzi o opłacalność to w zależności od kasety kupił bym Rd r3000. Z dłuższym wózkiem ogarnia 11-36. Kosztuje 100 zł. Prosta dobra przerzutka bez dziwnego Shadow które sprawia więcej problemów niż jest z tego pożytku. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, tobo napisał:

Nakręć jakiś film na którym 591 ogarnia kasetę 11-40. Chętnie to zobaczę. 

Niestety już nie mam tej zmieniarki bo z chęcią bym Ci nakręciła ten filmik. Układ 1x9 Z przodu blat 39 z tyłu santoura 11-40. Wpisz w yt "Shimano deore 591 on 11-40 cassette, 9 speed. No shadow=works." tylko pisze o m591. M592 tego nie ogarnia bo jest Shadow. Ogólnie m592 to gorsza zmieniarka od m591. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam55 napisał:

A jeśli chodzi o opłacalność to w zależności od kasety kupił bym Rd r3000. Z dłuższym wózkiem ogarnia 11-36. Kosztuje 100 zł. Prosta dobra przerzutka bez dziwnego Shadow które sprawia więcej problemów niż jest z tego pożytku. 

Też wolę przerzutki starego typu, bo ten Shadow jakiś taki wiotki i więcej luzów na połączeniach.

Najlepszą przerzutką pod stary system ciągu linki, a wciąż dostępną jako nowa, jest ta 105 GS (dłuższy wózek).

Przerzutka tylna 105 RD-5701 10rz. GS czarna - IRD5701GSL - 12608241640 - Allegro.pl

Jeśli na kasecie nie ma więcej jak 30 zębów to z trzyrzędową korbą ogarnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...